CJ McCollum milli takımı neden bırakmış? - BasketFaul.com

CJ McCollum milli takımı neden bırakmış?

06-08-19 22:45
CJ McCollum, neden Amerika Birleşik Devletleri ile 2019 Dünya Kupası’nda yer almadığını açıkladı.

 CJ McCollum, 2019 FIBA Dünya Kupası’nda Amerika Birleşik Devletleri kadrosunda yer almayacağını açıklayan ilk oyunculardan biriydi. Yıldız oyuncu, ESPN’den Adrian Wojnarowski’ye yaptığı açıklamada uzun bir sezondan sonra dinlenmek istediğini belirtmişti.

McCollum ilk çıkan oyuncuların arasında olduğu için ABD kadrosu bundan etkilenmedi; ancak yıldız oyuncu diğer oyuncuların kafasında ne olabileceğine dair ilginç bir noktaya değindi: “Diğer çocukların oturup şöyle düşündüklerini düşünüyorum: ‘Neden oraya gidip potansiyel olarak kaybedecek bir takımın yüzü olayım?’ veya iş yükü kısmı açısından bakarsak. Hepimiz oynarsak iş yükü daha az olacaktır. 20-25 dakikadan bahsediyorum. Sonunda bir yerde patlarsınız. Birçok oyuncu süre alamıyor, sizin dakikalarınız artacaktır. Bu durum da mart ayına girerken yazınızı etkiler. Ocak ayında ise dağılmalar All-Star arasından önce gerçekleşir, All-Star arasından sonra ise mart ve nisanda dağılmalar başlar.

Her sene ligde oynanan dakikalarda en üst sıralardayım. Avustralya ya da Çin’de dolaşmak istemiyorum. Daha sonrasında geri gelerek yeni sezona, yeni iş yükümü planlayarak hazırlanmam gerekiyor.” (Eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 2539