Ümit Milliler çok iyi başladı - BasketFaul.com

Ümit Milliler çok iyi başladı

01-07-19 20:48

İSTATİSTİK: ,

Ümit Milliler, Turgut Atakol Turnuvası ilk maçında Ukrayna'yı pek zorlanmadan 88-59 yendi. Rakibi bol bol top kaybına zorlarken hızlı hücumlar ve dış atışlardaki yüksek yüzdemizle maçı rahat oynadık.

Karşılaşmaya biraz tedirgin başlasak da rakibi zorladığımız top kayıpları Şehmus'un takımı iyi yönetmesiyle birleşince üstünlüğü erken ele aldık. Onuralp ve Berke'nin de sorumluluk almasıyla skoru yukarı taşıdık. İlk çeyrek millilerin 24-17 üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci çeyreğin başnda kısa sürede gelen 5-0'lık Ukrayna serisi rakibi oyunun içine soktu. Fakat milliler güzel organizasyonlar sonucu bulduğu üç üçlükle bir anda farkı yeniden çift hanelere çıkardı. Çeyreğin ikinci kısmında rakibi yine top kayıplarına zorlarken hızlı hücumlarla farkı açtık. İlk devre 54-34 Türkiye üstünlüğü ile geçildi.

İkinci devreye yedek oyuncularla başlayan milliler çok sert savunma yaparak rakibe ilk 4 dakika sayı imkanı tanımadı. Bu dönemde fark da 30 sayıya kadar geldi. Ukrayna ilk sayılarını serbest atışlardan bulabildi. Çeyreğin ikinci kısmında bir hayli yavaşlasak da son çeyreğe 74-43 önde girmeyi başardık.

Son çeyreğe 5-0 Ukrayna serisi ile girilince mola geldi. Farkın verdiği rehavete mola da çare olamayınca seri 10-0'a kadar geldi. İlk sayımızı 4. dakikada Berke'nin smacıyla bulduk. Ukrayna'nın 5 kısaya dönmesi de bizim bütün düzenimizi bozdu. Ukrayna farkı 20 sayıya kadar indirmeyi başardı. Son bölümde en azından savunmamızı biraz toparlayınca karşılaşmadan 88-59 galip ayrıldık.

Yorumlar Okunma: 4765