Koç: Önemli transferler yaptık - BasketFaul.com

Koç: Önemli transferler yaptık

08-08-19 10:37
Fenerbahçe  Başkanı Ali Koç'un, Fenerbahçe Dergisi'nin Ağustos sayısında yayımlanan başyazısında basketbola da değindi ve "Yeni sezona daha güçlü şekilde girmek için birçok önemli transfer yaptık." diye yazdı.

Koç'un basketbolla ilgili görüşleri şöyle:
"2018-19 sezonunu, yaşadığı birçok sakatlık sorunu nedeniyle istediği gibi tamamlayamayan Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızın yeni sezona daha güçlü şekilde girmesi için birçok önemli transfer yapılmıştır. Avrupa basketbolunun son beş sezonuna damga vurmuş yıldız guard Nando De Colo’nun yanı sıra, 2011 NBA Draftı’nda ikinci sıradan seçilen ve Euroleague’de ilk yılını geçtiğimiz sezon Bayern Münih ile başarıyla geçiren uzun forvet Derrick Williams, takımımızın yeni oyuncusu oldu. Kendi jenerasyonunda Fransa basketbolunun en önemli oyun kurucularından biri olan Leo Westermann ile altyapımızdan yetişmiş olan ve yuvaya dönüş yapan Berkay Candan da ekibimize katıldılar.

Kariyerlerine, dünya basketbolunun zirvesi olan NBA’de devam etme kararı alan Nicolo Melli ve Marko Guduric ise Fenerbahçe ismini NBA’de temsil eden sporcular arasına katılarak bizleri gururlandırdılar." 

Yorumlar Okunma: 2786