Altyapı Erkek Milli Takım Oyuncularımızın Sezon İstatistikleri (İlker Yıldız) - BasketFaul.com

Altyapı Erkek Milli Takım Oyuncularımızın Sezon İstatistikleri (İlker Yıldız)

23-06-19 20:52

 2019 yılı Altyapı Avrupa Basketbol Şampiyonaları yakın zamanda başlayacak. Bu yıl Altyapı Milli Takımlarımızın tamamı Avrupa Şampiyonalarında yer alırken, Dünya Şampiyonalarında yer alan Altyapı Milli Takımımız ise bulunmuyor. Altyapı Erkek Milli Takımlarımızın tamamı (U16, U18 ve U20) Avrupa Şampiyonasında A Liginde mücadele verirken, Altyapı Kız Milli Takımlarımızda ise U16 haricindeki diğer iki takımımız (U18 ve U20) B Liginden A Ligine çıkma mücadelesi verecek.


Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz yıl (2018) Altyapı Erkek Milli Takımlarımız dört turnuvaya katılmıştı. 2018 yılında erkekler kategorisinde katıldığımız turnuvalar; U17 Dünya Şampiyonası, U16 Avrupa Şampiyonası, U18 Avrupa Şampiyonası ve U20 Avrupa Şampiyonasıydı. 2018 yılında Altyapı Erkek Milli Takımlarımızın katıldığı resmi turnuvalarda toplam 41 farklı oyuncumuz ay-yıldızlı formamızı giyme şerefine erişmişti. Geçen yıl yedi oyuncumuz iki farklı altyapı milli takım kategorisinde finallerde yer almıştı. Bu oyuncularımız; Adem Bona (U16 ve U17), Alperen Şengün (U16 ve U17), Furkan Haltalı (U16 ve U17), Mustafa Kurtuldum (U17 ve U18), Ömer Can İlyasoğlu (U17 ve U18), Tarık Sezgün (U17 ve U18) ve Tibet Deniz Görener (U16 ve U17).

Altyapı Erkek Milli Takımlarımız geçen yıl katıldıkları şampiyonalarda şu dereceleri elde etmişlerdi: U20 Erkek Milli Takımımız Avrupa Şampiyonasını (Almanya) beşincilik, U18 Erkek Milli Takımımız Avrupa Şampiyonasını (Letonya)  on ikincilik, U17 Erkek Milli Takımımız Dünya Şampiyonasını (Arjantin) beşincilik ve U16 Erkek Milli Takımımız ise Avrupa Şampiyonasını (Sırbistan) üçüncülük.
 
 
Milli Takımlarımızın En Önemli Oyuncu Havuzu: BGL
Geçtiğimiz yaz döneminde altyapı milli takımlarımızda yer alan 41 oyuncumuzun; 16’sı Tahincioğlu Erkekler Basketbol Süper Ligi (TBSL)’nde, 15’i Türkiye Basketbol 1. Ligi (TBL)’nde, 1’i Türkiye Basketbol 2. Ligi (TB2L)’nde, 24’ü Basketbol Erkekler Gençler Ligi (BGL)’nde süre aldı. Sadece bir oyuncumuzun (Tibet Deniz Görener) istatistiklerine ulaşılamadı. Geçen yıl Altyapı Erkek Milli Takım kadrolarında yer alan oyuncularımızın çoğu bu sezon BGL’de süre almıştır. BGL, Altyapı Erkek Milli Takımlarımız için adeta bir oyuncu havuzu olma özelliği taşımaktadır.

Bu sezon sonunda, 2018 yılında Altyapı Milli Takımlarımızla finallerde yer alan 41 genç oyuncumuzdan 16’sının iki farklı ligde süre aldığını görüyoruz. Bu oyuncularımız: Alperen Şengün (TBL, BGL), Atakan Erdek (TBL, BGL), Çağatay Özkan (TBSL, BGL), Efe Ergi Tırpancı (TBSL, BGL), Emre Tanışan (TBSL, TBL), Eray Akyüz (TBL, BGL), Erkin Şenel (TBSL, TBL), Furkan Haltalı (TBL, BGL), Görkem Doğan (TBSL, TB2L), Hakan Sayılı (TBL, BGL), Mert Akay (TBSL, BGL), Mert Konuk (TBSL, TBL), Mustafa Kurtuldum (TBSL, BGL), Ömer Can İlyasoğlu (TBSL, BGL), Önder Atun (TBL, BGL) ve Sadık Emir Kabaca (TBL, BGL). Bu 16 oyuncumuzun 8’i Banvit Basketbol Kulübü (Bandırma Kırmızı), 2’i Anadolu Efes, 2’si Tofaş, 2’si Pınar Karşıyaka, 1’i Darüşşafaka Tekfen ve 1’i de Fenerbahçe Beko’nun sözleşmeli oyuncusuydu. 

