Erkekler U16 Avrupa Şampiyonası başlarken (İlker Yıldız) - BasketFaul.com

Erkekler U16 Avrupa Şampiyonası başlarken (İlker Yıldız)

09-08-19 08:09
FIBA U16 Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası, 9-17 Ağustos tarihlerinde İtalya’nın Udinese şehrinde düzenlenecek. Millilerimiz, C grubunda sırasıyla; Slovenya, Litvanya ve Estonya ile karşılaşacak. Bu turnuva ile birlikte aynı zamanda Altyapı Erkekler Avrupa Şampiyonalarının da (U20, U18 ve U16) sonuna gelmiş oluyoruz. Hatırlanacağı gibi bu yıl U20 Erkek Milli Takımımız gerek oyuncu performansı gerekse takım performansı olarak beklentilerimizin bir hayli uzağında kalarak, FIBA U20 Avrupa Şampiyonasını altıncı sırada tamamlamıştı. U18 Milli Takımımız ise beklentilerimizin üzerine çıkarak, FIBA U18 Avrupa Şampiyonasında final oynama başarısı göstermişti. Bu yılın son altyapı turnuvasına katılacak olan U16 Milli Takımımızın da tıpkı U18 Milli Takımımız gibi kürsüye çıkma olasılığını yüksek görenlerdenim. Yaklaşık üç yıldır Sayın Semih Soğuksu ve ekibinin çok büyük emekleriyle oluşturdukları takımın ilk Avrupa Şampiyonası ve ilk büyük heyecanı. Umarım hem oyuncu performansı olarak hem de takım performansı olarak emeklerinin karşılığını almayı başarırlar.

Turnuva statüsü gereği grup maçlarının sonunda elenen ülke takımı olmadan, son 16 turuna A1-B4, A2-B3, A3-B2 ve A4-B1 (C ve D grupları da benzer şekilde) şeklinde çapraz eşleşmeler gerçekleştirilerek devam edilecek. Millilerimiz C grubunda yer aldığı için, son 16 turunda D grubundan gelecek bir ülke takımı (Bosna Hersek, Sırbistan, Yunanistan ve Fransa) ile eşleşecek ve bu şekilde yolumuza devam edeceğiz. Grubumuzu ne kadar üst sırada tamamlarsak, turnuvanın ilerleyen turlarında da finale kadar zorlu takımlarla eşleşme durumumuz o kadar azalacaktır. D grubu çok zorlu bir grup olarak dikkat çekiyor ve bu nedenle bizim kendi grubumuzu muhakkak en üst sırada tamamlamamız gerekiyor. Aksi halde son 16 turunda çok ciddi bir rakiple karşılaşıp turnuvada erkenden klasman maçlarına kalma tehlikesiyle karşı karşıya kalabiliriz. Her zaman ifade ettiğim gibi altyapı turnuvalarında önemli olan kupalar kazanmak değildir. Önemli olan oyuncularımızın olabildiğince zorlu rakiplerle karşılaşarak, eksikliklerini görmek, tecrübe kazanmalarını sağlamak ve ileriye dönük potansiyellerini görme adına önemli veriler elde etmektir.

Hazırlık Dönemi ve EYOF’ta Gümüş Madalya
U16 (16 Yaşaltı) Erkek Milli Basketbol Takımımız hazırlık dönemi sürecinin son aşaması için açıklanan 24 kişilik aday kadro ile 21 Haziran Cuma günü Bolu'da kampa girdi. 30 Haziran’da Bolu kampını tamamlayan Yıldız Milli Takımımız, 4-5 Temmuz tarihlerinde Kuzey Makedonya ile iki özel maç oynamak için Üsküp’e gitti.  Daha sonra 11-12 Temmuz tarihlerinde Slovenya ile ikili temas maçları oynamak için de Slovenya’ya gidildi. Hazırlık döneminin en ciddi turnuvasını Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleşen Avrupa Gençlik Olimpik Yaz Festivali (EYOF)’ne katılarak gerçekleştirildi. 27 Temmuz’da oynanan final maçıyla sona eren EYOF’ta millilerimiz finale kalma başarısı gösterdiler. Grup maçında yenildiğimiz İspanya’ya finalde de kaybedince gümüş madalya’da kaldık. Turnuvayı 16,0 sayı- 8,2 ribaunt- 2,8 asist- 2,0 top çalma ve 20,6 verimlilik puanı ile tamamlayan Batın Tuna, takımımıza turnuva sürecinde çok değerli katkılar verdi. 2004 doğumlu olmasına rağmen Yiğit Hamza Mestoğlu’da 12,2 sayı- 6,2 ribaunt- 2,0 asist- 0,8 blok ve 13,8 verimlilik puanı ile dikkat çeken bir diğer oyuncumuz oldu. FIBA U16 Avrupa Şampiyonasına gidilirken  EYOF’ta yer alan kadrodan üç değişikliğe gidildi. EYOF kadrosunda çeşitli nedenlerden dolayı yer alamayan; Eray Büyükcangaz, Mevlüt Melih Doğan ve Adem Bona Avrupa Şampiyonasına katılacak kadroda kendilerine yer buldular. 

