Litvanya turu geçti - BasketFaul.com

Litvanya turu geçti

03-09-19 15:20

İSTATİSTİK

FIBA Dünya Kupası 3. gününde H grubunda mücadele eden Litvanya ve Kanada karşı karşıya geldi. Karşılaşmanın başından itibaren skor üstünlüğünü ve oyun hakimiyetini eline alan Litvanya sahadan 92-69 galibiyetle ayrılarak Avusturalya'nın ardından ikinci tura adına yazdırmayı başardı.

Kalnietis ve Macuilis ile karşılaşmaya iyi başlayan Litvanya, ilk dakikalardan üstünlüğü eline aldı. Arka arkaya top kaybı yapan Kanada, rakibini yakalamakta zorlandı. Ancak içeri giderek arka arkaya skor kaydederek maçın içinde kalmaya devam etti. İlk çeyrek 24-14 Litvanya üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci çeyrek karşılıklı üçlüklerle başladı. Savunmayı yukarı çıkartarak rakibini top kaybına zorlasa da hücumu bitiremeyen Kanada, skorun gerisinde kalmaya devam etti. Bu dakikalarda panik butonuna basan Kanada, hücumdaki acele tercihleriyle farkı eritme şansını değerlendiremedi. Temastan kaçmadan içeri kateden Litvanya ise farklı üstünlüğü korumaya devam etti. İkinci çeyrek 46-36 Litvanya'nın üstünlüğüyle geçildi.

Üçüncü çeyreğe Valanciunas ile iyi başlayan Litvanya, farkı açmaya devam etti. Kanada, Joseph ve Birch ikilsiyle ayakta kalmaya çalışsa da rakibine direnmekte zorlandı. Üçüncü çeyrek 70-54 Litvanya'nın farklı üstünlüğüyle geçildi.

Son çeyrekte Kanada'nın aksine daha rahat olan Litvanya farkı 20'ye kadar çıkardı. Karşılaşmayı 92-69 kazanan Litvanya ikinci tura yükselmeyi garantiledi. 
Litvanya'da Jonas Valanciunas 13 sayı, 8 ribaund ve Edgaras Ulanovas 13 sayı, 5 ribaundla galibiyette etkili rol oynadı. Kanada da ise Kyle Wiltjer 24 sayı, 3 ribaund ve Cory Joseph 15 sayı, 4 ribaundla karşılaşmayı tamamladı:

Yorumlar Okunma: 801