Gloria Cup tanıtım toplantısı - BasketFaul.com

Gloria Cup tanıtım toplantısı

02-08-19 13:29
Antalya’daki Gloria Arena’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Gloria Cup 2019’un basın toplantısı Türkiye Spor Yazarları Derneği binasında yapıldı.

Bu sezon basketbol, voleybol ve atletizm branşlarında Ağustos ve Eylül aylarında düzenlenecek Gloria Cup 2019’un basın toplantısına Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) Başkanı Fatih Çintimar, Gloria Sports CEO’su Elif Özdemir ve Smart Casual Event CEO’su Mert Osman Can katıldı.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu basın toplantısında yaptığı konuşmada, “Ülkemizin hem milli takımlar hem de kulüpler düzeyinde üç başarılı federasyonu olarak burada olmaktan mutluluk duyuyoruz. Hepimiz gece gündüz demeden ülke sporunun daha iyi yerlere gelmesi için çalışıyoruz. Şimdi de güzel bir organizasyon bizleri bekliyor. Gloria Sports Arena, Avrupa’nın en iyi tesislerinden bir tanesi. 50 farklı branşa hizmet edebilecek kapasitede. Umarım bu tarz tesisleri önümüzdeki süreçlerde ülkemize kazandırmaya devam ederiz. Gloria Cup 2019’da mücadele edecek tüm takımlara, sporculara ve antrenörlere sakatlıksız, herkesin keyif alabileceği bir organizasyon diliyorum.” ifadelerini kullandı.

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu’nun ardından TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ve TAF Başkanı Fatih Çintimar da konuşmalarını yaptı ve katılımcılara başarı dileklerini sundu.

11-15 Eylül arasında düzenlenecek Gloria Cup 2019’un basketbol turnuvasında, Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Anadolu Efes, Galatasaray Doğa Sigorta, Teksüt Bandırma ve Tofaş’ın yanı sıra Rusya’dan CSKA Moskova ile Litvanya temsilcisi Zalgiris Kaunas mücadele edecek. 

Yorumlar Okunma: 1302