Millilerin medya günü - BasketFaul.com

Millilerin medya günü

08-08-19 19:03
Çin'in ev sahipliğinde 31 Ağustos - 15 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek FIBA 2019 Dünya Kupası’nda mücadele edecek  A Erkek Milli Takımımız, medya gününde basın mensupları ile bir araya geldi.

Medya gününe Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, TBF Yönetim Kurulu Üyeleri, TBF CEO’su Ömer Onan, TBF Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım ve TBF yetkilileri katıldı.

Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğin ilk bölümünde TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, TBF Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım, A Erkek Milli Takım Menajeri Kerem Tunçeri, A Erkek Milli Takım Başantrenörü Ufuk Sarıca ve A Erkek Milli Takımımızın oyuncuları basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Toplu fotoğraf çekiminin ardından devam eden günün ikinci bölümünde ise Ay-yıldızlılarımız, Başantrenör Ufuk Sarıca yönetiminde antrenman yaptı.

Hidayet Türkoğlu – (Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı)
"A Erkek Milli Takımımız hazırlık döneminde eksik olmasına rağmen, güçlü takımlara karşı iyi sonuçlar aldı. Bu tip hazırlıklar moral anlamında ekibe büyük destek veriyor. İnşallah Dünya Kupası’nda hepimizin istediği başarı elde edilir ve Olimpiyat Oyunları elemesi oynama fırsatı yakalarız. Bunlar basketbol anlamında elde edebileceğimiz büyük başarılar olur."

Kerem Tunçeri – (A Erkek Milli Takım Menajeri)
"Japonya maçı bizim için çok önemli. İlk maçlar genelde zor olur. O maça odaklandık. ABD ile yapacağımız karşılaşma hedef maçımız değil. Diğer iki maçı yüzde 100 kazanmamız gerek. Ufak tefek sakatlıklarımız var ancak her şey yolunda." diyerek sözlerini tamamladı.

Ufuk Sarıca – (A Erkek Milli Takım Başantrenörü)

“Slovenya kampının ardından yaptığımız hazırlık maçlarında aldığımız sonuçlar bizi mutlu etti. Yine de hala eksiklerimiz bulunuyor ancak önümüzde tüm hazırlıklarımızı tamamlamamız için yeterli süre var. Önümüzde zorlu hazırlık maçları var. Her geçen gün daha iyiye gideceğiz.” 

Yorumlar Okunma: 1044