Dominik Almanya'yı evine yolladı - BasketFaul.com

Dominik Almanya'yı evine yolladı

03-09-19 12:35

İSTATİSTİK: 

Turnuvanın gizli favorilerinden gösterilen Almanya, Dominik Cumhuriyeti'ne nefesleri kesen mücadelenin ardından 70-68 yenildi ve elendi. Dominik Cumhuriyeti muhteşem bir mücadele ortaya koyarken sertliği ile Almanya'yı bezdirdi ve ikinci tura adını yazdırmayı garantiledi.

Dominik maça 8-0'lık seri ile başladı. Almanya 9-2'lik seriyle toparlandı. Çeyreğin son kısmı düşük tempoda geçerken ilk çeyreği Almanya son dakikalardaki atağıyla 21-16 önde tamamladı.

İkinci çeyreğin ilk üç dakikası sonunda fark çift hanelere yaklaşınca Dominik molası geldi. Molanın ardından Liz'in önderliğinde 3 dakikaya yayılan 8-0'lık Dominik serisi ile fark 1 sayıya indi. Almanya hücumda toparlansa da bu dakikalarda  Dominik oyunu kontrol eden taraftı. Dominik öne geçse de devre arasına Almanya 39-37 önde girdi. 

Üçüncü çeyrekte ilk üç dakika 2-2 geçildikten sonra Schröder'e yapılan sportmenlik dışı faul ile Almanya biraz ritim kazandı. İlk dört buçuk dakikada Dominik sadece 2 sayı üretebildi. Liz ve Mena'dan gelen iki üçlük Dominik'e nefes aldırdı. Almanya 7-0'lık seriyle skoru 52-47'ye getirdi. Çeyreğin son iki dakikası Dominik'in 8-0'lık serisiyle geçilince son çeyreğe 55-52 Dominik önde gitti.

Son çeyreğin başında gelen 5-0'lık mini Domonik serisi ile fark yeniden 8 sayıya çıktı. Almanya mola alıp toparlanırken savunmasınu çok sertleştirdi. Almanya rakibine 4 dakika sayı imkanı vermezken farkı da eritip öne geçti. 10-0'lık Almanya serisinin yanı sıra Dominik faul hakkını da doldurdu. Dominik'in hücumdaki tıkanıklığını açan isim Vargas oldu. Son 4 dakikaya 62-62 eşitlikle girildi. Almanya sürekli olarak çizgiye gelirken Dominik'in sert oyunu da buna sebep verdi. Solano'nun üçlüğü ve Vargas'ın isabeti ile fark 6 sayıya çıktı. Almanya serbest atışlarla farkı 3 sayıya indirdi. Dominik hücumda 24 saniyede üretim yapamazken Almanya yine çizgiye gelerek farkı 1'e indirdi. Bu sefer Dominik çizgiye  gitti fark 2'ye çıktı. Son 40 saniyeye girerken Liz'in üçlüğü potanın içinden çıktı. Schröder 5. viteste potaya gitti ama bitiremedi. Ribaund mücadelesi hakemler tarafından yaklaşık 5 dakika izlendi ve top Dominik'e verildi. 31.3 saniye kala Dominik 2 sayı üstünlükle topu kendi pota altından çıkardı. Baez üçlüğü kaçırdı. Almaya son hücumu Barthel'in üçlüğü ile kullandı ama başarısız oldu karşılaşmadan Dominik 70-68 galip ayrıldı.
 

Yorumlar Okunma: 2222