U20 Kadınlar Avrupa Şampiyonası B Ligi Başlarken (İlker Yıldız) - BasketFaul.com

U20 Kadınlar Avrupa Şampiyonası B Ligi Başlarken (İlker Yıldız)

03-08-19 17:42

 2019 FIBA Altyapı Milli Takımlar Avrupa Şampiyonalarının kızlar kategorisinde ikincisi, toplamda ise dördüncüsü (bu yıl şu ana kadar; U18 Kızlar, U20 Erkekler ve U18 Erkekler kategorilerinde turnuvalar düzenlendi) olan FIBA U20 Kızlar Avrupa Şampiyonası B Ligi Kosova’nın Prishtina şehrinde bugün başlıyor (3-11 Ağustos 2019). 


Rakiplerimizi Tanıyalım
Bizimde yer aldığımız C grubundaki rakiplerimizden ev sahibi Kosova (171 cm- 17,8 yaş- 2018 U18 FIBA Turnuvasında yer almadılar)’nın FIBA U18 Kızlar Avrupa Şampiyonası geçmişi bulunmuyor. Takım kadrosuna baktığımızda turnuvanın en genç ve aynı zamanda da en kısa boy ortalamasına sahip takımı olarak dikkat çekiyorlar. En uzun oyuncuları Ergita Dema (2001) 183 cm boyunda. Grubumuzdaki diğer ülke takımı olan Romanya (176 cm- 19,2 yaş- 2018 U18 FIBA B Ligi dördüncüsü) ise geçtiğimiz yıl A Ligine çıkmayı kıl payı kaçırıp, B Ligini dördüncü sırada tamamlamıştı. Geçen yılki kadrolarından iki önemli oyuncusu olan Carla Popescu (2018 FIBA U18; 5,7 sayı- 4,1 ribaunt- 2,7 asist) ve Ana Virjoghe (2018 FIBA U18; 7,9 sayı- 5,6 ribaunt- 1,0 asist) bu yılda kadrolarında yer alıyorlar.

Gruptan çıktığımız taktirde muhtemel rakiplerimiz içerisinde yer alan D grubundan; Bulgaristan (177 cm- 19,3 yaş- 2018 U18 FIBA B Ligi sekizincisi), Yunanistan (180 cm- 19,7 yaş- 2018 U18 FIBA B Ligi dokuzuncusu) ve Finlandiya (177 cm- 19,2 yaş- 2018 U18 FIBA Turnuvasında yer almadılar)’nın B Liginde yer alan belki de en zor grubu oluşturduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Finlandiya kadın basketbolunda gözle görülür bir gelişme olduğunu da görüyoruz. U20 Kız Milli Takımımızın hazırlık döneminde Finlandiya U20 Takımı ile oynadığı iki özel maçı da kaybettiğini hatırlatmamız gerekiyor. Uluslararası U20 Kızlar Hazırlık Turnuvası’nda Bulgaristan’ı ise mağlup etmiştik. Sonuçta bu maçlar hazırlık sürecinde oynanan özel maçlardı ama yine de bir ölçüt olarak da alınmaları gerekiyor. Hele Finlandiya’ya karşı alınan biri farklı olmak üzere iki mağlubiyet, bizim için özellikle muhtemel rakibimize dikkat edilmesi açısından önemli. Finlandiya U18 Kız Milli Takımı bu yaz düzenlenen FIBA U18 Kızlar Avrupa Şampiyonası B Liginde şampiyon olmuş ve oyuncuları Awak Kuier (194 cm, 2001doğumlu- 2018 FIBA U18; 18,8 sayı- 12,6 ribaunt- 2,9 asist) en değerli oyuncu seçilmişti. Böyle bir Finlandiya takımı ile muhtemelen ikinci tur grup maçlarında karşılaşacağımızı da bir not olarak belirtelim.