TBF yetkilileri ve Altyapı Milli Takımlar Koordinatörümüz Sayın Fikret Doğan’ın büyük emekleri ile büyük bir başarıyla iki sezondur devam eden Basketbol Gençler Ligi (BGL)’nin, ülke basketbolumuza olumlu katkıları kuvvetli bir şekilde hissedilmeye başlandı. BGL ülke basketbolumuzun en önemli sorunlarından biri olan, genç oyuncularımızın A takıma geçişleri konusundaki eksikliği de önemli ölçüde gidermeye başlamıştır. Özellikle U16 ve U18 altyapı milli takımlarımızın gerek aday kadrosunda yer alan gerekse final kadrolarında yer alan birçok oyuncu BGL’de ter dökmektedir. BGL’nin seviyesi ve mücadele gücü günden güne artarken, bunun olumlu katkılarını da hem altyapı milli takımlarımız hem de asıl hedef olan A Milli Takımımız adına yaşayacağımıza yürekten inanıyorum. Benzer BGL uygulamasının, kadın basketbolumuzda da hayata geçirilmesi gerekiyor. BGL gibi yıllar geçtikçe kıymeti daha iyi anlaşılacak olan gençler liginin hayata geçirilmesini sağlayan, başta TBF yetkilileri ve Sayın Fikret Doğan olmak üzere emeği geçen herkesi Türk basketbolu adına teşekkür ediyorum. BGL ile ilgili detaylı bir yazıyı yakın zamanda hazırlayacağımı da ifade etmek isterim.

 

En Çok Banvit Basketbol Kulübünden Oyuncusu Yer Aldı
2018 yılında Altyapı Erkek Milli Takımlarımızın final kadrolarında yer alan 41 farklı oyuncudan 11’i Banvit Basketbol Kulübü (Bandırma Kırmızı) oyuncusuydu. Banvit Basketbol Kulübü böylece altyapı milli takımlarımıza en çok oyuncu veren kulübümüz olma başarısı göstermeye 2018 yılında da devam etti. İkinci sırada en çok oyuncu veren takımımız ise 7 oyuncuyla Anadolu Efes’ti. Üçüncü sırada 5 oyuncuyla Tofaş yer aldı. Ülke basketbolumuzun lokomotifi olan ve olmaya namzet kulüplerimizi öğrenmek için, Altyapı Milli Takımlarımızda yer alan oyuncularımızın kulüplerine bakmak yeterlidir diye düşünüyorum. 

 

2018 YILINDA ALTYAPI MİLLİ TAKIMLARIMIZDA YER ALAN
OYUNCULARIMIZIN BU SEZON OYNADIKLARI TAKIMLAR
S
KULÜBÜ
U16
U17
U18
U20
TOPLAM
1
Banvit Basketbol / Bandırma Kırmızı
2
4
4
3
13
2
Anadolu Efes
2
4
3
1
10
3
Tofaş
2
-
1
2
5
4
Fenerbahçe Beko
2
-
2
-
4
5
Pınar Karşıyaka
1
2
-
1
4
6
Darüşşafaka Basketbol
2
-
1
-
3
7
Adatıp Sakarya Büyükşehir Basketbol
-
-
-
1
1
8
Ankara D.S.İ
-
-
-
1
1
9
Arel Üniversitesi Büyükçekmece Basketbol
-
-
-
1
1
10
Beşiktaş Sompo Japan
-
-
-
1
1
11
Bornova Belediyesi
-
-
-
1
1
12
Bursaspor Durmazlar
-
-
-
1
1
13
Düzce Belediye
-
-
1
-
1
14
OGM Ormanspor
-
1
-
-
1
15
Petkim Spor
-
-
-
1
1
16
Semt77 Yalova Belediye
-
-
1
-
1
TOPLAM
11
11
13
14
49
Not: Adem Bona (U16 ve U17), Alperen Şengün (U16 ve U17), Furkan Haltalı (U16 ve U17), Mustafa Kurtuldum (U17 ve U18), Ömer Can İlyasoğlu (U17 ve U18), Tarık Sezgün (U17 ve U18) ve Tibet Deniz Görener (U16 ve U17) iki farklı altyapı milli takımımızda finallerde yer almıştı.

