Onuralp Bitim millileri ipten aldı - BasketFaul.com

Onuralp Bitim millileri ipten aldı

17-07-19 20:19

İSTATİSTİK: 

U20 Milli takımımız çok zorlandığı maçta İtalya'yı Onuralp'in üçlüğüyle 82-80 yendi ve çeyrek finale kaldı. Milliler maçın bazı kısımlarını berbat oynarken son çeyrekte çift haneden geri dönmeyi başardı. Onuralp tercih olarak tartışılacak bir maç kazandıran atışla millileri zafere ulaştırdı.

Karşılaşmaya iki takım da hücumda çok etkili başladı. Yüksek tempo başarılı şutlarla birleşince skor da yukarı taşındı. Onuralp'in üst üste üçlükleriyle oyuna tutunurken İtalya daha organize gözüktü. İki tarafın da savunma yapmayı pek tercih etmediği ilk çeyrek skoruyla sona erdi.

İkinci çeyrekte milliler savunma yapmaya karar verince işler değişti. Sertlik seviyesini bir hayli arttıran milliler rakibe ilk 4 dakikada sadece 4 sayı imkanı tanıdı. Stefanini'nin üçlüğünden sonra 12-3'lük seri yakalayan milliler skorda öne fırladı. Çeyreğin sonunu da iyi oynayınca devre arasına 43-39 önde girdik.

Üçüncü çeyrekte ipler İtalya'nın eline geçti. Daha organize gözüken İtalyanlar soyunma odasından daha kararlı çıktı. 8-2'lik serilerini Mert'in üçlüğü ile bozduk. Hakemlerin her temasa faul çalmasıyla üçüncü çeyrekte maç adeta çığrından çıktı. Sürekli çalınan fauller hem maçın ritmini bozdu hem de oyuncuları faul sıkıntısına soktu. İtalya temasları çok iyi değerlendirirken milliler oyundan tamamen düştü. Farkı çift hanelere çıkaran İtalya son çeyreğe 67-56 önde girdi.

 

Son maçı kazanabilmek için çok kararlı girdik. Önce savunmada rakibi durdurduk ardından da hücumda etkili olmaya başladık. İlk 3 dakiakda gelen 7-0'lık seride aslan payı Muhaymin Mustafa'daydı. Stefanini-Pajola ikilisi canımızı sıksa da yavaş yavaş gelmeye başladık. Potaya toplu ve topsuz şekilde giden milliler kolay sasyı üretirken İtalya tıkandı. Mert'in üçlüğü ile farkı 3.39 kala 4 sayıya indirdik. 3 dakika kala Mert'in 5 faul almasıyla oyun kurucusuz kaldık. Onuralp potaya giderek farkı 3 sayıya indirdi. 3 kez savunma ribaundu alamayınca İtalya yeniden farkı 5 sayıya çıkardı. Sehmus potaya giderek farkı 3 sayıya indirdi. Onuralp aldığı savunma ribaundu sırasında faule maruz kalınca iki serbest atış kullanıp isabete çevirdi. İtalya yine kötü hücum ederken topu çalan Şehmus potaya gidip millileri öne geçirdi. İtalya topu oyuna sokarken top canlanmadan faul yapan Şehmus bu  karar yüzünden sportmenlik dışı faul ile cezalandırıldı. İtalyanlar ikide iki ile öne geçse de steps yaparak topu millilere teslim etti. Onuralp dripling üzerinden çok zor bir üçlük sokarak millileri 82-80 öne geçirdi. Kalan sürede iki hücum şansı bulan İtalya bunları değerlendiremedi ve milliler karşılaşmadan 82-80 galip ayrıldı.
 

Yorumlar Okunma: 6782