U20 Kızlar Avrupa Şampiyonası Tarihçemiz
2000 yılından 2004 yılına kadar iki yılda bir, 2004 yılından itibaren ise her yıl düzenlenmeye başlayan FIBA U20 Kızlar Avrupa Şampiyonalarında, U20 (Ümit) Kız Milli Takımımız bugün 142. resmi maçına çıkıyor. Şu ana kadar oynadığımız 141 resmi maçta 74 galibiyet (%52,48) ve 67 mağlubiyet (%47,52) aldık. En iyi derecemiz 2012 (Macaristan) ve 2013 (Türkiye) yıllarında elde ettiğimiz üçüncülük. FIBA U20 Kızlar Avrupa Şampiyonaları tarihimizde en iyi dereceleri alan kadrodaki oyuncularımızın birçoğu şu an A Milli Takımımızın iskeletini oluşturmaktalar. Bunun dışında 2000 (Slovakya) ve 2007 (Bulgaristan) yıllarında da dördüncü olma başarısı gösterdik. 2014 yılında itibaren ise hem kürsüden bir hayli uzaklaştık hem de 2017 yılında A Liginden B Ligine düştük. Geçen yıl ise Romanya’da düzenlenen B Liginde beşinci olarak ve A Ligine çıkma başarısı gösterememiştik.

İkinci Kez B Ligi’nde Mücadele Ediyoruz
U20 Kız Milli Takımımız 2018 ve 2019 yılarında olmak üzere ikinci kez Avrupa Şampiyonasında B Liginde mücadele edecek. Grup maçlarımızı Prishtina, Pallatii Rinise dhe Sporteve Prishtina spor salonunda oynayacağız. Toplam 12 ülke takımının katıldığı turnuva, dört grupta üçer ülke takımının yer alacağı şekilde yapılacak. Biz, ev sahibi Kosova ve Romanya ile aynı grupta yer almaktayız. Statü gereği gruplarında ilk ikiye kalan takımlar, bir üst turda bir grup daha oluşturacaklar (E Grubu: A1, A2, B1, B2 ve F Grubu: C1, C2, D1, D2) ve aynı gruptan gelen ülke takımları aralarında oynadıkları maç puanını da ikinci tura taşıyacaklar. İkinci tur grupları olan E ve F gruplarını ilk iki sırada tamamlayan ülke takımları çapraz olarak; E1-F2 ve F1-E2 şeklinde eşleşerek yarı final oynayacaklar. Bundan sonraki turlar ise eleme usulüne göre oynanacak. Turnuva sonunda B Ligini ilk üç sırada tamamlayan ekipler, A Ligine yükselme başarısı elde edecekler.

Teknik Heyet Hem Tecrübeli Hem de Oyuncuları Tanıyorlar
Geçen yıl hem U20 Kız Milli Takımımızın başantrenörlüğünü yapan Sayın Özlem Şencan ve hem de U18 Kız Milli Takımımızın başantrenörlüğünü yapan Sayın Emre Özsarı şu an U20 Milli Takımımızın yardımcı antrenörlüğünü yapmaktalar. Dolayısıyla da teknik ekibimiz, hem geçen yılki birçok oyuncuyu tanıyorlar hem de B Liginin havasını biliyorlar. Başantrenörümüz Sayın Eşref Ayhan Avcı’da kadın basketbolumuzda çok önemli bir yeri olan değerlerimizin başında geliyor. Bu nedenle de yetkililer tarafından çok iyi bir teknik ekip tercihi yapıldığını söyleyebiliriz. 

