Efes'e altın, TOFAŞ'a bronz ödül - BasketFaul.com

Efes'e altın, TOFAŞ'a bronz ödül

06-09-19 15:24
Turkish Airlines EuroLeague’in kurumsal sosyal sorumluluk programı One Team kapsamında gerçekleştirilen çalışmaların değerlendirildiği One Team Ödülleri’nde üst üste üç yıldır finale kalan Anadolu Efes, Altın Ödül kazandı. TOFAŞ’ın Euroleague One Team projesi Tofaş Renk ise bronz ödüle layık görüldü.

Turkish Airlines Euroleague ve 7Days Eurocup’ta mücadele veren 40 kulüp tarafından sunulan projeler arasında 6 proje One Team ödüllerinde final etabına kalmıştı. Ödül için aday gösterilen Tofas Bursa, Anadolu Efes İstanbul, Arka Gdynia, AX Armani Exchange Olimpia Milan, FC Barcelona ve Unicaja Malaga kulüpleri arasından ilk 3 proje; Euroleague tarafından 5-6 Eylül 2019 tarihleri arasında Barcelona’da gerçekleştirilen One Team Yıllık Semineri toplantısında belirlendi.

Anadolu Efes Spor Kulübü Genel Direktörü Alper Yılmaz “Anadolu Efes Spor Kulübü olarak Turkish Airlines EuroLeague’in kurumsal sosyal sorumluluk programı One Team’in bir parçası olmaktan ve her yıl katılımcıların hayatına dokunmaktan dolayı çok mutluyuz. Bugüne kadar pek çok katılımcının gelişimine katkıda bulunduk.

Tarihimizde ilk defa One Team Ödülü kazanmaktan dolayı da gururluyuz. Çünkü Türkiye’ye EuroLeague organizasyonu içerisinde çok önemli bir yere sahip olan bir ödül daha kazandırmış olduk. Ayrıca kulübümüz ile birlikte One Team Ödülleri’nde Bronz Ödül kazanan Tofaş Spor Kulübü’nü de tebrik ediyoruz.” dedi.

Tofaş Spor Kulübü olarak sosyal sorumluluk projelerinde yer almaya devam edeceklerini belirten Tofaş Spor Kulübü Pazarlama ve İletişim Menajeri Can Efe Şekerci ise şu ifadeleri kullandı; “Öncelikle projede çalışan tüm ekip arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Yeni Nesil Tofaş’taki koçlarımız, kulüp çalışanlarımız, Milli oyuncumuz Berkan Durmaz, kulüp efsanemiz David Rivers… Herkesin emeği çok büyük. Renk Otizm Derneği Başkanımız Ferhan Özvatan’a da çok teşekkür ediyoruz. Her konuda bize hem destek oldular hem de projede çok aktif rol aldılar. Bursa’daki çocuklar arasında otizm oranı artıyor. Bu yüzden Tofaş Renk’in tutkusu ve coşkusuyla birlikte bu konuya farkındalık yaratmak istedik. One Team bize basketbolla sorunları çözme ve iletişim şansı veriyor. Böyle bir ödüle layık görüldüğümüz için çok mutluyuz. Bu ödül cesaretimizi kuvvetlendirdi. Önümüzdeki dönemlerde de sosyal sorumluluk projelerimize devam edeceğiz. One Team altın program ödülü için Anadolu Efes'i de tebrik etmek istiyorum. İki Türk kulübü olarak ilk 3’te yer almak gurur verici.”
 

Yorumlar Okunma: 1179