 

Basketbol Geleceğini Düşünenler Kazandı
Bu sezon basketbollarında önemli gelişme kaydeden genç oyuncularımıza baktığımızda, bu oyuncularımızın çoğunun süre ve sorumluluk alabileceği doğru takımlara gidenler olduğunu görüyoruz. Bu sezonu, gerek kiralık olarak gerek çifte lisans uygulamasından yararlanarak başka kulüplerde geçiren; Alp Karahan, Eray Aydoğan ve Mert Konuk’un ne kadar doğru kararlar verdiklerini hep birlikte gördük. Belki bu sezon takımları istenilen düzeyde başarılar elde edemediler ama kendi basketbol gelişimlerinde önemli merhaleler kat ettiklerini de rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu oyuncularımızın uzun vadede kazanan oyuncular olacaklarını hep birlikte göreceğiz. Bu doğru tercihleri aslında hem kendilerine hem de Türk basketboluna yaptıkları önemli bir katkı ve yatırımdır. Bazı yaşıtlarının yaptığı gibi kısa vadeli düşünüp de imza attıkları yüksek kontratlar nedeniyle sezonu tatil yaparak geçirmediler. 

Bu sezonu basketbol gelişimleri adına verimli geçiren ve önemli çıkış yapan ilk 10 oyuncumuzu sıralamak istiyorum. Bu oyuncularımızın çoğu bu yaz altyapı milli takımlarımızda ter dökecek ve ben de altyapı milli takımlarımızda gösterecekleri performansları ilgiyle takip edeceğim. 

 

1) Alp Karahan (Adatıp Sakarya BB, TBSL)
2) Ragıp Berke Atar  (Banvit, TBSL)
3) Mert Akay (Darüşşafaka Tekfen, TBSL ve BGL)
4) Alperen Şengün (Bandırma Kırmızı, TBL ve BGL)
5) Eray Aydoğan (Düzce Belediye, TBL)
6) Ömer Can İlyasoğlu (Anadolu Efes, TBSL ve BGL)
7) Mert Konuk (Semt77 Yalova Belediye, TBL)
8) Sadık Emir Kabaca (Bandırma Kırmızı, TBL ve BGL)
9) Mustafa Kurtuldum (Anadolu Efes, BGL)
10) Sarper David Mutaf (Fenerbahçe Beko, BGL)

 

Bu sezon gösterdikleri lig performanslarıyla bizlere hayal kırıklığı yaşatan beş genç oyuncumuzu da sıralamaya çalıştım. Bu dört oyuncumuzun bu sezon oynadıkları liglerde gösterdikleri performansların, gerçek performanslarının çok altında olduğunu söyleyebilirim. Aşağıda isimleri yer alan oyuncularımızın dördü (Görkem Doğan’ın altyapı milli takım yaşı doldu) bu yaz döneminde altyapı milli takımlarımızla birlikte son turnuvalarını yaşayacak. Bu yaz döneminde, U20 Altyapı Erkek Milli Takımımızın finaller kadrosunda yer almaları durumunda gösterecekleri performanslar, basketbol kariyerleri adına da çok önemli bir dönüm noktası olacaktır. Bu oyuncularımızın basketbol gelecekleri adına doğru tercihler yapmaları, onları ülke basketbolumuz adına çok önemli yerlere getireceğinden eminim.

 

1) Onuralp Bitim (Anadolu Efes, TBSL)
2) Muhaymin Mustafa (Tofaş, TBSL)
3) Erkin Şenel (Banvit ve Bandırma Kırmızı, TBSL ve TBL)
4) Emre Tanışan (Tofaş ve Bursaspor Durmazlar, TBSL ve TBL)
5) Görkem Doğan (Pınar Karşıyaka, TBSL)

 

Basketbolumuzda Verimlilik Adına Multidispliner Çalışmalar Şart
Altyapı erkek ve kız milli takımlarımızı bu yaz zorlu turnuvalar bekliyor. Özellikle B Liginden A Ligine çıkma adına zorlu mücadeleler verecek olan U18 ve U20 altyapı kız milli takımlarımızı çok önemli maçlar bekliyor. Altyapıda alınan galibiyet veya kupalardan çok daha önemli olanı, her yönden A takım seviyesinde oynayabilecek düzeyde ve nitelikte oyuncular yetiştirmektir. Bu nedenle ilk önceliğimiz, oyuncu yetiştirme ve oyuncu gelişimini sağlayıcı çalışmalar olmalıdır. Altyapı milli takımlarımızın tamamının A Liginde yer alması demek, aynı zamanda da zorluk derecesi yüksek müsabakalar oynamaları demektir. Bu tür zorluk derecesi yüksek müsabakalar ve turnuvalar oynamak, oyuncularımızın gelişim sürecini daha iyi görmemiz anlamına da gelmektedir. Böylece bu genç oyuncularımızın eksikliklerini çok daha net bir şekilde görmemiz, onların gelişimi adına daha verimli çalışmalar yapmamızı da sağlayacaktır. Basketbolumuzda verimlilik çalışmaları adına artık multidisipliner çalışmalar olmazsa olmazımız olmalıdır. Çünkü bu kadar maddi ve manevi çabanın karşılığının mevcut durumdan çok daha iyi şekilde alınması ve daha verimli neticelere ulaşmamız gerektiğini düşünüyorum. Sporda verimlilik yaklaşımları adına; "Performans Danışmanlığı (beden)", "Psikolojik Danışmanlık (zihin)", "Beslenme Danışmanlığı (sağlık)", "Spor Yönetimi ve Organizasyonu", "Spor, Metabolizma ve Genetik" ve "Spor Mühendisliği" şeklinde multidisipliner yaklaşımlı bir basketbol anlayışını ülke basketbolumuza getirmeliyiz. Bana, basketboldaki multidispliner çalışmalarla ilgili bilgiler veren, basketbolumuzun (sporun her dalı için geçerli) gelişimi adına daha farklı ve derinlikli bakış açılarıyla bakmamız gerektiğini anlamamı sağlayan Sayın Semih Eroğlu’na şükranlarımı sunarım.