Kadro Değerlendirmesi
Turnuvanın en uzun boy ortalamasına sahip ülke takımı olan Büyük Britanya/İngiltere (181 cm)’den sonra, U18 Millilerimiz turnuvanın en uzun boy ortalamasına (180,42 cm) sahip ülke takımı durumunda. Bizden sonra Ukrayna, Hırvatistan ve Yunanistan takımlarının boy ortalamasının (180 cm) uzun olduğunu görüyoruz. Bu kategoride Kosova 171 cm ile en düşük boy ortalamasına sahip takımı durumunda. Bu nedenle de başta Kosova milli takımı olmak üzere birçok takıma karşı gerek pota altında gerekse oyuncu eşleşmelerinde fiziksel anlamda üstünlük kuracağımızı düşünüyorum.

Kadromuzda yer alan 12 oyuncumuzun çoğunluğunu İstanbul Üniversitesi takımı oyuncuları oluşturmakta. İstanbul Üniversitesi’nden beş oyuncu kadroda yer alırken, ikişer oyuncu Fenerbahçe ve Beşiktaş JK’den, birer oyuncu da Galatasaray, Gündoğdu Adana Basketbol ve İstanbulgücü takımlarından yer almakta. En tecrübeli oyuncularımız olarak, İstanbul Üniversitesi ile Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Liginde sezonu maç başına 20 dakikanın üzerinde oynayarak geçiren; Feride Şevval Akalan, Gülse Uğur ve İlayda Güner olarak görülüyor. Takım kadromuzdaki dört oyuncu dışında kalan sekiz oyuncumuz, yaş olarak gelecek yıl ve yıllarda da U20 takımımızda oynayabilecek durumdalar. Bu turnuvanın, özellikle kadın basketbolumuz adına önemli beklenti içerisinde olduğumuz 1999, 2001 ve 2002 yaş grubundaki oyuncularımızın kaynaşmasının sağlandığı bir turnuva olarak da değerlendirilmesi gerekir. Belki de bu turnuvada bu önemli oyuncularımızın bir arada oynatılarak, adeta geleceğin A Milli Kadın Basketbol Takımımızın temelleri bile atılmış olacaktır. Ben gerek teknik ekip tercihi açısından gerekse kadro tercihi açısından çok derin ve çok iyi tercihler yapıldığını düşünüyorum. Bunu hep birlikte ilerleyen yıllarda göreceğiz.

Bu yaz Kuzey Makedonya’da düzenlenen FIBA U18 Kızlar Avrupa Şampiyonasında üçüncü olarak B Liginden A Ligine yükselen U18 Kız Milli Takımımızdan dört oyuncunun da U20 kadromuzda yer aldığını görüyoruz. Bu dört oyuncumuzdan en dikkat çeken oyuncumuz olarak, FIBA U18 Kızlar B Liginin en değerli beşine seçilen Feride Şevval Akalan olduğunu görüyoruz. Diğer oyuncularımız ise; U20 açısından üç yaş küçük olan Melek Uzunoğlu (2002), iki yaş küçük olan Elif Bayram (2001) ve yine üç yaş küçük olan Derin Erdoğan (2002). Takımımızın en genç oyuncumuz olarak ise henüz 17 yaşına dahi girmeyen Sevgi Tonguç olarak dikkat çekiyor.

