Batın Tuna: Şımarmak yok - BasketFaul.com

Batın Tuna: Şımarmak yok

25-08-19 18:59
Altyapı oyuncularının öğreneceği çok şey vardır. Bazı şeyleri yaşıtlarına göre iyi yapanlar olsa da bunu geliştirmek zorundadırlar. Erkekler altyapı şampiyonaları sona erdiğinde dikkat çeken oyunculardan biri de Batın Tuna idi. Milli takım sadece bir yenilgiyle beşinci olurken, Batın Tuna turnuva boyunca sahanın iki tarafında da agresif gözüktü ve son Yunanistan maçında triple double'ı 1 ribaund, 1 asistle kaçırdı.

Batın'ı daha yakından tanımak istedik ve kendisiyle kısa bir söyleşi yaptık... İşte yanıtları...

* Ailem 1989'da Kosova'dan Türkiye'ye göç etmiş. Kosova'da ailemin yaşadığı yer, Kenan Sipahilere yakınmış. 6 yaşında babamın yeğeni olan antrenör Fahri Güler beni TOFAŞ'a götürmüş. Yani 16 yaşındayım ama 10 yıllık TOFAŞlıyım.
 
* Nerede olursam olayım ailem maçlarımı kaçırmaz, kötü günlerimde moralimi düzeltir. Onların desteğini hissetmek benim için harika bir duygu.
 
* Altyapılarda hep kendimden büyüklerle oynadım, en azından bir üst takımın antrenmanlarına katıldım. Antrenörlerim; Erhan, Samir, Çağrı, Ali, Fahri abilerime de teşekkür borçluyum.
 
* TOFAŞ bana kimsenin vermeyeceği kadar değer verdim ve bana her konuda yardım etti. Oradaki yöneticiler, antrenörler bir diğer ailem oldu. TOFAŞ'a uzun süre hizmet vermek istiyorum ama bir gün Barcelona'da oynamak da hayallerim arasında.
 * Hırslıyım, kazanmak istiyorum, savaşçıyım... Solumu geliştirmek ve üçlük yüzdemi artırmak, çembere soldan da yüklenmek için çok çalışmalıyım. Oyunun her alanında etkili olmak ve çok yönlü katkı vermekten hoşlanıyorum. Maç bitince istatistik kağıdında ilk olarak ribaund hanesine bakarım. Gençler Türkiye Şampiyonası'nda triple double yapmıştım.
 
* Bazen gereksiz sinirlenip takıma zarar verdiğimin farkındayım. Bu tür durumlarda kendimi kontrol etmeyi öğrenmeliyim.
 
* İdolüm Drazan Petrovic... Onun hayatını defalarca izledim ve çok etkiledim.
 
* Genç yaşımın ilk senesinde A Takım'a alınmış olmamdan dolayı çok mutluyum. Orada oynayabilmek için öncelikli olarak iyi  savunmayı yapmam gerektiğinin farkındayım. Bunu başarabildiğim ölçüde süre alabilirim.
 
* Boyun 1.98... 1 ve 2 numaralarda oynuyorum ama gelecekte şutumu da geliştirerek buna 3 numarayı eklemek isterim.

* Altyapılarda Avrupa'nın en iyi ülkelerinden eksiğimiz yok ama zaman bizim lehimize çalışmıyor ve yabancılar bizleri geçiyor. Bence bunun öncelikli nedeni erken havaya girmemiz. Söz veriyorum... Gelecekte nereye yükselirsem yükseleyim şımarmak yok, çalışmaya devam... 

Yorumlar Okunma: 4504