Ümit Milliler 2'de 2 - BasketFaul.com

Ümit Milliler 2'de 2

02-07-19 20:56

İSTATİSTİK: 

Turgut Atakol Turnuvası'nda Ümit Milli takımımız ikinci maçında Yunanistan'ı 82-62 skoruyla geçti. İlk ve üçüncü çeyreklerde çok etkili olan milliler rakip kısaldığında ve tam saha baskı yaptığında zaman zaman çok zorlandı. Şehmus Hazer takımın lideri olacağını net bir şekilde gösterirken Yiğitcan da çok belli etmeden yine maça damga vurdu.

Karşılaşmaya Onuralp'in 6 sayısıyla başladık. Fakat ypatığımız kolay top kayıplarıyla farkı açma şansını değerlendiremedik. Çeyreğin ortalarında sorululuk alan Şehmus üst üste asistlerle bir anda millileri yukarı taşıdı. Üst üste dış atışları farklı oyunculardan bulan milliler 8. dakikada 21-8 öne fırladı. İlk çeyreği de 24-15 önde tamamladık.

İkinci çeyreğe Yunanistan iyi başladı. Tam saha baskıyla düzenimzi bozan komşu ilk 3 dakikada 6-0'lık seri yakaladı. Muhaymin ve Şehmusla nefes alsak da rakip iyice kısalarak baskısını arttırdı. 7-0'Lık bir seri daha yakalayan Yunanistan maçı dengeye getirdi. Çeyrek sonunda Emre'den gelen 5-0'lık seri ile devre arasına 34-29 önde gittik.

İkinci yarıya fırtına gibi başladık. Hem hücumda hem savunmada milliler istediklerini sahaya yansıtmayı başardı. 7-2'lik çeyrek başlangıcı farkı çift hanelere çıakrdı. Çeyreğin ortasında Yiğitcan Saybir'in önderliğinde 11-2'lik bir seri daha yakalayan milliler maçı koparma noktasına getirdi. Son çeyreğe 63-42 önde girdik.

 

Son çeyrekte açılan farkın da verdiği rehavetle basit top kayıpları yapan milliler rakibinin yaklaşmasına engel olamadı. Hücumda idare eden milliler farka yaslandı ve karşılaşmadan 82-62 galip ayrıldı.

Yorumlar Okunma: 2685