Takımımız adına en güçlü yanlarımızın başında pota altı rotasyonumuzun olduğunu düşünüyorum. İlayda Güner, Zeynep Şevval Gül, Sevgi Tonguç ve U18 Kızlar Avrupa Şampiyonasında çok iyi performans sergileyen Elif Bayram gibi çok derin bir rotasyona sahibiz. Oyun kurucu pozisyonumuzda üç oyuncumuzun ikisi U18 Milli Takımımızda da yer alan oyuncularımız olan Duygu Özen ve Derin Erdoğan yer alacak. Buna ilave olarak ise Gülse Uğur oyun kurucu pozisyonumuzda en önemli sorumluluğu alacak oyuncularımızın başında gelecektir. Bu turnuvada gerçek anlamda performansını sergileyeceğini düşündüğüm oyuncumuz ise Melek Uzunoğlu olacağını düşünüyorum. U18 Avrupa Şampiyonasında takımımızın pota altı zafiyeti nedeniyle sıklıkla pota altına yakın oynatılmak zorunda kalınan Melek Uzunoğlu’nun, bu şampiyonada ise topla gösterdiği meziyetlere sıkça şahit olacağız. Kısa forvet pozisyonunda iki önemli oyuncumuz olan Melek Uzunoğlu ve Feride Şevval Akalan ile gerek dış atış gerekse çembere gitme konusunda zorlanmayacağımızı tahmin ediyorum. En çok zorlanacağımızı düşündüğüm pozisyon SG yani iki numaralı pozisyonda olacak gibi görünüyor. Özellikle oyunun kilitlendiği noktalarda iki numaralı pozisyondan gelecek sayı ve asist katkısının önemli olacağı kesin. Bu pozisyonda turnuva boyunca istikrar yakalama noktasında sıkıntı yaşayacak gibi görünüyoruz. Teknik heyetimiz hem çok tecrübeli olması hem de oyuncularımızı çok iyi tanımalarından dolayı bu tür durumlarla başa çıkabileceklerinden eminim. Bununla birlikte bu kadroya çeşitli sağlık sorunlarından dolayı dahil olamayan İnci Güçlü ve Gökşen Fitik’i de düşündüğümüzde, kadın basketbolumuz adına önemli genç oyuncularımızın varlığından rahatlıkla söz edebiliriz. Bu gençlerimizin altyapı organizasyonu olarak Avrupa’nın en üst seviyesinde mücadele etmeleri adına, bu yıl A Ligine çıkmamız çok önemli.

Başta Finlandiya olmak üzere turnuvada çok iddialı takımların olması dolayısıyla, turnuva bizim için ilk tur sonrasında çok zorlu bir süreci kapsayacak. Yine de ilk üçe girip A Ligine yükseleceğimize can-ı gönülden inanıyorum. Çünkü bu çocuklar ne kadar zorlu takımlarla ne kadar zorlu maçlar oynarlarsa, hem biz eksikliklerini daha erkenden görüp önlem alma imkânı buluruz hem de oyuncularımız kendi bireysel gelişimleri adına önemli tecrübeler kazanmış olurlar.
 
Bu yaz ilk önce U18 Kız Milli Takımımız zorlu bir süreçten sonra tekrardan A Ligine çıkma başarısı gösterdi. Şimdi sıra ise U20 Kız Milli Takımımızda. Sayın Zeynep Gül Ene ve ekibinin önderliğinde tıpkı U18 Kız Milli Takımımızda olduğu gibi U20 Kız Milli Takımımızın da A Ligine çıkarak, bizleri sevindireceğinden eminim. Başta bugün parkeye çıkacak olan U20 Kız Milli Takım oyuncularımız olmak üzere, bütün Altyapı Milli Takımlarımızla yer alan oyuncularımıza, idari ekiplerimize, teknik ekiplerimize ve emeği geçen herkese ay-yıldızlı forma için göstermiş oldukları mücadeleden dolayı teşekkürü bir borç biliyorum. Başarılar Milli Takım.

 

2019 U20 KIZLAR AVRUPA BASKETBOL ŞAMPİYONASI
B LİGİ C GRUBU / Prishtina, Kosova (03-11 Ağustos 2019)
MAÇ
TARİH
SAAT (TSİ)
RAKİP ÜLKE
1
03.08.2019 / Cumartesi
TSİ 20.00
Kosova
2
04.08.2019 / Pazar
TSİ 17.30
Romanya
Statü: Turnuva üçer ülke takımından oluşan dört grup olmak üzere toplam 12 ülke takımının katılımı ile gerçekleşecek. Gruplarında ilk ikiye kalan takımlar bir üst turda bir grup daha oluştururlar (E Grubu: A1, A2, B1, B2 ve F Grubu: C1, C2, D1, D2). Aynı gruptan gelen ülke takımları aralarında oynadıkları maç puanını ikinci tur gruplarına da taşırlar. E ve F gruplarını ilk iki sırada tamamlayan ülke takımları çapraz olarak; E1-F2 ve F1-E2 şeklinde eşleşerek yarı final oynarlar. Bundan sonraki turlar eleme usulüne göre oynanır. B Ligini ilk üç sırada tamamlayan ekipler A Ligine yükselme başarısı elde ederler.