Bir sonraki yazımda “Altyapı Kız Milli Takım Oyuncularımızın Sezon İstatistikleri” başlığıyla, 2018 yılında Altyapı Kız Milli Takımlarımızda yer alan oyuncularımız ile ilgili istatistikler içeren değerlendirmeler yer alacak. 

Gerek A Milli Takımlarımızın gerekse de Altyapı Milli Takımlarımızın hazırlık döneminde büyük emekler ortaya koyarak, ay-yıldızımızın en iyi şekilde temsili adına çaba harcayan; idari ekiplerimize, teknik ekiplerimize, oyuncularımıza, oyuncu velilerimize, oyuncularımızı yetiştiren antrenörlerimize ve kulüplerine, emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım. 

 

2018 YILINDA ALT YAPI MİLLİ TAKIMLARIMIZLA AVRUPA VE DÜNYA ŞAMPİYONALARINDA OYNAYAN OYUNCULARIMIZIN
2018-2019 SEZONU TAHİNCİOĞLU ERKEKLER BASKETBOL SÜPER LİGİ (TBSL) İSTATİSTİKLERİ
S
ADI SOYADI
DOĞUM
TARİHİ
BOY
(cm)
P
2018
MİLLİ
TAKIM
KULÜBÜ
ŞEHİR
MAÇ
SÜRE
SAYI
HR
SR
TR
ASİST
BLOK
TK
FAUL
+/-
VP
1
Alp Karahan
20.07.1998
193 cm
SG
U20
Adatıp Sakarya BB
Sakarya
23
10:30:34
214
39
3
42
43
0
15
51
53
-344
129
0:27:25
9,30
1,70
0,13
1,83
1,87
0,00
0,65
2,22
2,30
-14,96
5,61
2
Şehmus Hazer
15.02.1999
190 cm
SG
U20
Banvit
Balıkesir
27
07:09:40
144
26
24
50
25
1
14
20
50
-69
110
0:15:55
5,33
0,96
0,89
1,85
0,93
0,04
0,52
0,74
1,85
-2,56
4,07
3
Ragıp Berke Atar
13.07.1999
211 cm
C
U20
Banvit
Balıkesir
28
04:35:13
88
27
41
68
8
5
9
21
45
0
104
0:09:50
3,14
0,96
1,46
2,43
0,29
0,18
0,32
0,75
1,61
0,00
3,71
4
Ömer Utku Al
03.02.1998
181 cm
PG
U20
Beşiktaş Sompo Japan
İstanbul
22
03:53:20
49
16
1
17
29
0
7
15
32
23
56
0:10:36
2,23
0,73
0,05
0,77
1,32
0,00
0,32
0,68
1,45
1,05
2,55
5
Onuralp Bitim
31.03.1999
196 cm
SF
U20
Anadolu Efes
İstanbul
21
03:31:12
85
21
12
33
18
6
10
15
16
58
79
0:10:03
4,05
1,00
0,57
1,57
0,86
0,29
0,48
0,71
0,76
2,76
3,76
6
Muhaymin Mustafa
10.02.1999
197 cm
SF
U20
Tofaş
Bursa
27
03:25:42
54
17
7
24
5
1
6
11
23
-6
38
0:07:37
2,00
0,63
0,26
0,89
0,19
0,04
0,22
0,41
0,85
-0,22
1,41
7
Mert Akay
12.07.2000
190 cm
PG
U18
Darüşşafaka Tekfen
İstanbul
11
01:49:56
30
14
8
22
13
2
1
15
13
32
27
0:10:00
2,73
1,27
0,73
2,00
1,18
0,18
0,09
1,36
1,18
2,91
2,45
8
Arda Erdoğan
17.09.1999
187 cm
PG
U20
Arel Üniversitesi BB
İstanbul
19
01:33:19
14
7
0
7
11
1
5
9
11
-47
17
0:04:55
0,74
0,37
0,00
0,37
0,58
0,05
0,26
0,47
0,58
-2,47
0,89
9
Ömer Can İlyasoğlu
01.01.2001
195 cm
SG
U17
U18
Anadolu Efes
İstanbul
10
01:27:34
29
9
6
15
18
1
3
8
5
20
42
0:08:45
2,90
0,90
0,60
1,50
1,80
0,10
0,30
0,80
0,50
2,00
4,20
10
Efe Ergi Tırpancı
01.01.2000
199 cm
SF
U18
Fenerbahçe Beko
İstanbul
13
01:09:44
22
6
3
9
14
1
2
6
10
4
32
0:05:22
1,69
0,46
0,23
0,69
1,08
0,08
0,15
0,46
0,77
0,31
2,46
11
Mustafa Kurtuldum
10.05.2001
196 cm
SF
U17
U18
Anadolu Efes
İstanbul
4
00:47:04
15
3
1
4
4
0
2
0
1
19
15
0:11:46
3,75
0,75
0,25
1,00
1,00
0,00
0,50
0,00
0,25
4,75
3,75
12
Mert Konuk
02.04.2000
193 cm
SG
U18
Tofaş
Bursa
10
00:42:52
17
3
1
4
8
0
2
3
5
-13
23
0:04:17
1,70
0,30
0,10
0,40
0,80
0,00
0,20
0,30
0,50
-1,30
2,30
13
Görkem Doğan
11.05.1998
208 cm
C
U20
Pınar Karşıyaka
İzmir
7
00:37:39
5
7
1
8
1
0
1
3
9
-28
5
0:05:23
0,71
1,00
0,14
1,14
0,14
0,00
0,14
0,43
1,29
-4,00
0,71
14
Erkin Şenel
17.01.1999
191 cm
SG
U20
Banvit
Balıkesir
4
00:22:54
11
2
0
2
2
0
3
1
0
22
8
0:05:43
2,75
0,50
0,00
0,50
0,50
0,00
0,75
0,25
0,00
5,50
2,00
15
Emre Tanışan
18.05.1999
205 cm
PF
U20
Tofaş
Bursa
4
00:08:36
4
0
1
1
0
0
0
1
2
-2
2
0:02:09
1,00
0,00
0,25
0,25
0,00
0,00
0,00
0,25
0,50
-0,50
0,50
16
Çağatay Özkan
09.07.2001
198 cm
SF
U17
Pınar Karşıyaka
İzmir
1
00:01:58
0
2
0
2
1
0
0
0
0
7
3
0:01:58
0,00
2,00
0,00
2,00
1,00
0,00
0,00
0,00
0,00
7,00
3,00
2018-2019 SEZON SONU GENEL TOPLAMI
231
41:47:17
781
199
109
308
200
18
80
179
275
-324
690
2018-2019 SEZON SONU GENEL ORTALAMASI
00:10:51
3,38
0,86
0,47
1,33
0,87
0,08
0,35
0,77
1,19
-1,40
2,99

