Celal Arısan: FIBA teknik komiserliğim engellendi - BasketFaul.com

Celal Arısan: FIBA teknik komiserliğim engellendi

05-07-19 06:06
TBF'nin eski genel sekreterlerinden Celal Arısan, FIBA teknik komiserliğinin bugünkü TBF yöneticilerince engellendiğini söyledi ve "Beni basketbol sevgimden kimse koparamaz." dedi.

Arısan'ın konuyla ilgili açıklaması şöyle:

"2006 yılından beri Türkiye’de teknik komiserlik ve daha sonraki yıllardan itibaren de TBF Temsilcisi olarak görev yaptım. Bu senenin başında TBF Temsilcisi olarak, çoğu BSL olmak üzere 9 maçta görev aldım. Senenin ortasından sonra bana hiç bir görev verilmedi ve bu konuda bilgi de verilmedi.

2007 yılından beri sınavlara girerek hak kazandığım FIBA Teknik Komiserliği görevini bu sezon dahil yaptım. Ancak bu sene yapılacak olan FIBA komiserlik kliniğine TBF tarafından ismimin gönderilmediğini üzerinden çok uzun zaman geçtikten sonra şans eseri öğrendim. Bu konuda da TBF tarafından yine bilgilendirilmedim. Kuruluşundan beri görev yaptığım Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde, bu sezon da dahil olmak üzere çok sayıda maçta teknik delege olarak görevlendirildim. FIBA’ya gönderilen listede ismimin olmadığını öğrenince, Şampiyonlar Ligi’ndeki yöneticilere bu işe devam etmek istediğimi bildirdim.Onlar da Şampiyonlar Ligi’nde görev alabilmem için FIBA komiserliğimin aktif olmasının şart olmadığını söylediler ve bana 17 Haziran’da Şampiyonlar Ligi’nden 3-4 Ekim tarihlerindeki seminer için programımı ayarlamamı ilettiler. Daha sonra 1 Temmuz’da kayıt formu gönderildi.3 Temmuz’da da kaydım kabul edildi.

4 Temmuz günü TBF Genel Sekreteri’ni arayıp BCL’ye gidecek Türk teknik delegelerle ilgili herhangi bir organizasyon var mı diye sordum.Bu konuşmadan yarım saat sonra beni BCL’den arayıp bu sene FIBA görevinde aktif olmayanlara görev verilmeyeceğini söylediler.

Senelerce büyük bir zevkle ve hakkımla yaptığım teknik komiserlik ve teknik delegelik görevlerimi yapmamın önüne geçildi.Hayatımın çok büyük bir kısmında heyecanla ve sevgiyle oyunculuktan Milli Takımda çeşitli görevlerde, Dünya Şampiyonası organizasyonlarından TBF Yönetim Kurulu üyeliğine ve sonrasında TBF Genel Sekreteri olarak içinde bulunduğum Basketboldan ve Basketbol sevgimden kimse beni koparamaz. Bundan sonra ölene kadar Basketbolun içinde olmaya devam edeceğim." 

Yorumlar Okunma: 3292