Oyuncularımızın Oynadıkları Liglere Göre Dağılımı
U16 Milli Takımımızın 12 kişilik Avrupa Şampiyonası kadrosunda yer alan oyuncularımızdan 5’i bu sezon Basketbol Erkekler Gençler Ligi (BGL)’nde süre aldılar. 10 oyuncumuz U16 Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda ve 3 oyuncumuz da U18 Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda takım kadrolarında yer aldılar. Bunun yanında geçtiğimiz günlerde sona eren ve final oynama başarısı gösterdiğimiz U18 Milli Takımımızdan Adem Bona ayağının tozuyla hemen U16 Milli Takımımızın kampına katıldı. Böylece Adem Bona, bu yıl aynı yaz döneminde iki altyapı şampiyonasına da katılan milli takım oyuncumuz olarak dikkat çekti.

U16 Erkekler Avrupa Şampiyonası Tarihçemiz
1971 yılından 2004 yılına kadar iki yılda bir, 2004 yılından itibaren ise her yıl düzenlenmeye başlayan FIBA U16 Erkekler Avrupa Şampiyonalarında, U16 (Yıldız) Erkek Milli Takımımız bugün 191. resmi maçına çıkıyor. Şu ana kadar oynadığımız 190 resmi maçta 125 galibiyet (%65,79) ve 65 mağlubiyet (%34,21) aldık. Yıldız millilerimiz ilk kez kürsüye çıkma başarısını 1977’de Fransa’da şampiyon olarak elde ettiler. Daha sonra sırasıyla; 1999 yılında Slovenya’da üçüncülük, 2003’te İspanya’da ikincilik, 2004’te Yunanistan’da üçüncülük, 2005’te İspanya’da şampiyonluk (o kadrodan A Milli Takımımızda istikrarlı bir şekilde yer alabilen tek oyuncumuz Doğuş Balbay oldu), 2008’de İtalya’da üçüncülük, 2010’da Karadağ’da üçüncülük, 2012’de Litvanya’da şampiyonluk (bu kadrodan, şu an Dünya Kupasına hazırlanan A Milli Takımımızda üç oyuncu yer almakta: Tolga Geçim, Berk Uğurlu ve Ege Arar), 2015’de Litvanya’da üçüncülük, 2016’da Polonya’da üçüncülük ve son olarak 2018’de Sırbistan’da üçüncülük elde ettik. U16 erkekler kategorisinde adeta kupa koleksiyonu yapmış durumdayız: 3 şampiyonluk, 1 ikincilik ve 7 üçüncülük olmak üzere toplamda 11 madalya alma başarısı gösterdik. Ancak yaş kategorileri arttıkça hem madalya sayımız düşmekte hem de asıl önemli olan A Milli Takıma geçiş konusunda sıkıntılar yaşamaktayız.

Geçen Yıl Avrupa Üçüncüsü Olan U16 Milli Takımımızdan İki Oyuncu
2018 U16 Avrupa Şampiyonasında üçüncü olan milli takımımızdan Batın Tuna (2018 FIBA U16 istatistikleri: 18:12 dakika- 5,8 sayı- 5,8 ribaunt- 0,3 asist) ve Adem Bona (2018 FIBA U16 istatistikleri: 13:42 dakika- 2,3 sayı- 5,7 ribaunt- 0,4 asist) bu yılda U16 kategorisine yaşları tuttuğu için yer alacaklar. Her iki oyuncumuzda hem geçen yılın tecrübesini hem de yeteneklerini çok daha net bir şekilde bu turnuvada sergileme imkânı bulacaklarını düşünüyorum.