 

 

2018 YILINDA ALT YAPI MİLLİ TAKIMLARIMIZLA AVRUPA VE DÜNYA ŞAMPİYONALARINDA OYNAYAN OYUNCULARIMIZIN
2018-2019 SEZONU TÜRKİYE ERKEKLER BASKETBOL 1. LİGİ (TBL) İSTATİSTİKLERİ
S
ADI SOYADI
DOĞUM
TARİHİ
BOY
(cm)
P
2018
MİLLİ
TAKIM
KULÜBÜ
ŞEHİR
MAÇ
SÜRE
SAYI
HR
SR
TR
ASİST
BLOK
TK
FAUL
+/-
VP
1
Eray Akyüz
12.07.2000
189 cm
PG
U18
Bandırma Kırmızı
Balıkesir
26
12:45:53
364
79
13
92
103
9
31
48
50
-44
313
0:29:27
14,00
3,04
0,50
3,54
3,96
0,35
1,19
1,85
1,92
-1,69
12,04
2
Alperen Şengün
25.07.2002
205 cm
C
U16
U17
Bandırma Kırmızı
Balıkesir
29
10:45:13
312
109
88
197
35
19
24
48
87
-15
368
0:22:15
10,76
3,76
3,03
6,79
1,21
0,66
0,83
1,66
3,00
-0,52
12,69
3
Sadık Emir Kabaca
13.12.2000
207 cm
PF
U18
Bandırma Kırmızı
Balıkesir
30
10:12:22
176
80
48
128
27
19
16
35
73
-8
226
0:20:25
5,87
2,67
1,60
4,27
0,90
0,63
0,53
1,17
2,43
-0,27
7,53
4
Eray Aydoğan
25.02.2000
187 cm
PG
U18
Düzce Belediye
Düzce
31
09:04:49
201
45
11
56
70
2
17
39
55
6
188
0:17:34
6,48
1,45
0,35
1,81
2,26
0,06
0,55
1,26
1,77
0,19
6,06
5
Atakan Erdek
26.06.2001
186 cm
SG
U17
Bandırma Kırmızı
Balıkesir
29
08:59:48
126
27
6
33
64
0
16
30
45
-77
103
0:18:37
4,34
0,93
0,21
1,14
2,21
0,00
0,55
1,03
1,55
-2,66
3,55
6
Mert Konuk
02.04.2000
193 cm
SG
U18
Semt77 Yalova Belediye
Yalova
24
06:29:18
213
37
4
41
42
2
16
35
51
-10
190
0:16:13
8,88
1,54
0,17
1,71
1,75
0,08
0,67
1,46
2,13
-0,42
7,92
7
Yesukan Onar
14.09.1998
203 cm
PF
U20
Ankara D.S.İ
Ankara
27
05:25:53
102
33
24
57
21
0
4
19
55
-62
100
0:12:04
3,78
1,22
0,89
2,11
0,78
0,00
0,15
0,70
2,04
-2,30
3,70
8
Erkin Şenel
17.01.1999
191 cm
SG
U20
Bandırma Kırmızı
Balıkesir
19
04:20:37
138
26
10
36
15
0
7
17
41
-20
107
0:13:43
7,26
1,37
0,53
1,89
0,79
0,00
0,37
0,89
2,16
-1,05
5,63
9
Berkay Bayar
20.10.1999
196 cm
PF
U20
Petkim Spor
İzmir
26
03:43:12
73
37
19
56
14
2
7
6
25
131
111
0:08:35
2,81
1,42
0,73
2,15
