Vorontsevich çark etti - BasketFaul.com

Vorontsevich çark etti

02-09-19 11:28
Rusya’da Andrey Vorontsevich, Nijerya galibiyeti sonrası yaptığı açıklamalara düzeltme geçti.

Rusya’nın Nijerya’yı mağlup ettiği maç sonrası Andrey Vorontsevich, hakemlerin performansından memnun kalmadığını şu sözlerle açıklamıştı:

“Açıkçası hakemler kafa olarak hiç maçta değildi. Çaldıkları düdüklerin hiçbir mantığı yoktu.

Kusura bakmayın sayın hakemler de b*k gibi. Muhtemelen Avrupa’da basketbolun nasıl oynandığını bilmiyorlar, bizde bazı temaslara müsaade var.

Yetişkin erkekleriz. Voleybol topuyla oynamıyoruz, oyuncuların arasında file yok. Basketbolun bir temas oyunu olduğunu anlamak zorundasınız.”

Ardından Rusya Basketbol Federasyonu resmi sitesine konuşan Vorontsevich, konu ile ilgili bir açıklamada daha yaptı… Sözlerinin yanlış anlaşıldığını belirtti:

“Bana hakemlerle ilgili bir soru sordular. Ben de talihsiz bir şaka yaptım, bu da çarpıtıldı. Elbette hakemler hakkında şikayette bulunmayacağız. Turnuvanın ilk maçıydı, herkes heyecanlıydı ama gergindi de aynı zamanda. Benim vermek istediğim mesaj eleştiri mahiyetinde değil, insanların da hata yapabileceği şeklindeydi."

Söylediklerini tekrar izledim. Onların kararlarına güvendiğimi ve turnuvayı doğru şekilde bitirme konusunda şüphem olmadığını da söyledim”

Koç Sergey Bazarevich de konuya dahil olanlardan:

“Hakemler ve rakipler hakkında çok fazla konuştuk. Andrey’in sözlerinden hoşnut kalmayan birisi olarak ben de dahil hepimiz konu ile ilgili uygun olmayan yorumlar yaptık. Bu yanlıştı. Bu andan itibaren basına yaptığımız açıklamalarda çok daha dikkatli olacağız” (Eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 2280