Kadro Değerlendirmesi 
U16 Genç Milli Takımımızda yer alan oyuncularımızın boy ortalaması 197,25 cm (2018 U18 Milli Takımımızın boy ortalaması 194,92 cm’di) ve neredeyse bütün altyapı kategorilerinde her yıl bir önceki yıla göre takım boy ortalamamız artıyor. Grubumuzda yer alan Slovenya’nın boy ortalaması 196 cm ve Litvanya’nın 198 cm. Daha uzun oyuncularla parkede fiziksel üstünlük kurmasına kuruyoruz ama oyun kurucu pozisyonu açısından şu ana kadar gelecekte A Milli Takım seviyesinde tam bir PG olacak oyuncu da pek göremiyoruz.  

EYOF’u çok ciddi bir turnuva olarak hem oyuncularımızı ve hem de takımımızı değerlendirme adına ölçüt olarak ele alabiliriz. EYOF performanslarımız bize Avrupa Şampiyonası öncesinde önemli ipuçları verecektir. EYOF’ta takım olarak üç sayı yüzdemiz %27’diydi. Daha da dikkat çekici olanı ise EYOF’a katılan sekiz ülke takımı arasında en az üçlük kullanan ikinci takım oluşumuzdu. Kısacası üçlüklerden daha çok içeriye oyunu yığıyor ve iç-dış dengesini finalde İspanya maçında izlediğimiz gibi sağlayamıyoruz. Zayıf takımlara karşı pota altında üstünlük kursak da İspanya gibi güçlü takımlara karşı muhakkak dış şut yüzdemizin ve şut teşebbüs sayımızın daha fazla olması gerekiyor. Dolayısıyla pota altından ve çemberden uzakta atılan şutların dağılımının daha dengeli olması gerekiyor. Aksi halde oyunda hücum çeşitliliğimiz azalır ve sayı atmakta zorlanırız. Bununla birlikte erkek milli takımlarımızda serbest atışlar kâbus olmaya devam ediyor. U16 takımımızın EYOF’taki serbest atış yüzdesi sadece %61’di. 

Bu turnuvada özellikle pota altında rakiplerimize önemli üstünlükler kuracağımızı düşünüyorum. Oyun kurucu pozisyonumuzda ise görülen o ki bu turnuvada da ciddi sıkıntılar yaşayacağız. Batın Tuna’nın çok yönlülüğü bizi bir numaralı pozisyonda da zaman zaman rahatlatacağını düşünüyorum. Altyapı Milli Takımlarımızın turnuvaları bittikten sonra, başta oyun kurucularımız olmak üzere bütün oyuncularımızın özellikle şut konusunda bireysel antrenörler eşliğinde çalışmaları gerekiyor. Çünkü bir iki oyuncu hariç, altyapı milli takım oyuncularımızın tamamına yakınında şut stili sıkıntısı bariz bir şekilde görülüyor. Rahmetli Cavit Altunay yazılarında ifade ettiği şekilde, “şut kampı” düzenleyeceği zamanlarda bu kampın ilk kısmını çoğunlukla dripling çalışmalarına ayırır, en son aşamada ancak sıra şut stili kazandırma çalışmalarına gelirmiş. Kısacası bir oyuncunun driplingi iyi olmazsa, yere topu sert vuramaz yani frekansı (Topun yere vuruş sıklığı: dakikada x defa) düşük olursa, o oyuncunun şutları da kötü olacaktır. Aslında şut deyip geçmemek ve bu eksikliği sadece bir alanın yetersizliği olarak düşünmemek gerekir. Tam tersi şut direkt olarak basketbolun temeli olan dripling ile irtibatlıdır. Sayın Aydın Örs’ün; “benim için basketbolda fundamental nedir denildiğinde: Bir numara dripiling, iki numara şuttur” şeklinde ifade ettiği gibi şut aslında bir basketbolcunun gelecek kariyerini belirleyen en önemli unsurdur. 

