Amerika zorlandı ama kazandı - BasketFaul.com

Amerika zorlandı ama kazandı

22-08-19 14:25

İSTATİSTİK: 
55 bin kişilik Melbourne Marvel Stadyumunda oynanan karşılaşmada ABD ilk devrede çok zorlansa da ikinci yarıdaki iyi hücum performansıyla Avustralya'yı 102-86 yenmeyi başardı. Normalde kapalı bir futbol sahası olarak kullanılan Marvel Stadyumunda basketbol  sahası özel olarak kurulurken büyük ihtimalle tüm zamanların en çok kişi tarafından izlenen hazırlık karşılaşması oldu: 51.218 ABD özellikle ilk yarıda top paylaşımı ve düzen konusunda sınıfta kalırken ikinci yarı geniş rotasyonuyla fark yarattı.


İlk çeyreği 22-20 önde kapatan ABD ilk çeyrekte asist üzerinden sayı üretmekte çok zorlandı. Dış atışlarda Kyle Kuzma'nın ekstra isabetleri ABD'yi skorda önde tuttu. İlk çeyrekten net olarak gözüken şey ise Mitchell ile Kemba Walker'ın takımın lideri olarak sahada bulunacağıydı.

İkinci çeyrekte Avustralya artık geleneksel hale gelen pas odaklı basketboluyla izleyenlere keyif verdi. Çeyreği de 23-22 önde kapattı Avustralya. Devre arasına sadece 1 sayı farkla 44-43 önde giden ABD'de işler pek iyi gitmiyordu.

İkinci yarının başında Avustralya öne de geçti ama çok kısa sürede gelen dış atış odaklı ABD serisi maçı bir anda lehlerine çevirdi. Oluşan çift haneli farkı maç sonuna kadar korudu ABD. Bu bölümde takımın liderleri iyi iş çıkarırken Myles Turner'ın etkili oyunu da fark yarattı. Son çeyreğe 76-61 ABD önde girdi.

Son çeyrekte savunmalar biraz düşerken iki taraf da pota yakınından atışlara yöneldi. ABD eline geçirdiği farkı koruyup rotasyona gitti. Karşılaşmadan ABD 102-86 galip ayrıldı.
 

Yorumlar Okunma: 3262