Ümit Millilerimiz, Fransa'ya mağlup oldu - BasketFaul.com

Ümit Millilerimiz, Fransa'ya mağlup oldu

15-07-19 22:47

U20 Avrupa Şampiyonası son grup maçımızda Millilerimiz Fransa ile karşılaştı. Karşılaşmanın son periyodunda üç sayı bölgesini savunamadık, Fransa'nın arka arkaya kaydettiği üçlüklerle farkı açarak karşılaşmadan 57-69 galibiyetle ayrıldı ve grubu lider olarak tamamladı. Millilerimiz ise 2. sırada tamamlayarak Top 16'da İtalya'da eşleşti. Millilerimiz Top 16 karşılaşması Çarşamba günü 18:15'te başlayacak.

Karşılaşmanın ilk sayısını kaydeden taraf Millilerimiz olsa da devamında Fransa gibi atlet ve fizikli bir takım karşısında geriye düştüler. Skor bulmakta zorlanan Millilerimiz molaya gittiler. Moladan Berke'nin smacıyla dönerek çeyreğin ikinci yarısında rahat bir nefes aldık. Kalan bölümü Şehmus'la iyi geçerek Fransa'yı yakın takibi sürdürdük. İlk çeyrek 13-15 Fransa üstünlüğüyle geçildi.

İkinci basit top kayıplarıyla başlasak da savunmada daha toparlanarak kolay baskete Millilerimiz izin vermedi. 06:10 dakika kala Berke'nin smacıyla farkı eriterek öne geçtik (21-19). Çeyreğin ikinci yarısında temponun daha da arttığı karşılaşmada Sehmus-Emre ikilisiyle arka arkaya skor bulan Millilerimiz farkı açmaya devam etti.  Fransa bu dakikalarda skor üretmese de ribaundlarda üstünlüğünü korudu. Kaydettiği üçlükle farkın açılmasına izin vermeyen Fransa, Millilerimizi yakın takibi sürdürdü. İkinci çeyreği 31-28 önde tamamladık
Üç sayı çizgisinden kötü başlayan karşılaşmada ilk yarı Millilerimiz 0/3 isabet, Fransa ise 1/9 isabetle tamamladı. Şehmus Hazer 5/5 iki sayı isabetiyle 12 sayı kaydederek ilk yarının skoreri oldu.

Fransa üçüncü çeyreğe Fevrier ile hem savunmada hem hücumda çok iyi başladı. 07:03 dakika kala farkı eriterek skor üstünlüğünü de ellerine aldılar (33-34). Millilerimiz ise üç sayı çizgisinden çeyreğe kötü başladılar. Basit top kayıpları da bunu takip edince skorda geri düşmekten kurtulamadık. Bu dakikalarda Mert ve Şehmus ile farkın açılmasını önleyen Millilerimiz Fransa'yı yakın takibi sürdürdü. Üçüncü çeyrek 44-47 Fransa üstünlüğüyle geçildi. 

Son çeyreğe skora dengeyi getirerek başladık (47-47). Ancak üç sayı çizgisinden iyi ritm yakalayan Fransa, öne geçerek farkı açmaya başladı. Son bölümde kötü paslarla skor bulamadık ve üç sayı çizgisindeki zayıf savunmamız yüzünden farkın açılmasını önleyemedık. Bitime 01:20 dakika kala Fransa farkı çift hanelere çıkardı. Kalan dakikaları da yakaladığı ritmle önde götüren Fransa karşılaşmadan galibiyetle ayrıldı. Bu sonuçla grupları 2. sırada tamamlayan Millilerimizin Top 16'daki rakibi İtalya oldu.

Öne çıkanlar
Şehmus Hazar (6/8 iki sayı) 20 sayı, 5 ribaund, Berke Atar 16 sayı, 7 ribaund

Yorumlar Okunma: 3183