Şut konusunu daha geniş olarak başka bir yazıya saklıyor ve başta Başantrenörümüz Semih Soğuksu olmak üzere, idari ekibimize, teknik ekibimize, oyuncularımıza ve emeği geçen herkese başarılar diliyorum. Ay-yıldız adına vermiş oldukları mücadeleden dolayı şimdiden hepsine teşekkürü bir borç biliyorum. Başarılar Milli Takım... 

 

 

U16 ERKEK BASKETBOL MİLLİ TAKIMIMIZIN
İDARİ VE TEKNİK KADROSU

ADI SOYADI

DOĞUM
TARİHİ

GÖREVİ

KULÜBÜ

Haluk Yıldırım

25.06.1972

Milli Takımlar Direktörü

TBF

Fikret Doğan

16.10.1968

Koordinatör

TBF

Gürol Karamahmut

02.06.1980

İdareci

-

Semih Soğuksu

09.10.1982

Antrenör

-

Gülhan Öztürk

24.10.1974

Yardımcı Antrenör

Tofaş

İbrahim Daloğlu

04.03.1984

Yardımcı Antrenör

Beşiktaş JK Sompo Japan

Özcan Çakar

19.08.1990

Yardımcı Antrenör

Anadolu Efes

Aydın Gökmen Güner

01.12.1975

Kondisyoner

-

Ogün Köyağasıoğlu

-

Doktor

-

Burak Atik

-

Fizyoterapist

-

Özgün Öztürk

01.03.1991

Masör

Adatıp Sakarya BŞB Bask.

 

2019 U16 ERKEKLER AVRUPA BASKETBOL ŞAMPİYONASI A LİGİ
C GRUBU / Udinese, İTALYA / (09-17 Ağustos 2019)

MAÇ

TARİH

 SAAT (TSİ)

RAKİP ÜLKE

1

09.08.2019

TSİ 15.15

Slovenya

2

10.08.2019

TSİ 15.15

Litvanya

3

11.08.2019

TSİ 19.45

Estonya

Statü: Turnuva 4 grupta 4'er takım olmak üzere, toplam 16 ülke takımının katılımıyla düzenleniyor. Gruplarda oynanan müsabakalar sonrasında, sıralamaya bakılmaksızın bütün takımlar ikinci tura çıkıyor. 2. Turda eşleşmeler; A1-B4, A2-B3, A3-B2, A4-B1 şeklinde çapraz olarak gerçekleşiyor. Kazanan takımlar bir üst tura çıkarken, kaybeden takımlar ise küme düşmeme adına klasman maçları oynarlar. Turnuva sonunda 14, 15 ve 16. olan son üç ülke takımı B Ligine düşer.

 

U16 ERKEK MİLLİ TAKIMIMIZIN HAZIRLIK DÖNEMİNDE OYNADIĞI ÖZEL MAÇLAR

S

TARİH

ÜLKE

SONUÇ

RAKİP

ÜLKE

MİLLİ
KATEGORİ

KATEGORİ

DÜZENLENEN
ÜLKE

1

11.07.2019

TÜRKİYE

82

58

SLOVENYA

U16

ERKEK

SLOVENYA

2

12.07.2019

TÜRKİYE

56

53

SLOVENYA

U16

ERKEK

SLOVENYA

3

22.07.2019

TÜRKİYE

65

72

İSPANYA

U16

ERKEK

AZERBAYCAN

Avrupa Gençlik Olimpik Yaz Festivali (EYOF)

4

23.07.2019

TÜRKİYE

69

63

LİTVANYA

U16

ERKEK

AZERBAYCAN

Avrupa Gençlik Olimpik Yaz Festivali (EYOF)

5

24.07.2019

TÜRKİYE

62

67

YUNANİSTAN

U16

ERKEK

AZERBAYCAN

Avrupa Gençlik Olimpik Yaz Festivali (EYOF)

6

26.07.2019

TÜRKİYE

82

70

SIRBİSTAN

U16

ERKEK

AZERBAYCAN

Avrupa Gençlik Olimpik Yaz Festivali (EYOF)

7

26.07.2019

TÜRKİYE

52

65

İSPANYA

U16

ERKEK

AZERBAYCAN

Avrupa Gençlik Olimpik Yaz Festivali (EYOF)

 

2019 U16 ERKEKLER AVRUPA BASKETBOL ŞAMPİYONASI A LİGİ C GRUBU / Udinese, İTALYA, (09-17 Ağustos 2019)
16 Yaşaltı Erkek Basketbol Milli Takım Kadromuz
(Oyuncularımızın Kulüplerindeki Sezon İstatistikleri)

