Onuralp Bitim: Benim için en doğru adres Karşıyaka idi - BasketFaul.com

Onuralp Bitim: Benim için en doğru adres Karşıyaka idi

29-07-19 11:05
Kaan Şahin
Onuralp Bitim ismini ilk kez 2012'de, o tarihe kadar kendisi gibi ismini bilmediğimiz 9 Eylül'ün Türkiye Küçükler Şampiyonluğu sırasında duymuştuk. Daha sonra Anadolu Efes'e transfer oldu, altyapı milli takımlarında oynadı, geçen sezon da Anadolu Efes'in A Takımı kadrosunda yer aldı.

Atletik özellikleri ile dikkat çeken, yaptıklarının yanında yapabileceği daha çok şey olduğu izlenimini veren Onuralp Bitim'i önümüzdeki iki sezon Pınar Karşıyaka formasıyla izleyeceğiz. Onuralp Bitim'le Efes günleri, Karşıyaka ile yeni heyecanı, camiada "sorunlu çocuk" olarak tanınmasına kadar bir sohbet turu yaptık...

İşte Onuralp'ten pasajlar...

* Karşıyaka harika bir basketbol merkez. Ufuk Abiyle birlikte yeni yapılanma ve yeniden eski günlerine dönme sürecinin parçası olabilmek düşüncesi açısından benim için en doğru seçenek Karşıyaka idi. Ufuk Abiden ve takımdaki deneyimli yabancılardan öğreneceğim çok şeyler var.
* Karşıyaka her zaman en zor deplasman olmuştur. Ateşli ama aynı zamanda bilinçli taraftarının yarattığı ortama karşı rakiplerin eli titrer. Bu taraftarı arkanda hissetmen ise harika bir duygu olmalı. Karşıyaka'da ivme kazanacağım ümidini taşırken, bunda taraftarın rolünün de olacağını biliyorum. Bizim görevimiz ise onları mutlu etmek olacak. Basketbola başladığım kente 11 yıl sonra dönmek bana ayrı bir heyecan veriyor. Benim için en doğru adres Karşıyaka idi.
* Anadolu Efes'te ümit ettiğim süreleri bulamadım ama çok deneyimli oyuncularla birlikte antrenman yapmak da bana bazı kazanımlar sağladı. Özellikle benimle bire bir ilgilenen Shane Larkin ve Vasilije Micic'e teşekkür borçluyum. Geçen sezon öğrendiğim en önemli şey ise bir takımın kenetlendiğinde neler yapabileceğini görmem oldu.
* Topsuz oyunumu, şutumu ve pull up'ımı, pick and roll üstü şutumu, sistemde içinde oynamayı geliştirmem gerekiyor.
* Açık saha, pick roll oynamak, blok, savunma özelliklerim var ama elbette bunların da üzerine koymalıyım. Enerji ve hırsım sahadaki en önemli artılarım.
* Olgunlaşırken her çocuk kadar hata yapmış olabilirim, kırdıklarım varsa da hepsinden özür dilerim. Şunu biliyorum ki patron olan koçtur ve koç her zaman haklıdır. Bizim görevimiz onun istediklerini yerine getirmeye çalışmak.
* Eskiden çabuk parlardım, artık daha sakin hareket etmesini öğrendim.

* Saha dışında basit ve sakin bir hayatım var. Zamanımı ailemle, dostlarımla, kız arkadaşımla geçiririm. Saha içindeki kadar hareketli değilim.  

Yorumlar Okunma: 3180