Nando De Colo'nun A takımdaki ilk koçu Kunter: Fenerbahçe iyi iş yaptı - BasketFaul.com

Nando De Colo'nun A takımdaki ilk koçu Kunter: Fenerbahçe iyi iş yaptı

07-07-19 08:25
Nando De Colo’yu Cholet'deyken ilk kez A Takıma çıkaran eski koçu Erman Kunter, Tivibuspor’a anlattı.

Fenerbahçe Beko'nun yeni transferi için  Kunter şöyle konuştu:

“Nando’nun teknik anlamdaki özelliklerini herkes biliyor. Son 4-5 senedeki Avrupa’nın o pozisyondaki en önemli 2-3 oyuncusundan bir tanesi. Nando, çok istikrarlı bir oyuncu. Çok fazla iniş, çıkış yaşamaz. Her oyuncudaki gibi ufak tefek inişleri olur ama istikrarı Nando’nun en önemli özelliklerinden biridir. İşini ve basketbolu çok sever. Basketbol konusunda çok ciddidir. Çok iyi bir profesyoneldir. Saha dışı hayatı çok düzenlidir. Beslenmesinden yaşam hayatına kadar çok düzenlidir.

Teknik anlamdaki özellikle gittikçe gelişiyor. Ben, Nando’yla 2006/2009 arasında çalıştım. O dönem yıldız takımdan çıkmıştı. O zaman geçiş hücumundaki özellikleri, yarı sahaya göre çok daha fazlasıydı. Çok iyi bir geçiş hücumu oyuncusuydu. Fakat yavaş yavaş olgunlaşarak, özellikle Rusya’da geçirdiği dönemde bu yarı saha oyununu da çok geliştirdi.

Çok etkili bir oyuncu. En büyük özelliği çok soğuktur. En kritik topta herkes saklanırken o ortaya çıkar ve o topu kullanır. Çoğu zamanda o topu sayıya çevirir. Çok faul yaptıran bir isim. Savunmayı çok iyi okur. Savunmanın zaafının üstüne çok iyi gider ve sayı çıkartamasa bile faul aldırır. Zaten mükemmel bir faul atıcısı olduğu için garanti iki sayıdır o. Oyun görüşü de çok güçlü. Bence Fenerbahçe, çok iyi bir transfer yaptı.” 

Yorumlar Okunma: 3415