Sarıca'dan Milli Takım ve Karşıyaka'ya dair... - BasketFaul.com

Sarıca'dan Milli Takım ve Karşıyaka'ya dair...

10-08-19 10:52
Ufuk Sarıca ağırlıklı olarak ay sonunda Çin'de başlayacak Dünya Şampiyonası için takımı hazırlarken, diğer taraftan da yeniden hamle yapmaya hazırlanan Karşıyaka için koşullar paralelinde kadro oluşturdu.

Sarıca ile hem milli takım, hem de Karşıyaka hakkında, bir kahve içimlik zamanda kısa bir sohbet yaptık.

İşte Sarıca'dan pasajlar...
JAPONYA'YI KÜÇÜMSEMEYİN
* Milli Takım'la ilgili her konuşmamda ilk oynayacağımız Japonya maçının önemini vurguluyorum ve bunu sizinle de tekrarlayacağım. Japonya için kağıt üzerinde karar vermemek lazım, çıkıp sahada mücadele etmemiz gerekiyor. Her şeyden önce alan savunmasıyla ve çok hızlı oynamasıyla ters bir rakip. Kesinlikle ve kesinlikle hafife alınacak bir rakip değil.
TAM KADRO OLAMADIK
* Şampiyonaya 20 gün kaldı, 5-6 hazırlık maçı, yolculuklar derken, 10 antrenman daha yapabileceğiz ve bugüne kadar tam kadro olamadık. Semih tam olarak başlayamadı, Tolga sakatlık sonrası antrenmana yeni çıktı, Ersan'ın geldikten sonra bir rahatsızlığı oldu, Wilbekin bizle iki antrenman yaptı.
KAYBEDİLECEK ZAMAN KALMADI
* Bu görüntünün ışığı altında kalan günleri çok verimli geçirmemiz gerektiği ortada. Konsantrasyonumuzu hızla artırmak zorundayız. Potansiyelimiz var ama bunu ortaya koymamız lazım.
METECAN, YİĞİT VE EGE
* Bu dönemde beni en çok sevindiren gelişme Cedi, Furkan ve Melih'in form durumları dışında Metecan, Yiğit ve Ege'yi devreye sokmuş olmamız.
SEMİH'İ İSTİYORUZ
* Karşıyaka için Semih'le ilgili gelişme kadronun hemen hemen kurulmasından sonra geç olarak geldi. Semih gibi bir oyuncuyu elbette çok isterim ama büyük bir bütçemiz yok. 
BÜTÇEYİ İYİ KULLANDIK

* Biz kendi bütçemiz içinde çok iyi oyuncular getirdik ve kurulabilecek en iyi takımı kurduk. Eski heyecanı yeniden yaşatacağımızı umuyorum. 

Yorumlar Okunma: 3858