Yıldız Mililer çeyrek finalde yıkıldı - BasketFaul.com

Yıldız Mililer çeyrek finalde yıkıldı

14-08-19 19:44

İSTATİSTİK:
 
Yıldız Milliler çeyrek final maçında beklentileri karşılayamayarak Rusya'ya 73-70 yenildi. Rakibin çok yüksek yüzdeyle üçlük attığı mücadelede biz ne serbest atışlarda ne de üçlüklerde başarılı olabildik. Milliler 20'de 3 üçlük 30'da 13 serbest atış atarken rakip 24'te 11 üçlük sokunca yenilgi kaçınılmaz oldu. Millilerin U17 Dünya Şampiyonası'na katılabilmesi için kalan iki maçını da kazanması gerekiyor


Rakibi top kaybına zorlayarak ilk sayılarımızı ürettik. Fakat takımın üç ana skorerinden hiç verim alamayınca Rusya üstünlüğü ele aldı. Adem'in üçlüğü nefes almamızı sağladı. Yakın atışlarda bir türlü isabet bulamayınca skoru da yukarı taşıyamadık. Rusya üçlüklerle çok etkili olurken skoru da 16-11'e getirdi. Hücum dengesini hiç oturtamadığımız çeyreği 18-15 geride tamamladık.

İkinci çeyreğe Berkay'ın müthiş oyunuyla girdik. Takımın ilk 7 sayısını üreten Berkay adeta tek kişilik resital sundu. Savunmada da çaldığı toplarla etkili olurken Rusya biraz da şans basketleriyle skorunu buldu. Millilerde Eray da sürpriz bir katkı yaparak ivmeyi lehimize çevirdi. Devre boyunca Koralp ve Batın'dan katkı alamadık. Serbest atışlardaki berbat yüzdemiz olmasa bu bölümde farkı açabilirdik. Devre sonunda yine Rusya'nın dış atışları gelirken Ege'nin son saniyelerdeki basketiyle ilk devre 34-34 eşitlikle geçildi.

İkinci yarıya da top çalmalar ile başladık. Üst üste isabetlerle 5 sayılık fark yakalasak da rakibin dış atışlarına bir türlü çare bulamadık. Adem'in faul sıkıntısına girmesi işleri milliler için zorlaştırdı. Rusya'nın müthiş hücum ritmine bizim kötü faullerimiz de eklenince skor yukarı taşındı. Batın'ın yavaş yavaş kendine geldiği bölümde Berkay da iyi oyununu sürdürdü. Hücumda istediklerimizi yapsak da savunmada yine zayıf kalınca farkı arttırma şansını yine kullanamadık. Son çeyreğe Batın'ın müthiş asisti ve Ege'nin kritik turnikesiyle 57-54 önde girdik.

Son çeyreğe durgun başladık. Maçın en iyi ismi Kolosov savunmamızı sürekli zorlarken iki inanılmaz şans üçlüğüyle Rusya öne fırladı. Vedishchev yaklaşık 9 metreden iki üçlük sokarken biz 5 dakika boyunca sadece 3 sayı üretebildik. Adem ilk pozisyonunda blokladığı Rus hücumunda şanssız bir faul alarak 5 faulle kenara geldi. Bu dakikada fark da 4 sayıya kadar çıktı Rusya lehine. Fakat milliler aradığı dış atışı bulunca rakibe molayı aldırdı. Mola dönüşü savunma değiştirdik ama Rusya iyi hücum edince skor yeniden Rusya lehine geçti. 1.21 kala serbest atış çizgisine geldik ve farkı 2 sayıya indirdik. Savunmada rakibi çizgiye getirdik. Serbest atışlardan Kolosov ikide iki ile ayrılınca fark 4 sayıya çıktı. Hücumda son saniyede boş bir üçlük bulduk ama sayıya çeviremedik. Rusya kötü bir hızlı hücum tercihi yapınca top yeniden bize geçti. Batın çok iyi potaya gitti ama bitiremedi. Yine de top bir şekilde yeniden onda kaldı ve faul yapıldı kendisine. 32 saniye kala Batın ikide bir attı ama kendi hücum ribaundunu aldı ve yeniden çizgiye geldi. Bu sefer ikide sıfır atınca faul yapmak zorunda kaldık. 26.5 saniye kala bu Kolosov çizgiye geldiğinde fark 3 sayıydı. 2'de 1 atarken Eray ribaundu aldı ve kendisine faul yapıldı. Eray çizgiden ikide sıfır ile ayrıldı ama Koralp hücum ribaundunu alıp farkı 2 sayıya indirdi. Topu çalmaya çalıştık ama bu sefer de süre azaldı. Ruslar çizgide ikide bir attı. Maç topu Koralp'e kaldı ama üçlüğü sokamayınca karşılaşmadan 73-70 mağlup ayrıldık.

Yorumlar Okunma: 3690