Avcı'dan Türkoğlu ve Onan'a teşekkür - BasketFaul.com

Avcı'dan Türkoğlu ve Onan'a teşekkür

06-07-19 12:43
Romanya Kadın Milli Takım koçluğuna getirilen Ayhan Avcı, TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu ve CEO Ömer Onan'a teşekkür etti.

Avcı'nın mesajı şöyle:

"Uzun süredir Avrupa'da antrenörlük yapmak istiyordum. Şimdi elime bir fırsat geçti. Ülkem ve kendi adıma bu fırsatı en iyi şekilde değerlendireceğimi düşünüyorum. Devamında ülkemizi uluslararası platformda kulüpler bazında da temsil etmek istiyorum.

Romanya Milli Takımı benim için çok değişik bir deneyim, belki de kariyerimde bir dönüm noktası olacak. Bu zor görevde yanımda yıllar süren bir dostluğumuzun ve iş ilişkimizin olduğu Müge Berkalp gibi deneyimli ve değerli bir ismin olması da benim için bir avantaj. 

Öncelikli amacımız 2021 Avrupa Şampiyonası'na katılma hakkını elde etmek. Bu hedef için 2019 Kasım, 2020 Kasım ve 2021 Şubat aylarında eleme gruplarında oynayacağımız 6 karşılaşmadan en iyi sonuçları alamız gerekiyor. 2021 Avrupa Şampiyonası finallerine katılma hakkını kazanırsak büyük olasılıkla görev süremiz uzayacak.

Son olarak anlayışlı tavırlarından ve böyle bir fırsatı bana kullanma imkanı verdiklerinden dolayı TBF'ye ve başkanımız sayı Hidayet Türkoğlu'na, CEO Ömer Onan'a teşekkür ederim. Ayrıca anlaşma aşamasındaki katkıları için Fly Basketbol Grubu'na ve kurucusu Serdar Çevirgen'e teşekkürlerimi sunuyorum." 

Yorumlar Okunma: 2792