TOFAŞ'ın altyapı antrenörleri belirlendi - BasketFaul.com

TOFAŞ'ın altyapı antrenörleri belirlendi

05-08-19 16:22
TOFAŞ Spor Kulübü’nde 2019-2020 sezonu öncesi altyapı teknik yapılanması belirlendi. Altyapı Teknik Koordinatörlüğü görevine aynı zamanda Bireysel Gelişim Antrenörlüğü görevini de sürdürecek olan Samir Seleskoviç (Sedat Pınar) getirildi. 

Deplasmanlı Basketbol Gençler Ligi’nde (BGL) mücadele verecek olan TOFAŞ Genç Takımı’nın başantrenörlüğü için ise Semih Soğuksu ile anlaşma sağlandı.

Antrenörlüğe Kütahya Yeşilay Sportif Basketbol Takımı’nda başlayan ve daha sonrasında Ankara Tofaş, TRT Spor, Banvit, Bandırma Kırmızı, Ankara İhtisas Kulübü, Sakarya Büyükşehir Basketbol kulüplerinde çeşitli görevlerde bulunan Soğuksu, 2009-2013 yılları arasında Banvit A takımında görev yapan Orhun Ene’nin yardımcılığını yapmıştı. Bandırma Kırmızı’da ise başantrenör olarak görev yapan Semih Soğuksu, 9-17 Ağustos tarihleri arasında İtalya’da yapılacak olan 2019 Yıldız Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda mücadele verecek olan U16 Yıldız Erkek Milli Takım’ın başantrenörlüğünü gerçekleştirecek.

Genç Takımımızda Semih Soğuksu’nun yardımcı antrenörlüklerini Gülhan Öztürk, Efe Can Önal ve Doğukan Urgancı yapacak.

Yeni dönem altyapı teknik ekibe dahil olan Oğuz Yaman, Bursa basketbolunda uzun yıllar Emine Örnek Koleji’nde çalıştı. Yaman, geçen yıl ise Bursagaz Spor Kulübü’nde görev yaptı.

TOFAŞ altyapısında görev alacak yeni isimlerden Efe Can Önal, Önal, geçen sezon OGM Ormanspor altyapısında U18 ve U21 kategorilerinde Ankara şampiyonluğu, Erkekler U18 Türkiye Şampiyonası’nda da çeyrek final oynama başarı göstermişti.

Yeni Nesil Tofaş projesinde antrenör olarak görev yapan Doğukan Urgancı, Oğuzhan Ergül, Sezgin Yurtsever, Hicran Aras da yeni dönemde görev alacaklar.

TOFAŞ ALTYAPI  TAKIMLARININ YAPILANMASI ŞU ŞEKİLDE;

TOFAŞ Altyapı Teknik Koordinatörü ve Bireysel Gelişim Antrenörü: Samir Seleskoviç (Sedat Pınar)
TOFAŞ Genç Takımı: Semih Soğuksu
TOFAŞ (U17) Genç Takımı: Abdullah Vardar
TOFAŞ (U16) Yıldız A Takımı: Abdullah Vardar
TOFAŞ (U16) Yıldız B Takımı: Efe Can Önal
TOFAŞ (U14) Küçük Takım: Gülhan Öztürk
TOFAŞ (U13) Küçük B Takımı: Oğuz Yaman
TOFAŞ (U12) Minik Takımı: Oğuz Yaman
Yeni Nesil Tofaş: Kartal Önel (Koordinatör)
Destek verecek yardımcı antrenörler: Doğukan Urgancı, Oğuzhan Ergül, Sezgin Yurtsever, Hicran Aras
Altyapı Atletizm ve Kuvvet Antrenörü: Serdar Ergök
Altyapı Kondisyoneri: Furkan Paçacı

Altyapı Masörü: Fatih Serbest 

Yorumlar Okunma: 3413