Yalnızyiğit: Önceliğimiz gençleri kazanmak - BasketFaul.com

Yalnızyiğit: Önceliğimiz gençleri kazanmak

12-08-19 15:13
TBL ekiplerinden Mamak Belediyesi'nin Genel Menajeri Yunus Emre Yalnızyiğit, yeni sezon öncesi değerlendirmelerde bulundu.

Öncelikle gençlere şans veren aynı zamanda tecrübeli ve kariyerli oyunculardan oluşan dengeli, iyi bir kadro kurduklarını düşündüklerini belirten Yalnızyiğit şöyle devam etti:
"Başantrenörümüz Murat Dikmen'in isteği doğrultusunda, ilk önce bütçemizi aşmadan Türk oyuncularımızın transferlerini bitirdik. Daha sonra ihtiyacımız doğrultusunda, yabancı oyuncu olarak geçen sene ülkemizde başarılı bir sezon geçirerek TBL’de sayı kralı olan oyun kurucu Ricky Tarrant'ı kadromuza kattık. Diğer yabancı tercihimizi ise uzun pozisyonunda yapmayı düşünüyoruz ve görüştüğümüz oyuncudan birini en kısa sürede almayı planlıyoruz. Mümkün olduğunca Avrupa'da oynamış bir oyuncuyu bu pozisyona almak istiyoruz."

Takım olarak her zaman önceliklerinin edinecekleri tecrübe ve alacakları sürelerle gençleri Türk Basketboluna kazandırmak ve başarı kısmında da play-off'lara girerek ligi üst sıralarda bitirmek olduğunu söyleyen Yalnızyiğit, yeni sezon hazırlıklarının da önümüzdeki hafta başlayacağını söyledi.

"Yeni sezon çalışmalarımıza ‪19 Ağustos‬ tarihinde Ankara'da kendi tesislerimizde başlayacağız. 16 gün sürecek ilk etabımız kondisyon ağırlıklı, 4 Eylül-10 Eylül tarihlerinde Bolu Koru Otel'de gerçekleştireceğimiz 2. etabımız ise ‪kuvvet ve salon antrenmanı ağırlıklı olacak. 12 Eylül'de Final Okulları'nın düzenlediği 4’lü Basketbol Turnuvası'na katıldıktan sonra Federasyon Kupası'na kadar olan sürede çalışmalarımızı Ankara'da sürdüreceğiz. "

"Son olarak bize her konuda destek veren Mamak Belediye Başkanımız Sayın Murat KÖSE’ye, Kulüp Başkanımız Sayın Ercan Kınacı’ya, Asbaşkanımız ve Basketbol Şube Sorumlumuz Sayın Ramazan Koçak'a çok teşekkür ederiz. Ayrıca TBL'de mücadele edecek tüm takımlara başarılar diler , sakatlıksız bir sezon geçirmelerini temenni ederim."

Yorumlar Okunma: 1294