 

İDARİ VE TEKNİK KADRO
ADI SOYADI
DOĞUM
TARİHİ 
GÖREVİ
KULÜBÜ
Haluk Yıldırım
25.06.1972
Milli Takımlar Direktörü
TBF
Zeynep Gül Ene
05.07.1969
Koordinatör
TBF
Zeynep Gül Aktaş
31.05.1971
İdareci
-
E. Ayhan Avcı
15.02.1972
Antrenör
Bellona Kayseri Basketbol
Emre Özsarı
18.05.1979
Yardımcı Antrenör
İstanbul Üniversitesi
Özlem Şencan
18.02.1979
Yardımcı Antrenör
-
Can Alyüz
14.02.1991
Yardımcı Antrenör
Fenerbahçe
Doğaç Karagüven
-
Doktor
-
Şahin Uğur Sezer
-
Fizyoterapist
-
Samed Arda Aydın
20.07.1989
Kondisyoner
Orman Spor
Emrah Cihangir
11.07.1984
Masör
İstanbul Üniversitesi

 

2019 FİBA U20 (20 YAŞ ALTI) KIZLAR AVRUPA BASKETBOL ŞAMPİYONASI B LİGİ / Prishtina, KOSOVA (03-11 AĞUSTOS 2019)
20 YAŞ ALTI KIZ BASKETBOL TAKIM KADROMUZ
(OYUNCULARIMIZIN KULÜPLERİNDEKİ SEZON İSTATİSTİKLERİ)
F. N
ADI SOYADI
DOĞUM
TARİHİ
BOY
(cm)
P
KULÜBÜ
LİG
MAÇ
SÜRE
SAYI
SR
HR
TR
ASİST
BLOK
TK
FAUL
+/-
VP
4
Meltem Topaloğlu
29.07.1999
180 cm
SF
İstanbul Üniversitesi
TKBSL
20
03:21:13
28
12
6
18
19
3
10
15
14
-95
19
00:10:04
1,40
0,60
0,30
0,90
0,95
0,15
0,50
0,75
0,70
-4,75
0,95
İstanbul Üniversitesi Gelişim
TKBL
13
06:26:48
88
37
27
64
32
6
27
28
31
-100
108
00:29:45
6,77
2,85
2,08
4,92
2,46
0,46
2,08
2,15
2,38
-7,69
8,31
5
Yağmur Kübra Taşar
24.12.1999
173 cm
SG
İstanbulgücü
TKBL
23
06:44:50
121
29
13
42
37
1
20
40
40
-105
121
00:17:36
5,26
1,26
0,57
1,83
1,61
0,04
0,87
1,74
1,74
-4,57
5,26
6
Feride Şevval Akalan
14.10.2001
180 cm
SF
İstanbul Üniversitesi
TKBSL
25
10:15:13
212
53
15
68
54
4
24
48
51
-372
174
00:24:37
8,48
2,12
0,60
2,72
2,16
0,16
0,96
1,92
2,04
-14,88
6,96
İstanbul Üniversitesi Gelişim
TKBL
6
03:12:08
91
29
15
44
9
2
11
20
20
-30
60
00:32:01
15,17
4,83
2,50
7,33
1,50
0,33
1,83
3,33
3,33
-5,00
10,00
7
Mısra Albayrak
10.10.2000
179 cm
SG
Galatasaray
TKBSL
5
00:12:54
4
1
1
2
0
0
0
1
0
13
0
00:02:35
0,80
0,20
0,20
0,40
0,00
0,00
0,00
0,20
0,00
2,60
0,00
Galatasaray Gelişim
TKBL
30
12:41:14
289
70
13
83
39
1
