Taştimur: En büyük transferimiz... - BasketFaul.com

Taştimur: En büyük transferimiz...

24-08-19 07:48
Türkiye Basketbol Ligi (TBL )'nde bu yıl mücadele edecek olan Samsunspor Basketbol'da coach Gökhan Taştimur, bu yıl mütevazi bir bütçeyle yola çıktıklarını söyleyip, “Samsun halkının keyifle takip edeceği bir takım kurmak istiyoruz. Bizim bu yılki en büyük transferimiz, takımın en güçlü 6. adamı olan Samsunlu basketbolseverleri yanımızda görmek istiyoruz" dedi.

SAMSUNLULARI SALONA ÇEKMEK İSTİYORUZ
Bu sezon sergileyecekleri performans ile Samsunlu basketbolseverleri tekrar tribünlere çekmek istediklerini vurgulayan deneyimli teknik adam, "Samsunspor'da kaldığımız yerden devam edeceğimiz hikayemize yoğun bir şekilde başladık. Bütün hedeflerimize uzun vadeli planlar doğrultusunda gerçekleştiriyoruz. Tribünlerde bizi izleyecek olan Samsun halkının keyifle takip edeceği bir takım kurmak istiyoruz. Parkede alacağımız sonuçlarla Samsunlu basketbolseverleri yeniden salonlara çekmek niyetindeyiz. Bizim bu sezonki en büyük transferimiz ise takımın en güçlü altıncı adamının Samsunlu basketbolseverlerin olmasını istiyoruz" diye konuştu.

MÜTEVAZİ BÜTÇEYLE YENİ BİR TAKIM KURDUK
Samsunspor Basketbol'un bu sezon oldukça mütevazi rakamlarla bu yola çıktığını ifade eden Gökhan Taştimur şöyle devam etti:
"Amatör liglerde bile 400 - 500 bin TL'ler konuşulurken, biz TBL'de sadece 1 milyon TL'lik bütçe ile yola çıktık. Bu rakamın şimdiye kadar sadece yüzde 80'ini kullandık. Örneğin aldığımız Amerikalı basketbolcunun bize yıllık maliyeti sadece 45 bin dolar. Oyuncu seçimlerinde ince eleyip, sık dokuyarak, büyük bir özveri ile yeni bir kadro yapılanması gerçekleştiriyoruz"

SPOR İLE EĞLENCEYİ BİR ARADA YAŞATACAĞIZ
Samsunspor Basketbol'un sponsorluk çalışmalarında da çok farklı projeler düşündüklerini ifade eden Taştimur sözlerini şöyle tamamladı: 

"Sadece maddi konulara dayalı anlaşmalar yapmak yerine, sponsorlarımızla birlikte yapacağımız çeşitli sportif organizasyonlarla Samsun'da basketbol olgusunu yeniden üst seviyelere çıkarmak istiyoruz. Spor ve eğlenceyi bir arada yaşatmak istiyoruz. Bizi takip eden insanların bundan mutluluk duyacağı düzeylere gelme hedefindeyiz" 

Yorumlar Okunma: 3114