F.N

ADI SOYADI

DOĞUM
TARİHİ

BOY
(cm)

P

KULÜBÜ

LİG

MAÇ

SÜRE

SAYI

SR

HR

TR

ASİST

BLOK

TK

FAUL

+/-

VP

0

Eray Büyükcangaz

01.01.2004

196 cm

PG

Pınar Karşıyaka

U16

7

02:37:10

42

15

1

16

26

0

16

23

14

-20

26

00:22:27

6,00

2,14

0,14

2,29

3,71

0,00

2,29

3,29

2,00

-2,86

3,71

1

Bülent Hamza Çelik

16.06.2003

207 cm

SF

İstanbul BŞB

BGL

20

04:25:40

63

29

7

36

11

9

7

10

35

-69

67

00:13:17

3,15

1,45

0,35

1,80

0,55

0,45

0,35

0,50

1,75

-3,45

3,35

5

Berkay Yılmaz

21.07.2003

183 cm

PG

Fenerbahçe

U16

4

01:51:19

69

9

5

14

20

0

11

3

5

30

77

00:27:50

17,25

2,25

1,25

3,50

5,00

0,00

2,75

0,75

1,25

7,50

19,25

U18

7

02:27:46

58

14

15

29

22

0

10

14

11

32

62

00:21:07

8,29

2,00

2,14

4,14

3,14

0,00

1,43

2,00

1,57

4,57

8,86

7

Batın Tuna

04.01.2003

197 cm

SG

Tofaş

BGL

26

07:24:30

151

61

49

110

44

0

22

35

28

-25

195

00:17:06

5,81

2,35

1,88

4,23

1,69

0,00

0,85

1,35

1,08

-0,96

7,50

U18

6

03:09:49

81

53

30

83

33

9

10

9

22

87

161

00:31:38

13,50

8,83

5,00

13,83

5,50

1,50

1,67

1,50

3,67

14,50

26,83

8

Acar Şen

26.04.2003

193 cm

SG

Galatasaray

U16

6

01:07:39

57

8

1

9

3

0

3

5

8

18

44

00:11:16

9,50

1,33

0,17

1,50

0,50

0,00

0,50

0,83

1,33

3,00

7,33

U18

5

00:50:11

12

8

0

8

3

2

2

7

5

-2

3

00:10:02

2,40

1,60

0,00

1,60

0,60

0,40

0,40

1,40

1,00

-0,40

0,60

9

Hasan Efe Uzun

02.01.2003

189 cm

SG

Darüşşafaka

BGL

29

09:04:02

138

36

12

48

50

3

10

65

47

-40

93

00:18:46

4,76

1,24

0,41

1,66

1,72

0,10

0,34

2,24

1,62

-1,38

3,21

U16

6

03:52:58

90

23

2

25

27

1

4

22

8

13

81

00:38:50

15,00

3,83

0,33

4,17

4,50

0,17

0,67

3,67

1,33

2,17

13,50

10

Ömer Ege Peksarı

14.07.2003

197 cm

PG

Anadolu Efes

U16

7

02:50:11

67

27

6

33

31

4

18

23

10

55

98

00:24:19

9,57

3,86

0,86

4,71

4,43

0,57

2,57

3,29

1,43

7,86

14,00

11

Yiğit Hamza Mestoğlu

22.04.2004

201 cm

PF

Teksüt Bandırma BK

U16

6

03:15:43

102

43

32

75

6

4

8

31

17

35

112

00:32:37

17,00

7,17

5,33

12,50

1,00

0,67

1,33

5,17

2,83

5,83

18,67

13

Mevlüt Melih Doğan

23.08.2003

201 cm

PF

Türk Telekom

BGL

1

00:01:49

0

0

1

1

0

0

0

0

0

0

-1

00:01:49

0,00

0,00

1,00

1,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

-1,00

U16

6

02:40:13

74

22

17

39

11

1

0

19

11

-28

48

00:26:42

12,33

3,67

2,83

6,50

1,83

0,17

0,00

3,17

1,83

-4,67

8,00

21

Koralp Türk

02.01.2003

201 cm

C

Anadolu Efes

U16

7

03:00:19

101

42

17

59

16

7

4

9

25

74

147

00:25:46

14,43

6,00

2,43

8,43