0,54
0,08
0,27
0,23
0,96
5,04
4,27
10
Furkan Haltalı
02.12.2002
207 cm
C
U16
U17
Bandırma Kırmızı
Balıkesir
23
03:40:18
69
35
29
64
2
6
2
11
33
-41
100
0:09:35
3,00
1,52
1,26
2,78
0,09
0,26
0,09
0,48
1,43
-1,78
4,35
11
Alperen Demir
01.04.2000
203 cm
C
U18
Bandırma Kırmızı
Balıkesir
18
02:43:11
58
26
20
46
1
0
4
18
41
-56
60
0:09:04
3,22
1,44
1,11
2,56
0,06
0,00
0,22
1,00
2,28
-3,11
3,33
12
Ömer Yasir Küçük
26.01.2001
186 cm
PG
U17
OGM Ormanspor
Ankara
9
01:49:40
47
15
0
15
17
1
8
10
20
9
54
0:12:11
5,22
1,67
0,00
1,67
1,89
0,11
0,89
1,11
2,22
1,00
6,00
13
Hakan Sayılı
14.02.2000
203 cm
SF
U18
Bandırma Kırmızı
Balıkesir
10
01:30:52
27
7
9
16
3
1
2
4
9
41
25
0:09:05
2,70
0,70
0,90
1,60
0,30
0,10
0,20
0,40
0,90
4,10
2,50
14
Emre Tanışan
19.05.1999
206 cm
PF
U20
Bursaspor Durmazlar
Bursa
10
01:26:24
25
4
5
9
3
1
2
4
11
-14
24
0:08:38
2,50
0,40
0,50
0,90
0,30
0,10
0,20
0,40
1,10
-1,40
2,40
15
Önder Atun
22.05.2001
191 cm
SG
U17
Bandırma Kırmızı
Balıkesir
7
01:14:56
15
3
1
4
9
0
3
4
10
5
17
0:10:42
2,14
0,43
0,14
0,57
1,29
0,00
0,43
0,57
1,43
0,71
2,43
2018-2019 SEZON SONU GENEL TOPLAMI
318
84:12:26
1946
563
287
850
426
62
159
328
606
-155
1986
2018-2019 SEZON SONU GENEL ORTALAMASI
00:15:53
6,12
1,77
0,90
2,67
1,34
0,19
0,50
1,03
1,91
-0,49
6,25

 

2018 YILINDA ALT YAPI MİLLİ TAKIMLARIMIZLA AVRUPA VE DÜNYA ŞAMPİYONALARINDA OYNAYAN OYUNCULARIMIZIN
2018-2019 SEZONU TÜRKİYE ERKEKLER BASKETBOL 2. LİGİ (TB2L) İSTATİSTİKLERİ
S
ADI SOYADI
DOĞUM
TARİHİ
BOY
(cm)
P
2018
MİLLİ
TAKIM
KULÜBÜ
ŞEHİR
MAÇ
SÜRE
SAYI
HR
SR
TR
ASİST
BLOK
TK
FAUL
+/-
VP
1
Görkem Doğan
11.05.1998
208 cm
C
U20
Bornova Belediyesi
İzmir
17
04:15:04
138
57
38
95
11
1
15
41
45
15
163
2018-2019 SEZON SONU GENEL TOPLAMI
17
4:15:04
138
57
38
95
11
1
15
41
45
15
163
2018-2019 SEZON SONU GENEL ORTALAMASI
0:15:00
8,12
3,35
2,24
5,59
0,65
0,06
0,88
2,41
2,65
0,88
9,59

