Sonkol: Başarı önce yönetimden, sonra takımdan geçiyor - BasketFaul.com

Sonkol: Başarı önce yönetimden, sonra takımdan geçiyor

27-08-19 19:21
TBL'de iyi kadro kuran takımlardan biri Merkez Efendi Belediyesi Denizli Basketbol... Ve bu ligin en etkili isimlerinden Ümit Sonkol da bu takımın kaptanı...

Sonkol'dan Denizli'deki ilk izlenimlerini ve dördüncü sezonunu geçireceği TBL'yi sorduk...

İşte yanıtları...

* Denizli'de basketbol takımına  başkanıyla, yönetimiyle, halkıyla inanılmaz bir ilgi var, Geçen sezon TB2L'de şampiyon olmanın özgüvenini de taşıyorlar. Basketbolumuz için çok ciddi bir kulüp olmaya aday. Bugüne kadar hiçbir konuda eksiğimiz, herhangi bir aksaklık olmadı ve isteklerimiz anında yerine getirildi.

* TBL'yi önce yönetimler oynuyor. İyi organizasyon kuranlar ve ödemelerini yapanlar öne geçiyor. Sonra da sahada oyuncular mücadele ediyor ve üstünlük sağlayanlar başarılı oluyor. Bizim yönetimimizin çok iyi bir sezon geçireceğinden kuşkumuz yok. Bizim yönetimimiz kendi alanında zirveye oynar, demek ki iş bize düşüyor. İyi yönetimi olmayanlar ise sezon içinde raydan çıkıyor.

* Koç, yabancı rotasyonunu iki kısadan yana kullandı. Henüz gelmedikleri için onlarla ilgili bir yorum yapamayacağım ama rakiplerimize çok ters gelebiliriz. Türk kadromuz için de 'yeterli' olduğunu söyleyebilirim. Tabii ki gelişmelere göre belki başka hamleler de düşünebilirler.

* Kendimi 26 yaşına göre daha iyi hissediyorum. Umarım hem takımla birlikte ben de çok iyi bir sezon geçiririm. 

Yorumlar Okunma: 2859