2,29

1,00

0,57

1,29

3,57

10,57

21,00

23

Enes Doruk Tüzün

24.04.2003

196 cm

PF

Darüşşafaka

U16

6

03:25:54

92

41

6

47

8

4

4

7

18

37

100

00:34:19

15,33

6,83

1,00

7,83

1,33

0,67

0,67

1,17

3,00

6,17

16,67

34

Adem Bona

28.03.2003

206 cm

C

Pınar Karşıyaka

BGL

14

04:32:13

106

58

29

87

8

25

6

25

53

61

161

00:19:27

7,57

4,14

2,07

6,21

0,57

1,79

0,43

1,79

3,79

4,36

11,50

U16

7

03:43:11

83

53

23

76

27

29

5

24

21

61

159

00:31:53

11,86

7,57

3,29

10,86

3,86

4,14

0,71

3,43

3,00

8,71

22,71

GENEL ORTALAMALAR

16,2

yıl

197,25

cm

-

-

-

170

12:20:37

1386

542

253

795

346

98

140

331

338

319

1633

00:21:18

8,15

3,19

1,49

4,68

2,04

0,58

0,82

1,95

1,99

1,88

9,61

Ligler: BGL: Basketbol Erkekler Gençler Ligi, U18: 18 Yaşaltı Erkekler Türkiye Şampiyonası Finalleri, U16: 16 Yaşaltı Erkekler Türkiye Şampiyonası Finalleri

 

U16 ERKEK BASKETBOL MİLLİ TAKIMIMIZIN
AVRUPA ŞAMPİYONASINDAKİ BÜTÜN RESMİ TURNUVA İSTATİSTİKLERİ
(1995-2018)

ORGANİZASYON ADI

EV SAHİBİ
ÜLKE

O.M

G

M

A.S

Y.S

Av.

SIRALAMA

1

1995 Elemeler

Findandiya

5

5

0

362

302

60

-

2

1995 Finaller

Portekiz

7

3

4

443

425

18

7.

3

1997 Elemeler

Slovenya
Makedonya

9

4

5

586

577

9

-

4

1999 Elemeler

Slovakya
Türkiye

9

7

2

715

558

157

-

5

1999 Finaller

Slovenya

8

3

5

531

552

-21

3.

6

2001 Elemeler

Türkiye

5

4

1

345

302

43

-

7

2001 Finalleri

Letonya

8

3

5

512

557

-45

7.

8

2003 Elemeler

Bulgaristan
Türkiye

7

7

0

605

404

201

-

9

2003 Finalleri

İspanya

8

7

1

640

549

91

2.

10

2004 Finaller

Yunanistan

8

7

1

577

483

94

3.

11

2005 Finaller

İspanya

8

7

1

616

576

40

1.

12

2006 Finaller

İspanya

8

4

4

581

563

18

8.

13

2007 Finaller

Yunanistan

8

6

2

588

499

89

4.

14

2008 Finaller

İtalya

8

5

3

556

497

59

3.

15

2009 Finaller

Litvanya

9

4

5

590

610

-20

8.

16

2010 Finaller

Karadağ

9

5

4

622

578

44

3.

17

2011 Finaller

Çek Cumhuriyeti

9

5

4

615

571

44

7.

18

2012 Finaller

Litvanya

9

7

2

658

593

65

1.

19

2013 Finaller

Ukrayna

9

5

4

593

549

44

7.

20

2014 Finaller

Letonya

9

6

3

676

597

79

4.

21

2015 Finaller

Litvanya

9

7

2

644

535

109

3.

22

2016 Finaller

Polonya

7

5

2

498

462

36

3.

23

2017 Finaller

Karadağ

7

4

3

530

505

25

5.

24

2018 Finaller

Sırbistan

7

5

2

546

484

62

3.

GENEL TOPLAM

190

125

65

13629

12328

1301

-

GENEL ORTALAMA

65,79%

34,21%

71,73

64,88

6,85

-

O.M: Oynanan Maç, G: Galibiyet, M: Mağlubiyet, A.S: Attığımız Sayı, Y.S: Yediğimiz Sayı, Av: Averaj

 

Yorumlar Okunma: 2749

coil