Dürüst olalım (Necip Kapanlı) - BasketFaul.com

Dürüst olalım (Necip Kapanlı)

04-09-19 08:34
Dürüst olalım... 

Amerika maçının sabahında acaba kaçımız başabaş oynayabileceğimizi düşünüyordu? Kaçımız milli takımın staffı ve oyuncuları kadar buna inanmıştı?

Maçı kahredici şekilde kaybedince kritik anlarda yapılan hatalar gözümüzün önünde kalırken işin esasını unuttuk, hata yapanlara kızdık. İşin esası, bu takımın olağanüstü mücadele etmesi, Amerika'ya karşı 15 sayı geri düşmesine rağmen geri adım atmaması ve müthiş performansıdır. Bundan dolayı da Sarıca'nın ekibi ve oyuncuları  en büyük övgüleri hak etmiştir.

Bu maçta gösterdiğimiz performansın algılarda yarattığı bir değişiklik de ikinci turda özellikle Yunanistan maçına fazla ümitle bakmayanların, şimdi çeyrek finale kalma ihtimalimizin oldukça büyük olduğunu düşünmeleridir. Hatta Amerika ile finalde oynayıp rövanşı alma isteğinden söz edilmeye başlanmıştır. Açıkçası ben çeyrek finale kalmamızın en büyük başarı olacağını, Sırbistan, Avustralya gibi engeller varken Amerika ile final oynamanın aşırı iyimser bir niyet olduğunu düşünenlerdenim. Ama takımın bu hayali yaratması bile çok önemli.

Serbest atışı kaçıranlar Cedi Osman ve Doğuş Balbay, kritik dakikada hücum faul yapan Wilbekin de olmak üzere bize bu heyecanı, Amerika'ya kaybetmenin üzüntüsünü yaşatanlara teşekkürler... 

Yorumlar Okunma: 4780