Markovic Bosna kampından memnun - BasketFaul.com

Markovic Bosna kampından memnun

27-08-19 18:16
Yeni sezon hazırlıklarını Bosna Hersek’in Saraybosna kentinde sürdüren Gaziantep Basketbol Kulübü’nün Başantrenörü Nenad Markoviç, birinci etap kamp çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Markoviç, “Çoğunluğu yeni oyunculardan oluşan bir takım kurduk. Bu kamp dönemi oyuncularımızın adaptasyonu için önem taşıyor” dedi.

Markovic sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu hazırlık kampları eski ve yeni oyuncularla nasıl bir takım olacağımızı görmek için de önem taşıyor. 2019-2020 sezonu bizim için geçtiğimiz sezona göre daha zorlu olacak. Bu sezon ligin yanı sıra Avrupa maçlarımız da olacak. ‘Sezonun sonunda ne olur?’, ‘Nerede, nasıl bitiririz?’ diye bir düşünce içerisinde değiliz. Şuan ligde ve Avrupa’da neler yapacağımızı, maçlarımızı nasıl oynayacağımızı düşünüyoruz. Bizim için önemli olan sezona iyi hazırlanarak hem lige hem de Avrupa maçlarına iyi bir başlangıç yapmak. Taraftarlarımızın bizlerden ne beklediğini biliyoruz. Onları en iyi şekilde temsil etmek için elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Oyuncularımızla da bunu sürekli olarak konuşuyoruz. Onlar da yüksek performansla kapasitelerinin üstüne çıkmak için çaba sarf ediyorlar. Bunu kamp döneminin ilk günlerinde bizlere hissettirdiler. Şimdiye kadar oyuncularımın antrenman performansı ve gösterdikleri öz veriden dolayı mutluyum.”

Markovic, Saraybosna’da devam eden kampın son bölümünde Cedevita, Buducnost, Napoca kulüplerinin katılımıyla oynayacakları dörtlü turnuvadan en iyi sonuçla ayrılmak istediklerini de sözlerine ekledi. 

Yorumlar Okunma: 1223