Alper Yılmaz: Shane Larkin'in aklı NBA'de - BasketFaul.com

Alper Yılmaz: Shane Larkin'in aklı NBA'de

25-06-19 18:44
NTV’ye konuk olan Anadolu Efes genel menajeri Alper Yılmaz, lacivert-beyazlılardaki transfer çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Kadroyu büyük ölçüde koruyacaklarını söyleyen Alper Yılmaz, sözleşmesi biten Shane Larkin’in ise ilk hedefinin NBA olduğunu söyledi.

Yılmaz, “Geçen sezon biz 9 yeni oyuncuyla anlaştık. O zaman seçenek çok fazlaydı. Fakat şimdi çok iyi bir sezon geçirdik. Ben hep şunu söylerim: ‘Basketbolcular oynadıkları sezonun parasının kazanırlar.’ Dolayısıyla hepsi şu anda daha fazla para kazanmak istiyor. Benim de belli bir bütçem var ve o bütçe içerisinde aynı kadroyu korumaya çalışıyorum. Çok kolay değil. Yönetimimiz sağ olsun ellerinden gelen desteği veriyor. Oyuncularımız anlayış gösteriyor. %80-%90 kadroyu koruyacağız” dedi.

Larkin durumunu anlatan Alper Yılmaz, “Larkin ayrı bir konu. O, NBA’e gitmek istiyor. Amerikalı olması, babasının çok önemli bir beyzbol oyuncusu olması gibi sebeplerden önceliğinin NBA olduğunu söyledi. Boston taraftarları da geri dön diye ona mesaj atıyor. Burada mutlu olduğunu biliyorum. Güzel bir sezon geçirdi. Şampiyonluk kazanmanın onun kendisi ve kariyeri için önemli olduğunu biliyorum. En önemlisi, EuroLeague ile bitmemiş bir hesabı olduğunu da biliyorum. Temmuz’un sonuna kadar belli olmaz ama umuyorum Avrupa’da kalır ve bizim formamızı giymeye devam eder” ifadelerini kullandı.

Diğer transfer çalışmalarını da anlatan Yılmaz, “Motum‘un yerine bir yabancı oyuncu alacağız. Anderson ve Pleiss’in 30 Haziran’a kadar opsiyonları var. Onlarla ilgili Ergin hocanın kararını bekliyoruz. Bu hafta içerisinde belli olur. Onun dışında Larkin’in durumu belli değil, diğer 5 yabancımız ise gelecek sezon takımda olacak. Bir 4 numarada yabancı oyuncu arayışımız var. 5 ve 3 numaraya da bakacağız” dedi. (Eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 4786