Yıldızlar farklı başladı - BasketFaul.com

Yıldızlar farklı başladı

09-08-19 17:18

İSTATİSTİK: 

 U16 Milli Takımımız Avrupa Şampiyonası'nın ilk maçında Slovenya'yı ilk çeyrekte yarattığı farkla 74-52 yenmeyi başardı. U18 Milli takımından ekibimize katılan Adem Bona 18 sayı 10 ribaund 6 blokla büyük fark yarattı. Batın Tuna 10 sayı 7 asist 6 ribaund 2 top çalmayla dikkat çekerken Hasan Efe Uzun 14 sayı üretmeyi bildi. 


Turnuvanın ilk basketini panyalı bir üçlükle bulurken devamında fiziksel avantajımızı çok iyi kullanarak oyunu domine ettik. 9-0'lık serimiz Slovenya'ya mola aldırırken Batın-Adem ve Koralp ile büyük bir fiziksel üstünlük kurduk. Yüksek tempoda oynamaya devam eden milliler hücumda genelde erken atışlar kullandı. Rakibi iyi savunan ve özellikle Adem'in caydırıcığılığını kullanan milliler ilk çeyreği 23-8 önde tamamladı.

İkinci çeyreğin başında da iyi başlayan milliler farkı 20 sayı civarına getirdi. Adem'in zaman zaman NBA yıldızı Antetokounmpo gibi kullanıldığı da dikkat çekti. Rotasyona gittiğimiz bölümde Slovenya toparlanmış olsa da farkı korumayı başardık. İyi savunmaya bu çeyrekte de devam edince devre arasına 40-22 önde girdik.

Üçüncü çeyreğe Slovenya daha iyi girdi. İki takımın da dış atışlara yönelmesi ile ilk bölümde skor yukarı taşındı. Kolay top kayıpları ve sürekli hücum ribaundları yüzünden milliler savunmada bu sefer zorlandı. Hücumda bol bol çizgiye giderken kaçan kolay atışlar farkın açılmasına engel oldu. Yine de son çeyreğe 57-42 önde girdik.

Son çeyreğin başında 5-0'lık seri ile farkı yeniden 20 sayıya çıkardık. Slovenya mola alsa da mola dönüşünde de değişen pek bir şey yoktu. İki taraf da koaly sayı üretemezken farkı korumamız süreye de oynamamızı sağladı. Adem'in oyunun iki tarafında etkili oyunuyla farkı koruduk ve karşılaşmadan 74-52 galip ayrıldı.

 

Yorumlar Okunma: 2474