Gören: Heyecan verici bir kadro - BasketFaul.com

Gören: Heyecan verici bir kadro

25-08-19 09:02
Türk Telekom geçen sezonki kadrosunu TJ Campbell ve Metin Türen dışında tamamen değiştirirken hem yerli, hem yabancı rotasyonunu daha genç oyunculardan oluşturdu. 

Bolu'da kampa başlayan koç Burak Gören'le yeni takımı ve yeni sezonu konuştuk.

* Son iki sezon kadromuzda yer alan deneyimli yerliler takımın önce TBL'den yükselmesini, daha sonra da BSL'de play off oynamasını sağlayarak çok hizmet verdi. Bu sezon fırsat arayan ama bulamayan, büyük potansiyelleri olan, Türk basketboluna çok büyük faydaları olabilecek ve genç sayılabilecek oyuncularla yola çıkıyoruz. Yabancılar da dahil yaş ortalamamız 25 civarında.

* Kiralık verdiğimiz 97'li Efe Beşok ve Ercan Bayrak Mamak'ta sezonu iyi geçirdikten sonra bu sezon Telekom formasıyla mücadele edecek. TJ Campbell ve Metin Türen kadroda kaldı, Muhammed Baygül, Egemen Güven, Enes Berkay Taşkıran ve üç yeni yabancı aramıza katıldı. 

* Kyle Wiltjer Kanada Milli Takımı ile Dünya Şampiyonası'nda. G League'den gelen RJ Hunter NBA hedefi olan bir oyuncu. Moustapha Fall 27 yaşında ama gelişime açık. Sezon bittiğinde yerli-yabancı bütün oyuncularımızın gelişim göstereceğini umuyoruz. Sezon başıyla sezon sonu arasında çok fark olacağını düşünüyorum.

*  A Milli Takımı zorlayabilecek 5-6 oyuncumuzun olması heyecan verici. Onlara bu şansı verip onların yanlarında olacağız. Kondisyon konusunda sayılı isimler arasında yer alan, çok deneyimli, oyuncuların fiziksel gelişimine çok katkı verebilecek Hilmi Taşer  gibi bir uzmanla çalışacak olmaları da oyuncular için büyük şans.

* Oyuncuların fiziksel ve basketbol gelişimleri kadar, mental gelişimleri de önemli. Onlara uygun ortamı yaratacağız, potansiyellerini ortaya çıkarmak isteyen aç oyuncular için fırsat sunuyoruz.

* Kadromuzdaki oyuncuların çoğu takımlarında az süre aldı. Onların gençliklerine, aç ve istekli olmalarına güveniyoruz. Bu oyuncularla bireysel antrenmanlar da yapacağız. Sezon bittiğinde milli takım havuzunu 3-4 oyuncu ile genişletebilirsek çok seviniriz.

* Türk Telekom belki 20-25 yıl sonra ilk kez yaş ortalaması düşük bir kadroyla oynayacak. Bu da oldukça heyecan verici. Çok agresif bir takım olabiliriz. 

* Çaylak Amerikalının her şeyini göze alıyoruz ama genç Türkleri çok çabuk kenara koyuyoruz. Antrenörler olarak yerlileri rol oyuncusu olarak görmekten vazgeçip, onlara özelliklerini kullanabilecekleri alanlar açmalıyız. 

 

Yorumlar Okunma: 4025