29
72
56
-398
143
00:25:22
9,63
2,33
0,43
2,77
1,30
0,03
0,97
2,40
1,87
-13,27
4,77
8
Gülse Uğur
29.11.1999
170 cm
PG
İstanbul Üniversitesi
TKBSL
25
09:09:23
162
34
14
48
44
0
20
39
40
-335
110
00:21:59
6,48
1,36
0,56
1,92
1,76
0,00
0,80
1,56
1,60
-13,40
4,40
9
Melek Uzunoğlu
26.02.2002
188 cm
SF
Beşiktaş JK
TKBSL
21
03:04:49
61
26
4
30
14
4
5
10
12
63
72
00:08:48
2,90
1,24
0,19
1,43
0,67
0,19
0,24
0,48
0,57
3,00
3,43
10
Duygu Özen
20.03.2001
168 cm
SG
Fenerbahçe
KBBL
5
02:46:44
34
19
3
22
36
0
14
9
14
28
59
00:33:21
6,80
3,80
0,60
4,40
7,20
0,00
2,80
1,80
2,80
5,60
11,80
11
Elif Bayram
18.09.2001
187 cm
PF
Beşiktaş JK
TKBSL
13
02:08:03
14
12
6
18
15
3
3
2
10
53
40
00:09:51
1,08
0,92
0,46
1,38
1,15
0,23
0,23
0,15
0,77
4,08
3,08
12
Zeynep Şevval Gül
01.01.2001
193 cm
C
Fenerbahçe
TKBSL
1
00:10:18
0
0
1
1
3
0
0
1
1
14
1
00:10:18
0,00
0,00
1,00
1,00
3,00
0,00
0,00
1,00
1,00
14,00
1,00
Fenerbahçe Gelişim
KBBL
5
02:26:50
89
25
21
46
16
8
2
14
16
11
108
00:29:22
17,80
5,00
4,20
9,20
3,20
1,60
0,40
2,80
3,20
2,20
21,60
14
Derin Erdoğan
28.06.2002
170 cm
PG
İstanbul Üniversitesi
TKBL
20
09:26:18
233
74
30
104
74
3
38
57
42
-268
243
00:28:19
11,65
3,70
1,50
5,20
3,70
0,15
1,90
2,85
2,10
-13,40
12,15
15
Sevgi Tonguç
27.10.2002
185 cm
PF
Gündoğdu Adana Basketbol
TKBSL
23
04:18:43
69
38
31
69
10
0
6
20
18
-194
85
00:11:15
3,00
1,65
1,35
3,00
0,43
0,00
0,26
0,87
0,78
-8,43
3,70
24
İlayda Güner
05.11.1999
192 cm
C
İstanbul Üniversitesi
TKBSL
18
08:45:12
225
72
20
92
15
14
10
16
23
-283
211
00:29:11
12,50
4,00
1,11
5,11
0,83
0,78
0,56
0,89
1,28
-15,72
11,72
GENEL ORTALAMALAR
18,49
Yıl
180,42
cm
-
-
-
253
85:10:40
1720
531
220
751
417
49
219
392
388
-1998
1554
00:20:12
6,80
2,10
0,87
2,97
1,65
0,19
0,87
1,55
1,53
-7,90
6,14
Kısaltmaların açıklamaları: TKBSL: Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi, TKBL: Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi, KBBL: Kadınlar Basketbol Bölgesel Ligi

 

