Ümit Milliler Onuralp'le kazandı - BasketFaul.com

Ümit Milliler Onuralp'le kazandı

14-07-19 15:45

İSTATİSTİK: 

Ümit Milliler turnuvanın ikinci maçında Karadağ'ı, Onuralp Bitim'in müthiş performansıyla 71-58 yenmeyi başardı. Kariyerine başladığında Musa Dzanan ve Luka Doncic ile beraber yaşını en iyi üç oyuncusundan biri olarak gösterilen Onuralp bu maçta eski günlerini hatırladı. 1. ve 3. çeyrekte takımı adeta tek başına taşıyan atletik oyuncu karşılaşmayı da 29 sayı 6 ribaund 2 asist ile tamamladı. İkinci galibiyete rağmen millilerin neredeyse hiç organize olmayışı izleyenlere yine hiç ümit vermedi.

Maça iyi başladık. Bir şekilde potaya giderek üretimi sağlamayı başardık. Fakat organizasyon konusunda sıkıntılarımız baş gösterdi. İki takım da 3 dakika boyunca sayı üretemedi. Millilerde devreye giren isim Onuralp Bitim oldu. Kendini çok iyi hisseden atletik oyuncumuz ilk çeyrekte takımın ürettiği 17 sayının 13'ünü üreterek millileri taşıdı. İlk çeyrek 17-17 beraberlikle sonuçlandı.

İkinci çeyreğe Muhaymin'in etkili oyunuyla 7-1'lik seriyle girdik. Çok etkili olan Muhaymin'in ürettiği sayılar devam edince farkı çift hanelere kadar çıkardık. Çeyreğin son bölümünde iki takım da serbest atışlardan üretim sağladı. Son dakikalarda daha iyi oynayan Karadağ farkı eritti. Devre arasına 37-34 önde girdik.

Mert'in serbest atışlarıyla başladığımız çeyrekte sonraki 3 dakika sayı üretemezken Karadağ'dan gelen 9-0'lık seri rakibimizi 4 sayı öne fırlattı. Mola aldıktan sonra sahneye yine Onuralp çıktı. İki tarafın da hakem kararlarından rahatsız olduğu bölümde rakibin aldığı iki teknik faulü de cebine koyan milliler 12-0'lık seriyle yeniden üstünlüğü eline aldı. Çeyrek sonuna kadar Onuralp maçı domine etmeye devam etti. İçeriden dışarıdan adeta rakip potayı bombalayan Onuralp üçüncü çeyrek sonunda 12/14 saha içi 8/9 üçlük isabetiyle 29 sayıya ulaştı. Son çeyreğe 63-49 üstünlükle gittik.

Son çeyreğe rakibi savunmada bozarak başladık. Rakip hücumları sürekli olarak dip çizgiye yönlendiren milliler bu uygulamada çok başarılı olunca ilk 4 dakika sayı yemedik. Yiğitcan'ın ekstra basketi ve Berke'nin pota altı bitirişi hairç biz de hücumda bir şey üretemedik. Süre Karadağ'ın daha büyük rakibi olunca biz de rotasyona gittik ve süreyi eritmeye oynadık. Biraz gevşeyince 4 dakika kala mola aldık. Farkı koruyan milliler karşılaşmadan 71-58 galip ayrıldı.

 

 

Yorumlar Okunma: 4000