Ümit Milliler kazanarak başladı - BasketFaul.com

Ümit Milliler kazanarak başladı

13-07-19 18:29

İSTATİSTİK: 

U20 Milli Takımımız ilk maçında Büyük Britanya'yı 69-56 yenerek turnuvaya galibiyetle başladı. Milliler maçın genelinde zorlansa da özellile Berke Atar'ın mütihş fiziksel üstünlüğü ile galibiyete ulaştı. Büyük Britanya'nın aşırı temaslı oyunu karşılaşmada yaptıkları 30 faul sonucu 42 serbest atış kullanmamıza sebebiyet verdi.

Karşılaşmaya hücumda bir hayli durgun başladık. Neredeyse hiçbir şutumuz girmeyince skorda tıkandık. Baskı yaparken geriye dönmekte zorlandığımız bir iki pozisyon da oldu. 5-0'lık Büyük Britanya serisi ile başlayan karşılaşmaya 7-0 ile geri döndük. Maçtaki ilk şut isabetimizi 5. dakikada bulabildik. Büyük Britanya'nın çok temaslı oynamasıyla bol bol çizgiye geldik. Oyun konsantrasyonu bir hayli düşük gözüken milliler ilk çeyreğin son kısmında kötü bir oyun sergiledi. İlk çeyreği 16-14 geride tamamladık. 


ikinci çeyreğe daha istekli başladık. Hücumdaki problemlerimiz devam etse de rakibi savunmada durdurunca tempo ile üstünlüğü ele geçirdik. Çok sayıda serbest atış kaçırmasak fark rahatlıkla çift hanelere çıkabilirdi. Mert Akay'ın çeyrek ortasında önce potaya giderek attığı turnike sonra elden çaldığı topla yaptığı smaç farkın 9 sayıya çıkmasını sağladı. Bu dakikadan sonra oyundan biraz düşünce Britanya yaklaştı. Son dakikada gelen baskımız ile devre arasına 34-25 skoruyla gidildi.

İkinci yarıya iyi başlayan Britanya oldu. İlk üç dakika millilere sayı şansı vermediler ama sadece 4 sayı üretebildikleri için fark erimedi. İki takım da hücumda çok zorlanırken Britanya hücum ribaundlarında etkili oldu. 5 dakika geçildiğinde skor 41-31'di. Bu dakikadan sonra 6-0'lık seri yakalayan Britanya yeniden umutlandı ama Sadık Emir'in üçlüğü fark yarattı. Son çeyreğe 49-42 üstün gittik.

Son çeyreğe savunmada vidaları sıkarak başladık. Çift oyun kuruculu sistem iyi verim verdi. İlk 4 dakika rakibe sayı imkanı tanımazken Berke Atar'ı kullanarak farkı 14 sayıya kadar çıkardık. Mola alan Büyük Britanya moladan 4-0'lık seriyle dönünce bu sefer bizden mola geldi. Sürekli faul yapan rakibimize karşı bu çeyrekte daha yüksek yüzdeli serbest atış atınca farkı koruduk. Karşılaşmadan 69-56 galip ayrıldık.

 

 

Yorumlar Okunma: 3066