U20 KIZ MİLLİ TAKIMIMIZIN HAZIRLIK DÖNEMİNDE OYNADIĞI ÖZEL MAÇLAR
S
TARİH
ÜLKE
SONUÇ
RAKİP ÜLKE
DÜZENLENEN ÜLKE
1
05.07.2019
TÜRKİYE
50
64
MACARİSTAN
MACARİSTAN
2
06.07.2019
TÜRKİYE
51
55
MACARİSTAN
MACARİSTAN
3
13.07.2019
TÜRKİYE
77
69
BULGARİSTAN
TÜRKİYE
Uluslararası U20 Kızlar Hazırlık Turnuvası
4
13.07.2019
TÜRKİYE
61
49
LETONYA
TÜRKİYE
Uluslararası U20 Kızlar Hazırlık Turnuvası
5
13.07.2019
TÜRKİYE
58
61
İSVEÇ
TÜRKİYE
Uluslararası U20 Kızlar Hazırlık Turnuvası
6
19.07.2019
TÜRKİYE
70
53
ÜRDÜN (A)
TÜRKİYE
7
20.07.2019
TÜRKİYE
97
43
ÜRDÜN (A)
TÜRKİYE
8
25.07.2019
TÜRKİYE
57
78
FİNLANDİYA
TÜRKİYE
9
29.07.2019
TÜRKİYE
68
51
KAMERUN (A)
TÜRKİYE
10
30.07.2019
TÜRKİYE
68
71
KAMERUN (A)
TÜRKİYE
11
30.07.2019
TÜRKİYE
70
74
FİNLANDİYA
TÜRKİYE

 

U20 KIZ BASKETBOL MİLLİ TAKIMIMIZIN AVRUPA ŞAMPİYONALARINDAKİ
BÜTÜN RESMİ TURNUVA İSTATİSTİKLERİ
TURNUVA
KATEGORİ
EV SAHİBİ
O.M
G
M
A.S
Y.S
Av.
SIRA
1
2000 Elemeler
A LİGİ
Slovakya
3
2
1
180
171
9
-
2
2000 Finaller
A LİGİ
Slovakya
8
2
6
472
503
-31
4.
3
2002 Elemeler
A LİGİ
Hırvatistan
3
2
1
241
211
30
-
4
2002 Finaller
A LİGİ
Hırvatistan
8
2
6
465
555
-90
8.
5
2004 Finaller
A LİGİ
Fransa
4
2
2
286
271
15
-
6
2005 Finaller
A LİGİ
Çek Cumhuriyeti
8
4
4
563
548
15
13.
7
2006 Finaller
A LİGİ
Macaristan
8
5
3
586
538
48
11.
8
2007 Finaller
A LİGİ
Bulgaristan
8
4
4
578
576
2
4.
9
2008 Finaller
A LİGİ
İtalya
8
4
4
532
524
8
7.
10
2009 Finaller
A LİGİ
Polonya
9
4
5
571
581
-10
6.
11
2010 Finaller
A LİGİ
Letonya
9
5
4
583
573
10
7.
12
2011 Finaller
A LİGİ
Sırbistan
8
4
4
512
475
37
9.
13
2012 Finaller
A LİGİ
Macaristan
9
8
1
557
489
68
3.
14
2013 Finaller
A LİGİ
Türkiye
9
7
2
522
423
99
3.
15
2014 Finaller
A LİGİ
İtalya
9
6
3
511
455
56
9.
16
2015 Finaller
A LİGİ
İspanya
9
5
4
563
507
56
9.
17
2016 Finaller
A LİGİ
Portekiz
7
2
5
392
431
-39
13.
18
2017 Finaller
A LİGİ
Portekiz
7
2
5
471
524
-53
15.
19
2018 Finaller
B LİGİ
Romanya
7
4
3
470
429
41
5.
GENEL TOPLAM
141
74
67
9055
8784
271
-
GENEL ORTALAMA
52,48%
47,52%
64,22
62,30
1,92
-
O.M: Oynanan Maç, G: Galibiyet, M: Mağlubiyet, A.S: Attığımız Sayı, Y.S: Yediğimiz Sayı, Av: Averaj

Yorumlar Okunma: 1130