Potanın Perileri 2'de 0 - BasketFaul.com

Potanın Perileri 2'de 0

28-06-19 18:50

İSTATİSTİK: 

Potanın Perileri, ikinci maçında Slovenya'ya 62-55 yenildi. Maç boyu skor iki tarafa da gidip gelirken son çeyrekte daha çok enerji koyan Slovenya galibiyeti elde etti. Millilerde Kiah Stokes 19 sayı 19 ribaund ile oynasa da 3/24'lük üç sayı isabetimiz mağlubiyeti getirdi. Mçta tam 20 top kaybı yaptık.

Karşılaşma savunmadaki iyi yardımlarımız ile başladı. Rakip oyuncların elindeki toplara sık sık dokununca raibi rahatsız ettik. Fakat hücumda dış atışlarda isabet bulamayınca skoru lehimize çeviremedik. ÇEyreğin ortasında gelen 5-0'lık Slovenya serisinin ardından Stokes'un fiziksel üstünlüğünü de kullanarak 10-0'lık seri yakaladık. Fakat çeyreğin son 3 dakikasında sayı üretemeyince yine 5-0'lık Slovenya serisiyle ilk öeyrek 14-14 berabere sonuçlandı.

İkinci çeyreğe fiziksel üstünlüğümüzü kullanarak bşalamak istedik ama yine çok kısa sürede Slovenya'dan 5-0'lık seri yedik. Işıl'ın bireysel çabaları hariç hücumda çözüm bulamazken çok sayıda top kaybettik. Topu dolaştırarak boş atışlar bulduğumuz dönemde ise dışarıdan hiç sokamadık. İlk 9 üçlüğmüzü kaçırırken tek bir hücumda 3 tane üçlük kaçırdığımız dahi oldu. 20 sayıda tıkanan milliler iki mola birden kullanarak anca kendine geldi ve 10. denemede ilk üçlüğünü buldu. Işıl yine üst üste isabetlerle sorumluluk alırken ilk devre Slovenya'nın 30-29 üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci yarıya hücumda çok daha etkili başladık. Daha kolay skor üretirken dış atış isabetini de yine Cansu'dan bulduk. Fakat genç oyuncularıyla sürekli mücadele dozajını yukarıda tutan Slovenya oyuna tutunmayı bildi. 44-37 ile farkı 7 sayıya kadar çıkardık ama bir anda Slovenya'dan gelen 9-0'lık seri bütün üstünlüğümüzü sildi. Tam 5 dakika sayı üretemezken potaya gitmeyi bıraktık. Çeyrek sonu dengede geçerken son çeyreğe 47-46 önde girdik.

 

Son çeyreğe rakip koçun aldığı teknik faulden bulduğumuz sayıyla girdik. Fakat bu sayı dışında hücumda hiç etkili olamadık. İlk 5 dakikada yine sadece 4 sayı üretebildik. Mücadeleyi ve sertliği arttıran Slovenya ise hızlı hücumlarla kolay sayı üretti. Ribaundlar hariç oyunun hiçbir alanında üstünlük kuramadığımız bu bölümde bir de top kayıplarımız artınca bütün rüzgar seyirci desteğine sahip Slovenya'ya geçti. Kolay sayı üretemese de düzenli sayı üreten Slovenya üstünlüğü ele geçirdi. Kimsenin sorumluluk almadığı millilerde Olcay çabalasa da düzeni oturtamadık. Karşılaşmanın son kısmında oyun disiplininden iki taraf da koptu ama skor üstünlüğünü koruyan Slovenya karşılaşmadan 62-55 galip ayrıldı.

Yorumlar Okunma: 2150