Türkoğlu'ndan hakemlere tepki: FIBA için utanç verici - BasketFaul.com

Türkoğlu'ndan hakemlere tepki: FIBA için utanç verici

04-08-19 23:50
TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, final maçının hakemleri nedeniyle ağır tepki gösterdi ve twitter hesabından, "FIBA için utanç verici. Hakemleriniz takımımızın altın madalyasını çaldı." diye yazdı

Türkoğlu yayıncı kuruluşa da şöyle konuştu: 
"Bütün U18 takımımızı, antrenörümüzü ve oyuncularımızı kutluyorum. Bana göre şampiyonlar. İnanılmaz bir mücadele sergilediler. Ben hayatım boyunca hakemler hakkında konuşmadım ama bu çocukların emeklerini çalmak bu kadar kolay olmamalı.
FIBA Avrupa her geçen gün kendini rezil duruma sokuyor diyebiliriz. Adem Bona'nın bloğuna faul verilmesi ve geri pasın verilmemesi... Buradaki insanlar 2-2.5 aydır deli gibi çalışıyor.

Bu kadar ucuz insanların emekleri çalmasını kabul etmiyorum. Bana göre çocuklarımız şampiyonlar. Bunun takipçisi olacağız. 

Daha da konuşacaktım ama bu çocukların emeklerinin önüne geçmesin diye twitter'da daha fazla yazmadım. İlerleyen günlerde daha ağır tweetler atacağım.

O çocuklar ellerinden geleni yaptılar, hepsiyle gurur duyuyorum. 

Gerek U20, gerek U18 bizim gerçekten gururlandığımız ve basketbollarını yakından takip ettiğimiz jenerasyonumuz. Bu tip başarıların onların kariyerlerine büyük katkıda bulunacak. Biz TBF olarak bu arkadaşlarımızın her zaman yanında olacağımızı belirtiyoruz." 

Yorumlar Okunma: 3890