Nerde Amerika maçındaki takım (Çekya'ya yenildik, 16-32'ye kaldık) - BasketFaul.com

Nerde Amerika maçındaki takım (Çekya'ya yenildik, 16-32'ye kaldık)

05-09-19 12:22

İSTATİSTİK: 
A Milli Basketbol takımımız Çek Cumhuriyeti'ne 91-76 yenilerek turnuvaya gruplarda veda etti. Milliler iki klasman maçı daha oynayarak 17-32 arasında sıralamasını belirleyecek. Ersan'dan neredeyse hiç faydalanamadığımız mücadelede Cedi ve Furkan takımı taşısa da Balvin ve Satoransky'i durduramadık.

 

Maça iyi başlayan taraf Cedi önderliğinde milliler oldu. İlk üç buçuk dakikayı 6-2 önde geçerken potaya yakın atışlar denedik. Semih ve Cedi ile üretim sağlasak da Çekleri pek iyi savunamadık. 6 dakika sonunda 11-11 eşitlik bulunuyordu. Oyunun dengesini bozan isim Patrik Auda oldu. Ribaundları ve ekstra üretimiyle fark yaratan Auda üstünlüğü de Çek tarafına taşıdı. 9-0'lık Çek serisi ile üstünlük de rakibimize geçti. Auda'nın üst üste isabetleri devam edince ilk çeyreği 22-16 geride tamamladık.


İkinci çeyreğe de Schilb ve Auda'yı durduramayarak başladık. Hücumda da düzenden çıkarken Furkan Korkmaz imdadımıza yetişti. Üst üste bulduğu isabetlerle millileri taşıyan Furkan farkı biraz eritse de savunmada yine Çekleri durduramadık. 27-26 öne geçtikten sonra üst üste iki üçlük yiyince mola almak zorunda kaldık. 13-3'lük Çek serisini ancak Ersan'ın serbest atışlarıyla bozabildik. Devre arasında 43-35 geride gittik.
 
İkinci yarıya fırtına gibi girdik. Aynı noktadan iki üçlük ardından Melih'in hızlı hücum turnikesiyle skoru eşitledik. Çekler molayı aldı. Mola dönüşü rahat hücum eden Çekler yeniden skor üstünlüğünü aldı. Melih'in üçlükleri hariç kimseden katkı alamayınca fark yeniden açılmaya başladı. Hem hücum hem savunmada düzenden çıkarken Çeklerde Satoransky adeta topları Balvin'e çarptırarak sayı üretimini sürdürdü. Fark çift hanelere çıktıktan sonra Buğrahan'ın oyuna girmesiyle Melih ve Cedi'den iki üçlük bulup farkı 5'e indiridk. Son çeyreğe 66-60 geride girdik.
 
Cedi'nin ve Melih'in üçlükleriyle farkı 3 sayıya indirdik. Hruban'ın mucizevi dip üçlüğü ile Çekler nefes aldı. Hücumda adeta tıkanırken 8-0'lık Çek serisi maçı koparma noktasına getirdi. Fark 13 sayıya çıakrken hiçbir şey istediğimz gibi gitmedi. Çekler oyunu soğuturken arada buldukları isabetlerle farkı korudular. Milli takımımız karşılaşmadan 91-76 mağlup ayrıldı.
 
Çekya ribaundlarda, asistte 26-15, iki sayılık atışlarda yüzde 66-40, bench sayılarında 48-28 üstünlük sağladı.

Furkan Korkmaz 16 sayı, 4 ribaund, 1 asist, Melih Mahmutoğlu 14 sayı, Cedi Osman 24 sayı, 3 ribaund, 3 asistle oynadı, çok yorgun gözüken Ersan İlyasova 0/9 saha içi, 6/6 serbest atışla 6 sayıda kaldı.

Patrik Auda 16 sayı, 9 ribaund, Jaromir Bohacik 15 sayı, 4 ribaund, 3 asist, Vojtech Hruban 18 sayı, 4 ribaund, 4 asist, Ondrej Balvin 17 sayı, 11 ribaund, Tomas Satoransky 11 sayı, 6 ribaund, 7 asist üretti.
 

Yorumlar Okunma: 2639