Ene: Hedefe 10 iyi oyuncuyla ulaşabiliriz - BasketFaul.com

Ene: Hedefe 10 iyi oyuncuyla ulaşabiliriz

15-08-19 13:47
TOFAŞ Koçu Orhun Ene sezon öncesi değerlendirmesinde beklentilerini anlatırken, "Hedefe ulaşmak için 10 iyi oyuncuya ihtiyacımız var, bunu başarırsak sezonu iyi geçirebiliriz." dedi

Ene'nin görüşleri şöyle:

"Yiğit gibi rotasyonumuz için değerli bir oyuncuyu kaybettik, Muhaymin'den geçen sezona göre çok daha fazlasını bekliyoruz. Berkan olgunlaştı ve güçlendi, onun performansı takımın pozisyonunu belirleyecek.

BSL görüntü olarak kulüpler açısından sıkıntılı gözükse de Karşıyaka, Galatasaray, Telekom, Beşiktaş, Daçka, Banvit gibi güçlü rakiplerimiz var. Bütçeleri yakın bu takımlar arasında büyük çekişme olacak. Son 2 sezon bu gruptan ayrılmış gibiydik ama şimdi daha yakınız ve bu nedenle 10 iyi oyuncuya ihtiyacımız var.

Fenerbahçe ve Anadolu Efes'le 2 sene öncesine kadar  rekabete girebiliyorduk ama geçen sene Efes'in de atak yapması ile bu iki takımla rekabete girmek kolay değil. Önce kendi kimyamızı oturtup sonrasına bakacağız.

Eurocup'ta da kalite her sene artıyor ve yine çok zorlu bir gruptayız. Orada bir şeyler yapmak istiyorsak, takım olarak iyi performans göstermek zorundayız.

Yabancıılardan ikisi; Tarik ve Devon deneyim açısından genç. Onların gelişimi bizim için çok önemli. Devin Avrupa'da son 2 sezon iyi işler yaptı ama  hala gelişebilecek alanı var var. Çok deneyimli üç yabancı oyuncumuzu verimli kullanmak da bize düşüyor

Kısa pozisyonunda Barış ve Berk'ten beklentilerimiz büyük. Özellikle Berk'in yaşı büyük olmasa da bu ligde kazanmış olduğu deneyimle çok katkı vereceğini umuyorum.

Bu sezon Batın'ı da A Takım kadrosuna alacağız. Fiziksel olarak gelişeceğini düşünüyorum, onu da rotasyona sokmaya çalışacağız. Organizasyonumuz için önemli bir oyuncu. 

Milli Takım'da son 16'ya TOFAŞ'tan yetişen Muhsin, Yiğit ve Berkan girdiler. Bunların arkasından gelenleri yetiştirmek de önemli." 

Yorumlar Okunma: 2142