Ernak: Zaman bize iyi gelecek - BasketFaul.com

Ernak: Zaman bize iyi gelecek

02-08-19 12:02
Darüşşafaka Tekfen Koçu Selçuk Ernak, deneyimsiz ama atletik bir kadro kurduklarını belirtip, "Zaman bize iyi gelecek."dedi.

Ernak'ın sezon öncesi görüşleri  şöyle:

* Atletik özellikleri üst düzeyde olan oyuncuları bir araya getirdik. Böylece iyi savunma yapan, açık sahayı kullanıp savunma kaynaklı sayılar bulan, yaratıcılarıyla entegre olmuş, birbirine sayı yaratabilen bir takım olabileceğimizi ümit ediyorum.

* Başlangıçtaki handikapımız deneyimsizlik olabilir ancak şunu da biliyorum ki zaman bize iyi gelecek. 

* Eurocıp'ta mutlaka zorlanacağız, ama bu korktuğumuz bir zorlanma değil. Sezon ilerledikçe gelişen bir takım olacağımızdan eminim.

* Erkan Veyseloğlu zorluklarla başa çıkmasını bilen, etrafına yardım eden, saha içinde ve dışında katkı verecek, gösterişsiz ama kendisini küçümsemeyen bir karakter. Bizim takımımız için emniyet subabı olacak.

* Mahir çok potansiyelli bir uzun. Hem kendisi, hem bizim için çok doğru bir hamle olduğu düşüncesindeyim. 

* Jarred Jones'tan yeteneğinin karşılığını vereceğini umuyoruz. Onun potansiyeli konusunda kuşkum yok.

* Doron Lamb profesyonel kariyerine iyi başlayamadı, kritik dönemlerde sakatlıklar yaşadı. Burada neden olduğunu doğru anladığını düşünüyorum. Darüşşafaka Tekfen onun için yeni bir çıkışın adresi olabilir.
 
* Joe Ragland oynadığı bütün takımlarda belli istatistikleri yakalamış, istikrarlı, sezonu kendi takımında bitirmiş deneyimli bir isim. Ondan liderlik yapmasını bekliyoruz.

* Bonzie Colson'yi basketbolseverler çok sevecek. 1.95 boyuna karşın kol açıklığı 2.11. Fiziksel anlamda büyük katkı verecek. Avrupa'da ilk senesinde bocalayacağı zamanlar olacak ama saldırgan kimliği ile bunu aşacak.

* Johnn Hamilton çemberin üzerinde oynayan, heyecan veren bir oyuncu. Acemilik süresi kısa sürerse, yapacağa faydalı işlere erken başlar.

* Kartal Özmızrak geçen sene sonunda aldığı sorumlulukla birkaç adım ileri gitti. Tecrübeli, yaratıcı ve bizim için çok kıymetli. Yeniden anlaştığımıza çok sevindim.

* Emircan Koşut'un fiziksel olarak çok daha fazla yatırım yapıp sorumluluk alabilmesi gerekiyor

* Doğuş Özdemiroğlu sorumluluk almaya başladı. Avrupa'nın en önemli savunmacılarından biri. Ne zaman saldırgan olacağını, ne zaman mesafe bırakacağını öğrendiğinde A Milli Takımın savunmacısı olacak.

* Berk Demir için geçen sene geçiş dönemiydi. Oynamadığı sezonlardan sonra doğal olarak bocaladı. Yeteneği ve atletik özellikleri beklentilerimizi karşılayacak düzeyde. 4 numara yokluğunda çok önemli bir oyuncu olmasını bekliyoruz. 

Yorumlar Okunma: 2058

coil