Mala: Konya'da amaç 'Milyonlar harcayıp hemen BSL'ye çıkalım' değil - BasketFaul.com

Mala: Konya'da amaç 'Milyonlar harcayıp hemen BSL'ye çıkalım' değil

29-07-19 14:22
Fatih Şeker
Konyaspor’un yeni genel menajeri Nihat Mala, birçok konuda önemli açıklamalar yaptı. 

İşte Mala’nın açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

- Konyaspor gibi büyük bir camiaya gelmek gerçekten gurur verici. Böyle bir teklif beni hem gururlandırdı hem de heyecanlandırdı. Konya basketboluna katkı vermeyi hedefliyoruz. Çalışarak, kulübün menfaatlerini gözeterek ve herkesin enerjisiyle güzel işler yapmak istiyoruz. Konya’ya geldiğimde inanılmaz heyecanlı ve istekli yöneticilerle karşılaştım. Bu kadar heyecanlı ve basketbola bu kadar emek verebilecek yönetici profili beklemiyordum açıkçası. Bu beni çok mutlu etti ve aynı zamanda işimizi de biraz daha kolaylaştıracak. 

- 3 yıllık bir planlama var. Karşılıklı güven olması gerekiyor. Her yıl sonunda tarafların ayrılma opsiyonları var ama kontratlara çok bağlı kalmadan yüzde yüzümüzü vermek için buradayız. Konyaspor, gerçekten çok kurumsal ve bu da bizi daha çok dikkatli olmaya itiyor. 

- Karşıyaka ve Trabzon büyük camialar. Konyaspor da çok büyük bir camia. Ben camiası olan kulüplerde çalışmayı seviyorum. Heyecan, coşku, iddia ve taraftar gücü var. Konya’da herkes iddialı olmak zorunda. Başarı isteyen ve iddialı olan kulüplerde çalışmak insanı da motive ediyor. Konya’da büyük bir taraftar potansiyeli var. Karşıyaka ve Trabzon ile Konya deplasmanına çok geldik. Rakibi zorlayan, rakibi parkeye dar eden bir taraftar topluluğu var. İnşallah bu TBL’de de devam eder. Hep beraber büyük işler yapacağız inşallah. Karşıyaka’da 9, Trabzonspor’da 5 yıl çalıştım. 

- Benim için alt ligde yer almak benim için fark etmiyor. Tüm tecrübemle Konyaspor’a hizmet edeceğim. Basketbol benim hayatım ve basketbola emek vermenin de ligi olmaz. 

- Bütçemiz doğrultusunda yerli oyuncularla görüşmelerimiz devam ediyor. Dışarıda Konya basketbolun ne yapacağı merak ediliyordu. Konya basketbolunun ilk amacı, ‘milyonlarda lira harcayalım, bu sene hemen lige çıkalım’ değil. Konyaspor gibi kurumsal bir kulübün içinde yer almak isteyen, bizim şartlarımıza ve maddi imkanlarımıza uyan isimlerle yola devam edeceğiz. Konyaspor’un basketbola yaptırım yapması, basketbol camiasında da saygıyla karşılandı. 

- Ozan Bulkaz ile çalışan her oyuncu üzerine koyarak gitti. Günü kurtarma mantığıyla değil, planlı ve sistemli bir şekilde gideceğiz. Buraya para için gelebilecek kimseyi almayacağız. Konyaspor’un menfaatleri ilk planda olacak. 

- Konya’da altyapı şartları çok iyi. Konyalı gençlere basketbolu sevdirmek, onlara hedef sunmak, basketbola ilgiyi artırmak, aileleri bu işin içine sokmak istiyoruz. Bunlar süslü cümleler değil. 

- Wilbekin ile prensipte anlaşma sağladık. Sağlık kontrolünde bir problem olmadığı takdirde yeni sezon antrenmanlarında yer alacak.

- Trabzonspor’da ligde play-off, Avrupa’da Eurocup oynadık. Eurochallenge'da da final oynadık. Trabzonspor camiası ile hiçbir sorunum olmadı. Sosyal medyada ön yargılı bazı kişilerle sorun yaşadım. Hakaret nedeniyle bir kişiyi mahkemeye verdim. Diğer türlü yapılan olumsuz hiçbir eleştiriyle ilgili bir sıkıntım olmadı. Trabzonspor kapanmasa orada devam edecektim. Eleştiri güzeldir, insanı kamçılar ve daha doğru bakmanızı sağlar. Herkesi de dinler ve fikir alırım. Kulübün menfaatlerini koruduğun zaman, menfaat peşinde olanlar size düşman olur. Kulüpçü biriyim, çalıştığım kulüp için emek verenleri sırtımda taşırım. 

Yorumlar Okunma: 1941