 

 

2018 YILINDA ALT YAPI MİLLİ TAKIMLARIMIZLA AVRUPA VE DÜNYA ŞAMPİYONALARINDA OYNAYAN OYUNCULARIMIZIN
2018-2019 SEZONU ERKEKLER BASKETBOL GENÇLER LİGİ (BGL) İSTATİSTİKLERİ
S
ADI SOYADI
DOĞUM
TARİHİ
BOY
(cm)
P
2018
MİLLİ
TAKIM
KULÜBÜ
ŞEHİR
MAÇ
SÜRE
SAYI
HR
SR
TR
ASİST
BLOK
TK
FAUL
+/-
VP
1
Atakan Erdek
26.06.2001
186 cm
SG
U17
Banvit Basketbol
Balıkesir
33
15:11:17
405
59
10
69
169
2
31
77
30
511
398
0:27:37
12,27
1,79
0,30
2,09
5,12
0,06
0,94
2,33
0,91
15,48
12,06
2
Sadık Emir Kabaca
13.12.2000
207 cm
PF
U18
Banvit Basketbol
Balıkesir
33
14:56:51
457
156
109
265
72
64
36
79
82
500
547
0:27:11
13,85
4,73
3,30
8,03
2,18
1,94
1,09
2,39
2,48
15,15
16,58
3
Mustafa Kurtuldum
10.05.2001
196 cm
SF
U17
U18
Anadolu Efes
İstanbul
29
14:36:40
537
75
43
118
120
1
54
73
76
353
461
0:30:14
18,52
2,59
1,48
4,07
4,14
0,03
1,86
2,52
2,62
12,17
15,90
4
Alperen Şengün
25.07.2002
205 cm
C
U16
U17
Banvit Basketbol
Balıkesir
32
13:46:11
553
251
153
404
93
39
51
87
70
546
853
0:25:49
17,28
7,84
4,78
12,63
2,91
1,22
1,59
2,72
2,19
17,06
26,66
5
Sarper David Mutaf
14.05.2002
193 cm
SG
U16
Fenerbahçe Beko
İstanbul
32
13:13:02
432
80
30
110
83
7
46
57
56
272
388
0:24:47
13,50
2,50
0,94
3,44
2,59
0,22
1,44
1,78
1,75
8,50
12,13
6
Önder Atun
22.05.2001
191 cm
SG
U17
Banvit Basketbol
Balıkesir
34
13:00:28
223
45
19
64
73
9
46
35
88
428
218
0:22:57
6,56
1,32
0,56
1,88
2,15
0,26
1,35
1,03
2,59
12,59
6,41
7
Adem Bayrak
08.08.2000
202 cm
PF
U18
Fenerbahçe Beko
İstanbul
32
12:46:12
321
145
70
215
45
7
25
44
70
297
358
0:23:57
10,03
4,53
2,19
6,72
1,41
0,22
0,78
1,38
2,19
9,28
11,19
8
Ömer Can İlyasoğlu
01.01.2001
195 cm
SG
U17
U18
Anadolu Efes
İstanbul
26
12:31:59
367
98
28
126
244
10
52
98
61
378
446
0:28:55
14,12
3,77
1,08
4,85
9,38
0,38
2,00
3,77
2,35
14,54
17,15
9
Efe Ergi Tırpancı
01.01.2000
199 cm
SF
U18
Fenerbahçe Beko
İstanbul
25
11:52:46
328
137
54
191
137
15
40
95
63
268
410
0:28:31
13,12
5,48
2,16
7,64
5,48
0,60
1,60
3,80
2,52
10,72
16,40
10
Mert Akay
12.07.2000
190 cm
PG
U18
Darüşşafaka Basketbol
İstanbul
25
11:35:20
475
102
21
123
184
6
48
77
60
307
517
0:27:49
19,00
4,08
0,84
4,92
7,36
0,24
1,92
3,08
2,40
12,28
20,68
11
Hakan Sayılı
14.02.2000
203 cm
SF
U18
Banvit Basketbol
Balıkesir
32
11:23:09
313
131
42
173
54
15
21
47
61
361
377
0:21:21
9,78
4,09
1,31
5,41
1,69
0,47
0,66
1,47
1,91
11,28
11,78
12
Furkan Haltalı
02.12.2002
207 cm
C
U16
U17
Banvit Basketbol
Balıkesir
33
11:21:15
283
168
112
280
23
29
16
54
85
275
447
0:20:39
8,58
5,09
3,39
8,48
0,70
0,88
0,48
1,64
2,58
8,33
13,55
13
Ata Can Atsüren
23.04.2002
190 cm
SG
U16
Tofaş
