Filenin Sultanlarına teşekkürler - BasketFaul.com

Filenin Sultanlarına teşekkürler

08-09-19 21:53
Günlerdir gözümüzü kırpmadan Filenin Sultanları'nı izledik. Dünya'nın en iyisi olan Sırbistan'a karşı Avrupa Şampiyonluğu'na çok yaklaşmışken finali 15-13'lük son setle 3-2 kaybettik ve ikinci olduk.

Basketbol Milli Takımı'nın Amerika yenilgisi gibi elimizden Sırbistan'ı elimizden kaçırmamız da üzücüydü ancak bu takım çok önemli mesajlar verdi, bu topraklardan çok iyi oyuncular çıkabileceğini gösterdi. Doğru yaşta, doğru antrenörlerle, doğru antrenmanlar yapıldığında, doğru takımlarda oynandığında, oynama fırsatı verildiğinde... Demek ki olabiliyormuş...

Eda ve Naz gibi deneyimli oyuncuların yanında 1997- 1998, 2000 doğumlu gençler Dünya Şampiyonu'nu yenme noktasına gelebiliyorsa, Kadın Voleybolu'nun uzun yıllar zirveye oynayacağını söylemek hiç de büyük bir iddia değil... Altyapılarda şampiyonluklar kazanan gençler de zaman içinde bu kadroya eklenecek ve Kadın Milli Takımı yıllar boyunca katıldığı her turnuvada yukarılara oynayacak.

Basketbolcu ile voleybolcuların fiziği birbirine benzer ve detaylarda ayrılır. Kadın voleybolcular yapabiliyorsa, basketbolcular neden yapamasın? Yeter ki akıllı projeler üretelim ve oyuncunun kariyer planlamasını konuya ticari yönden bakan menajerlere bırakmayalım.

Teşekkürler Filenin Sultanları... Yeni başarılarınızı heyecanla izleyeceğiz ve sizleri iyi oyuncu yapan sistemi daha derinden inceleyeceğiz... (Basketfaul) 

Yorumlar Okunma: 931