Sırbistan'ın acıması yok - BasketFaul.com

Sırbistan'ın acıması yok

06-09-19 12:09

 İSTATİSTİK:


Sırbistan Dünya Kupası'ndaki 4. maçında da rakibini darmadağın ederek turnuvanın favorisi biziz mesajını verdi. İkinci gruplardaki ilk mçaında sürpriz bir şekilde üst tura çıkan Porto Riko karşısında baştan sona ezici bir üstünlük kuran Sırbistan 90-47 skoruyla 4'te 4 ile çeyrek final biletini cebine koydu.

Porto Riko sadece ilk çeyreğin ilk bölümünde direnç koyabildi. Marjanovic'i  kullanarak rakibin pota altındaki fiziksel yetersizliğinden faydalanan Sırbistan farkı çeyreğin sonlarında çift hanelere çıkardı. Yine de ilk çeyrek 9 sayı farkla 23-14 Sırbistan üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci çeyreğin başında 9-2'lik seri yakalayan Sırbistan rakibine öldürücü yumruğunu vurdu. Fark bu dakikadan sonra sürekli arttı. İlk devre bittiğinde skor 49-26 Sırbistan lehineydi.

İkinci yarıda hücumda turnuva başından beri olduğu gibi topu çok iyi paylaşan Sırbistan farklı oyunculardan üretime devam etti. Arada yapılan top kayıpları olmasa bu çeyrekte skor korkunç noktalara gelebilirdi. Porto Riko ilk iki çeyrekteki ortalamasını tuttururken son çeyreğe 71-39 Sırbistan önde girdi.

Son çeyrekte tempo düşerken iki takım da bol bol hücumdan boş döndü. Çift hanelere dahi ulaşamayan Porto Riko tamamen çaresiz kaldı. Karşılaşmadan Sırbistan 90-47 galip ayrıldı.

Yorumlar Okunma: 2102

coil