Ormanspor Başkanı Aybal: BSL'ye renk katacağız - BasketFaul.com

Ormanspor Başkanı Aybal: BSL'ye renk katacağız

21-06-19 11:35
Ormanspor gelen TBL play-off şampiyonluğuyla çok önemli bir başarıyı da elde etmiş oldu. Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe'den sonra hem erkek hem kadın süper liglerinde mücadele eden 4. takım oldular. Yani elde edilen bu tarihi başarı beraberinde başka özel ve gurur verici bir tabloyu da beraberinde getirdi. Bu durumla birlikte gelecek sezon neler yapacakları ve iki kısmı nasıl götürecekleri şimdiden merak uyandırmaya başladı. Biz de Başkan Şahin Aybal'la bir araya gelerek, gelecek sezon ve uzun vadeli planları hakkında konuştuk. 

"Biz yönetimde Mart ayından itibaren yer alıyoruz. Ormanspor'da bu zamana kadar çok değerli arkadaşlarımız emekler harcamışlar. 1971 yılında kurulan kuruluş amacı orman bilincini yaygınlaştırarak geniş toplumlara iletmek olan bir kulübüz. Ayrıca bilindiği gibi ülkemiz orman yangınları hassas bölgesinde yer alıyor. Bu anlamda orman yangınları ile ilgili verdiğimiz mücadelede de toplum desteğini almak için bir vesile olarak kurulmuştur. Orman teşkilatı çok köklü bir teşkilattır ve bu sene de 180.yılını kutluyoruz. Bu başarımızın böyle bir zamana denk gelmesi bizleri ayrıca mutlu etmiştir." 

Ormanspor'un karşısına çıkan ilk sorunlardan biri salon durumu. Mevcut salonlarının kapasitesi 2500 kişinin altında. Dolayısıyla BSL'de oynayabilmeleri için revizeye gidilmesi şart. Başkan da öncelikle kendi salonlarında oynamalarını zorlayacaklarını ve bu durumla ilgili TBF ile iletişimde olacaklarını söyledi. 
"Biz mümkün oldukça kendi salonumuzu kullanmak istiyoruz. Çünkü ekonomik bir şekilde kulübü yönetmek zorundayız. Sınırlı kaynaklarımız var ve bu sınırlı kaynaklarımızla bugünlere geldik. Zaten asıl başarının hikayesi de burada yatıyor. Bu kadar sınırlı kaynağa rağmen özveriyle buraya geldik. Bu noktada oyuncularımız ve tüm teknik heyete de bu başarıları sebebiyle ayrı ayrı teşekkür etmek isterim."

Hem erkeklerde hem kadınlarda süper liglerde mücadele edecek 4. kulüp olmalarının ardından pek çok kişi bunu altından nasıl kalkabileceklerini düşünmeye başladı. Köklü bir kuruma bağlı olduklarının altını bir kez daha çizen Başkan, senelerdir istikrarlı duruşlarını burada sürdürmeye devam edeceklerini ifade ederek konuyla ilgili şöyle konuştu:
"Biz bugüne kadar hep iyi şeyler yaptık. Bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğimize inanıyorum. Elbette bütçesi büyük olan kulüplerle kafa kafaya yarışacak değiliz ama BSL'de istikrarlı bir şekilde yola devam etmek de önemli bir başarı olsa gerek."

Bir diğer merak edilen konu ise sponsporlar. Bu konuda da olumlu cevaplar almamız açıkcası benim gibi basketbolseverleri mutlu ettiğini düşünüyorum. Özellikle Ankaralı basketbolseverleri uzun süren sonra BSL'de birden fazla takımın yer alması ayrı memnun edecek diye düşünüyorum
"Ormanspor'a gönül veren ve teşkilatımızla irtibatı olan güzide kurumlarımızla görüşmeler yaptık. Bazı firmalarla imzalarımızı attığımızı da söyleyebilirim. Bu çalışmalarımıza başka sponsorlarla işbirliklerimizi arttırarak spora gerekli desteklerimizi vermeye devam edeceğiz."

Yakın geçmişte başlayan altyapı faaliyetleriyle aynı şekilde ilgilenmeye devam edeceklerini söyleyen Başkan, mütevazi bütçeleriyle adımlarını dikkatli atacaklarının da altını çizdi.
"Sürdürülebilir olmak istiyorsanız altyapıya destek olmalısınız. Hem OGM hem de Bakanlık olarak biz altyapımıza gerekli destekleri vermeye devam edeceğiz. Ormanspor, BSL'ye renk katacak, temsil ettiği camia dolayısıyla diğer kulüplerden de daha farklı bir havası olduğuna inanıyorum."

Geçen sezon pek çok takımda mali problemler yaşandı. Bu takımlardan biri de Ormanspor'du. Ama bu noktada diğer takımlardan önemli bir fark vardı. Oyunculara verilen güvenden olsa gerek, bir gün alacaklarını bilerek mücadelesini sürdürmeye devam ettiler. 
"Ben takımımızın BSL'ye çıkacağına inanıyordum. Ancak Şube Sorumlumuz Akın Bey de bilir çok zor günler geçirdik. Ben günlerce uyuyamadım. Baktığınızda bizim eskiden kalma hiç kimseye hiçbir borcumuz yoktur. Oyuncularımızın bize güvenmesinin sebeplerinden biri bu olsa gerek. Kendileriyle bir araya gelerek onlara bu sıkıntıların farkındayız ve çözmek için elimizden geleni yapıyoruz, bize sadece biraz zaman tanıyın ve bu süreçte siz sadece oyununuza odaklanın biz diğer tüm işleri halledeceğiz, demiştik. Onlar bize, biz onlara inandık ve neticede bu noktaya geldik." 

Son olarak erken de olsa gelecek sezon öncelikli hedefi hakkında konuştuğumuz Başkan şu sözlerle röportajımızı noktaladı:
"Köklü bir kuruluşa bağlı olduğumuz içinde BSL'de istikrarlı olacağımıza çok inanıyorum. Öncelikli hedefimiz play-off'a kalmak ve oraları zorlamaktır.

Basketbol camiasının içinde benim için çok farklı bir alan. Bu zamana bizden emeklerini esirgemeyen herkese teşekkür etmek isterim. Federasyonun da bize karşı olan pozitif bakış açısı bizi çok mutlu ediyor. OGM ve Bakanlığımızın yaptığı hizmetleri topluma izah etme adına bu spotif başarılarımızı bir araç olarak kullanmak da bizleri ayrıca heyecanlandırdığını söyleyebilirim."

Yorumlar Okunma: 2491