Bursa
30
11:02:30
219
67
22
89
72
3
36
37
38
-156
183
0:22:05
7,30
2,23
0,73
2,97
2,40
0,10
1,20
1,23
1,27
-5,20
6,10
14
Çağatay Özkan
09.07.2001
198 cm
SF
U17
Pınar Karşıyaka
İzmir
29
10:02:52
270
94
29
123
48
10
19
57
46
105
251
0:20:47
9,31
3,24
1,00
4,24
1,66
0,34
0,66
1,97
1,59
3,62
8,66
15
Enes Bayraktar
07.04.2002
183 cm
PG
U16
Anadolu Efes
İstanbul
29
09:57:29
175
75
25
100
85
4
54
39
61
216
271
0:20:36
6,03
2,59
0,86
3,45
2,93
0,14
1,86
1,34
2,10
7,45
9,34
16
Tarık Sezgün
17.04.2001
210 cm
PF
U17
U18
Anadolu Efes
İstanbul
30
08:49:14
239
106
55
161
26
26
16
34
72
219
348
0:17:38
7,97
3,53
1,83
5,37
0,87
0,87
0,53
1,13
2,40
7,30
11,60
17
Efe Sarıca
11.11.2002
190 cm
SG
U16
Darüşşafaka Basketbol
İstanbul
31
08:13:35
178
67
24
91
29
0
12
22
34
-15
121
0:15:55
5,74
2,16
0,77
2,94
0,94
0,00
0,39
0,71
1,10
-0,48
3,90
18
Batın Tuna
4.01.2003
196 cm
SG
U16
Tofaş
Bursa
26
07:24:30
151
61
49
110
44
0
22
35
28
-25
195
0:17:06
5,81
2,35
1,88
4,23
1,69
0,00
0,85
1,35
1,08
-0,96
7,50
19
Eray Akyüz
12.07.2000
189 cm
PG
U18
Banvit Basketbol
Balıkesir
12
05:30:59
95
30
4
34
38
5
20
24
23
103
79
0:27:35
7,92
2,50
0,33
2,83
3,17
0,42
1,67
2,00
1,92
8,58
6,58
20
Ege Ülker
20.05.2002
200 cm
PF
U16
Fenerbahçe Beko
İstanbul
23
04:54:03
56
30
18
48
12
5
10
10
33
80
73
0:12:47
2,43
1,30
0,78
2,09
0,52
0,22
0,43
0,43
1,43
3,48
3,17
21
Adem Bona
28.03.2003
206 cm
PF
U16
U17
Pınar Karşıyaka
İzmir
14
04:32:13
106
58
29
87
8
25
6
25
53
61
161
0:19:27
7,57
4,14
2,07
6,21
0,57
1,79
0,43
1,79
3,79
4,36
11,50
22
Bekir Mert Tarla
10.01.2002
189 cm
SG
U16
Anadolu Efes
İstanbul
24
03:24:00
37
20
9
29
30
1
14
19
35
43
55
0:08:30
1,54
0,83
0,38
1,21
1,25
0,04
0,58
0,79
1,46
1,79
2,29
23
Kerem Öztürk
16.04.2001
186 cm
PG
U17
Anadolu Efes
İstanbul
5
01:51:53
27
10
1
11
26
2
6
7
8
76
39
0:22:23
5,40
2,00
0,20
2,20
5,20
0,40
1,20
1,40
1,60
15,20
7,80
24
Yakup Evren Ekinci
21.02.2002
180 cm
PG
U16
Darüşşafaka Basketbol
İstanbul
1
00:02:33
0
0
0
0
1
0
0
0
0
-3
1
0:02:33
0,00
0,00
0,00
0,00
1,00
0,00
0,00
0,00
0,00
-3,00
1,00
2018-2019 SEZON SONU GENEL TOPLAMI
620
232:01:01
6247
2065
956
3021
1716
285
681
1132
1233
5200
7197
2018-2019 SEZON SONU GENEL ORTALAMASI
00:22:27
10,08
3,33
1,54
4,87
2,77
0,46
1,10
1,83
1,99
8,39
11,61

 

 

2018 YILINDA ALT YAPI MİLLİ TAKIMLARIMIZLA AVRUPA VE DÜNYA ŞAMPİYONALARINDA OYNAYAN VE
2018-2019 SEZONUNDA İSTATİSTİKLERİNE ULAŞILAMAYAN OYUNCULARIMIZ
S
ADI SOYADI
DOĞUM
TARİHİ
BOY
(cm)
P
2017-2018
ESKİ KULÜBÜ
2018-2019
YENİ KULÜBÜ
LİG
2018
MİLLİ
TAKIM
1
Tibet Deniz Görener
27.07.2002
204 cm
SF
Darüşşafaka Basketbol