Millilerden güzel son prova - BasketFaul.com

Millilerden güzel son prova

27-08-19 12:23

A Milli Basketbol takımımız Dünya Kupası öncesi son hazırlık maçında Dominik Cumhuriyeti'ni 87-59 yendi. Milli takımda Berkan ve dinlendirilen Wilbekin bu karşılaşmada forma giymedi. Milliler özellikle ilk devre müthiş savunma yaparak turnuva öncesi son provada neleri iyi yapabileceğini gösterdi. Hücumda bu sefer skoru dağıtmayı başaran millilerde Ersan çok formda gözüktü. Semih'in hala hazır olmaması canımızı sıkarken Melih'in son çeyrekteki performansı ümit verdi.

Milli takımımızda Melih Mahmutoğlu ve Ersan İlyasova 16'şar sayıyla en skorer isimler olurken Sertaç Şanlı 13, Yiğit Arslan ise 10 sayı kaydetti.


Milliler karşılaşmaya keskin başladı. Cedi takımın ilk 7 sayısını üretirken Ersan'dan gelen üçlükle skor 10-1'e geldi ve Dominik molası da beraberinde geldi. Savunmamız hazırlık maçlarına göre dikkat çekici seviyede iyiydi. İlk 6 dakika sonunda millilerin 16-3 üstünlüğü bulunuyordu. Hücumda setleri sonuna kadar oynamaya çalışan milliler rakibi savunmada müthiş durdurdu. Melih ve Semih'in özellikle hücumda hala ritm bulamaması dikkat çekti. Çeyreğin son kısmında hücumda yavaşlayan milliler savunma sertliğini de yitirdi. Yine de ilk çeyreği 21-12 önde tamamladık. 

İkinci çeyreğe kombine savunmalar ile girdik. Rakibi top kayıplarına zorlayıp 2 isabet bulunca erken Dominik molası geldi. Mola sonrası kolay top kayıpları iki taraf adına da can sıktı. Hücumda potaya yakın atışlar kullanmaya çalışan iki takım da isabet bulmakta zorlandı. Sertaç'ın iki isabeti bu bölümde fark yarattı. Doğuş ve Furkan'dan gelen iki üçlükle fark 15 sayıya kadar çıktı. İlk devreyi 40-22 önde bitirdik.


Üçüncü çeyrek Dominik'in gereksiz sertlikleriyle başladı. Rakip uzunlar ile Semih arasında gerginlikler yaşandı. Hücumda ritm bulamayan milliler savunmada da zorlanmaya başladı. Dominik ise ilk kez maç başından beri istediği tempoya maçı getirdi ve kolay sayı bulmaya başladı. Fark uzun süre sonra 10 sayıya kadar indi. Ersan sorumluluk alarak üst üste 5 sayıyla millileri rahatlattı. Dominik çok kısa sürede yakaladığı 6-0'lık seriyle millilere molayı aldırdı. Çeyreğin son bölümü sürekli faullerle geçilirken milliler son çeyreğe 59-45 önde gitti.

Son çeyreğe Melih'in iki üçlüğü ile girince fark 20 sayıya çıktı. Melih sokmaya devam ederken savunmada da istediklerimzi yapmaya başladık. Rakibi ikinci kez molaya gönderirken Melih bu çeyrekte 4 tane üçlüğü rakip potaya yollamıştı. Hücumda Buğrahan'ın önderliğinde çok kolay sayı üretirken Melih atmaya devam etti. 5. dakikada Melih kenara gelirken bu çeyrekte tam 14 sayı üretmeyi başardı. Yiğit bu sefer üretimi üstlenirken üst üste 8 sayı buldu fark da 30 sayıya kadar çıktı. Maçın son bölümünde iki taraf da oyundan koptu. Karşılaşmadan milliler 87-59 galip ayrıldı.   
 
Sayıların dağılımı...
Cedi Osman 9, Ersan İlyasova 17, Doğuş Balbay 7, Berk Uğurlu 2, Furkan Korkmaz 7, Yiğit Arslan 10, Sertaç Şanlı13, Semih Erden 3, Melih Mahmutoğlu 15, Buğrahan Tuncer 2, Metecan Birsen 2
 

Yorumlar Okunma: 3547