Ateşdağlı: Öncelikli hedefimiz evimizde kaybetmemek - BasketFaul.com

Ateşdağlı: Öncelikli hedefimiz evimizde kaybetmemek

05-09-19 21:05
2018-19 sezonunu TB2L şampiyonu olarak TBL'ye yükselen Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket başantrenörü Şahin Ateşdağlı, yeni transferler DaVonte Lacy ve Olexandr Mishula yeni sezon öncesi açıklamalarda bulundu. 

Ateşdağlı; “ Antrenmanlara 19 Ağustos'ta başladık. Hazırlık sürecindeyiz. Eski takımdan 9 kişi taşıdık buraya. Onunla beraber yeni gelen oyuncularımız var. Adaptasyonu sağlamaya çalışıyoruz. Yabancı oyuncularımız bu hafta katıldılar bize. Onlarla beraber bir uyum sağlayıp bir harmoni yaratmaya çalışıyoruz. Oynadığımız sistem hemen hemen aynı. Geçen sene oynadığımız sistemi oynuyoruz. Onun üstüne ufak tefek eklemeler ve çıkartmalar yapacağız. Şuan da tüm yoğunluğumuzla çalışıyoruz” diye konuştu.

Kadronun son halinin hazırlık maçları ve Federasyon kupası sonrasında şekilleneceğini söyleyen Ateşdağlı şöyle devam etti: “Denizli basketbolu seven bir şehir. Daha önceki yıllarda da bu böyleydi. Kulüpler kapandı, kulüpler açıldı. Geçen sene bir ivme yakaladık. Seyircilerin bunda çok büyük bir katkısı var. Her yerde söylüyoruz, dile getiriyoruz. Maçlarmızı oynadığımız PAÜ Arena’daki ambiyansta tabi çok ciddi anlamda pozitif olarak etkiliyor bizi. Bu sezon geçen seneki seyirci desteğinin daha da artacağını umuyorum. Bu sezon lig daha kaliteli, daha üst level oyuncuların olduğu bir lig. Çokta seyir zevki yüksek maçlar olacak. Bizde burada yani kendi evimizde kazanarak buradaki seyircilerimize oldukça güzel bir basketbol maçları izlettirmek hedefindeyiz
Geçen lige Samsun’la başlamıştık. Bu sezonda Samsun’la başlıyoruz. İnşallah geçen yıl gibi güzel bir sezon geçiririz. Bu yılki hedefimiz öncelikle evimizde maç kaybetmemek. Daha sonrada çıkabildiğimiz en yüksek yerde bu ligi tamamlayabilmek” 
 

Yeni sezonda Merkezefendisi forması giyecek olan DaVonte Lacy ve Mishula Türkiye’ye başarılı olmak için geldiklerini söyledi. 
DaVonte Lacy “Türkiye geldiğim için oldukça memnunum. Denizli ve Türkiye’den, yemeklerden oldukça memnunum. İyi bir salonumuz var. Daha önce Türkiye’de bulunmadım. Ancak televizyondan gördüğüm kadarıyla Türk takımları hakkında bilgiye sahibim. Türk basketbolu hakkında güzel düşüncelere sahibim.” diye konuştu. 

Öte yandan aynı zamanda Ukrayna Milli Takım formasını giyen ve A Milli Basketbol takımımıza karşı mücadele eden Mishula “ Denizli’de olmaktan oldukça mutluyum. Teknik ekipten, kulüpten ve salonumuzdan memnunum. Türkiye'ye geleli 4-5 gün oldu. Türk basketbolu hakkında pek fazla bilgiye sahip değilim. Türkiye Milli Takımı’na karşı 3 defa oynadım. Buradaki basketbola ilgiden oldukça memnunum” dedi.
 
 

Yorumlar Okunma: 1336

coil