Karesi Balıkesir BŞB oldu, hızlı başladı - BasketFaul.com

Karesi Balıkesir BŞB oldu, hızlı başladı

18-08-19 15:14
Karesispor genel kurulunda kulübün basketbol hakları Balıkesir Büyükşehir Belediye'ye devredildi. Buna göre Balıkesir ekibi TBL'de ve altyapılarda faaliyetini başkanlığını İrfan Sarıgül'ün yaptığı Balıkesir Büyükşehir Belediye ismiyle sürdürecek.

Devir işleminin tamamlanmasıyla daha önceden prensip anlaşmasına varılan isimlerle de sözleşmeler imzalandı. Gökhan Aydın (Bursaspor), Mertcan Solkol (PETKİM), Mahmut Can Çetin (Mavişehir) Balıkesir Büyükşehir Belediye forması giyecek. Geçen sezonki kadrodan Volkan Aydın ile de yeniden sözleşme imzalandı, TOFAŞ'tan Mert Konuk'un kiralanması için girişim başlatıldı.

Balıkesir Büyükşehir Belediye ilk yabancı transferini de Myles Mack'i alarak gerçekleştirdi. 1993 doğumlu, 1.78 m boyundaki 2015 Rutgers mezunu olan Mack geçen sezon Polonya'nın GTK Gliwice takımında oynadı, Polonya Ligi'nde 15.7 sayı, 4.2 ribaund, 5.7 asistle iyi performans sergiledi.        

 

Genel menajer Anıl Uyanık, "Düşük bütçemize rağmen organizasyonumuz, genç kadromuz ve taraftarımızla rekabetçi bir takım olacağımızdan eminim. Balıkesir BŞB izlenmesi keyif veren bir basketbol oynayacak ve sezon içinde gerek bireysel, gerek takım olarak gelişim gösterecek." dedi.

 

Yorumlar Okunma: 6933