Şimdi hedef Tokyo 2020 (Yasin YILDIRIM) - BasketFaul.com

Şimdi hedef Tokyo 2020 (Yasin YILDIRIM)

05-09-19 15:55

Milliler için şimdi Olimpiyat mücadelesi vakti. 2020 Tokyo Olimpiyatları'na katılabilmek için bu Dünya Kupası bize büyük bir şans tanıyabilirdi eğer Amerika'yı yenip o mucizenin peşine takılabilseydik. Milliler şimdi Karadağ ve Yeni Zelanda ile birlikte yeni bir grup oluşturacak. Grubun diğer üyesi de Japonya olacak. Çapraz grubumuzdan gelen iki takımla çok önemli iki maç oynayacağız.


Aşağıda ise bir hayli karışık Olimpiyat yolunu sizler için açıklamaya çalıştık:

Dünya Kupası'ndan Olimpiyatlara 7 takım katılma hakkı kazanılacak. Bu takımların coğrafi dağılımı şu şekilde olacak:
2 Avrupa
2 Amerika 
1 Asya
1 Afrika
1 Okyanusya

Bu ülkeler çıktıktan sonra sıralamada kalan 16 takım Olimpiyat elemesi oynayacak.

Mevcut durumda Avustralya ilk Olimpiyat vizesi alan takım olmayı başardı. İki Amerika takımı ve iki Avrupa takımı da ilk 16 içinden doğrudan Olimpiyatlara gidecek. Asya ve Afrika'nın top 16'ya takım sokamamasını da hesaba katarsak 16'ya kalan takımlardan 11'i doğrudan Olimpiyat Elemeleri'ne katılmaya hak kazndı.

Geriye kalan takımlarda ise ilk 21'e giren takımlar garanti olarak Olimpiyat Elemeleri'ne gidiyor. Fakat 1'er Asya ve Afrika takımı bu 21'in içine girerse sıra 23. sıraya kadar kayıyor.

Karışık formülü toparlarsak Mililer en azından 21. olmayı başarırsa Olimpiyat Elemeleri'nde mücadele etmeyi de garantiliyor. Eğer birer asya ve Afrika takımı üzerimizde tamamlarsa 23.lük bile yetiyor.

İkinci tur gruplarında gruplarını birinci bitirenler 17-20
İkinci tur gruplarında gruplarını ikinci bitirenler 21-24
İkinci tur gruplarında gruplarını üçüncü bitirenler 25-28
İkinci tur gruplarında gruplarını dördüncü bitirenler 29-32  sıralamalarında olacak.

Takımların galibiyet eşitliği halinde ise sayı averajına, averajların eşit olması halinde ise kimin daha çok sayı attığına bakılacak. Eğer bütün hepsi eşit olursa kura çekimi ile nihai sıralama belli olacak.

Millilerin şansına gelirsek eğer, Milliler ikide iki yaparsa grup birincisi olarak Olimpiyat Elemeleri'ni garantiliyor. Yeni Zelanda'yı yener Karadağ'a yenilirse üçlü averaj devreye giriyor. Karadağ'ı yener Yeni Zelanda'ya yenilirse ve Yeni Zelanda da Japonya'yı yenerse Olimpiyat ümitlerimiz sadece diğer gruplardan gelecek olumlu sonuçlara kalıyor. Milliler ikinci gruptaki iki maçını da kaybederse Olimpiyat Elemeleri şansımız yok denecek kadar az oluyor.

O Grubu

1- Türkiye 1-2
2- Yeni Zelanda 1-2
3- Karadağ 0-3
4- Japonya 0-3

7 Eylül 10:30 Yeni Zelanda-Japonya
7 Eylül 14:30 Türkiye-Karadağ
9 Eylül 10:30 Karadağ-Japonya
9 Eylül 14:30 Türkiye-Yeni Zelanda

Yorumlar Okunma: 2340

coil