Ümitler namağlup şampiyon - BasketFaul.com

Ümitler namağlup şampiyon

05-07-19 20:28

İSTATİSTİK: 

24. Turgut Atakol Turnuvası son gününde Fransa'yla karşılaşan Ümit Millilerimiz baştan sona önde götürdükleri karşılaşmada son çeyrek farkı da açarak sahadan galibiyetle ayrıldı ve turnuvanın da şampiyonu oldular.

Karşılaşmaya Yiğitcan Saybir ve Şehmus Hazer'le etkili başlayan Ümit Milliler ilk çeyreğin bitimine 05:54 dakika kala farkı çift hanelere çıkardılar(15-4). Kalan dakikalarda Fransa Briki ve Mama ile dışardan iyi bir ritm yakalasa da farkı eritemediler ve çeyreği Ümit Millilerimiz 24-21 önde tamamladı.

Karşılıklı basketlerle başlayan ikinci çeyrekte boyalı alanda iyi bir seri yakalayan Ümit Millilerimiz, farkı korudu ve çeyreği 47-39 önde tamamladı.

Üçüncü çeyreğe Mert Akay'ın turnikesiyle başlayan Ümit Millilerimiz farkı tekrar çift hanelere taşımasını bildi (49-39). Bu çeyrekteki en etkili skor katkısı Yiğitcan Saybır'den geldi. Üçüncü çeyrek 64-57 üstünlüğümüzle tamamlandı.

Son çeyrekte farkın da etkisiyle daha rahat bir oyun ortaya koyan Mililerimiz karşılaşmayı 88-64 kazanarak turnuvanın namağlup şampiyonu oldu.

Öne çıkanlar

Yiğitcan Saybir 26 sayı, 7 ribaund, Sadık Emir Kabaca 10 sayı, 8 ribaund, Yiğit Baran Sarıkaya 8 sayı, 4 ribaund

 

 

Yorumlar Okunma: 2491