Yıldızlar üçte üçle grup birincisi - BasketFaul.com

Yıldızlar üçte üçle grup birincisi

11-08-19 21:35

İSTATİSTİK: 

Yıldız Milliler gruptaki son maçında Estonya'yı zorlanmadan 84-47 yenmeyi bildi. Milliler ilk çeyrekte maçı koparıp geri kalan sürede rölantide oynadı. Millilerin ikinci turdaki rakibi ise Bosna Hersek olacak.

Son derece rahat başladığımız mücadelede dış atışlardan da katkı alınca ilk bölümde üstünlüğü ele geçirdik. Savunmada istediğimiz sertlikte olamasak da 17-11 önde geçtik ilk 6 dakikayı. Bu dakikadan sonra savunmayı sertleştirip rakibi top kayıplarına zorlamaya başladık. Üst üste kolay hücumlarla 16-2'lik seri yakaladık ve ilk çeyreği 33-13 önde bitirdik.

İkinci çeyrekte iki taraf da vites düşürdü. Hücumda Adem hariç çok zorlanan milliler tempoyu da arttıramayınca skorda tıkandı. Yine de farkı korumayı bildik. Çeyreğin ortasında bir süre oyun konsantrasyonumuzu yitirince mola almak zorunda kaldık. Mola sonrasında gelen 8-1'lik seriyle çeyreği bitirdik ve devre arasına 50-27 önde girdik.

Üçüncü çeyrekte savunmamızla dikkat çektik. Rakibe neredeyse hiç kolay sayı imkanı tanımazken biz de hücumda zorlandık. İlk 7 serbest atışımızın sadece 1'ini isabete çevirebilince skor da tıkandı. Yine de çeyreğin son bölümünde biraz tempoyu arttırmayı başardık. Son çeyreğe giderken 67-33 üstünlüğümüz vardı.

 

Son çeyrek sadece oynanması gerektiği için oynandı. İki taraf da disiplinden uzak bir idman havasında son çeyreği oynadı. Karşılaşmadan 84-47 galip ayrıldık.

 

Yorumlar Okunma: 2091