Obradovic: Son 2 ayda yaşadıklarımı kariyerimde görmedim - BasketFaul.com

Obradovic: Son 2 ayda yaşadıklarımı kariyerimde görmedim

19-06-19 21:35
Fenerbahçe Beko koçu Zeljko Obradovic, serinin 6. maçında alınan galibiyeti şöyle değerlendirdi:

“Maçın sonuyla başlamak istiyorum. Taraftalar tekrar bizi sahaya çağırdı ve muhteşem bir ortam vardı. Tüm sezon olduğu gibi bizi harika desteklediler. Teşekkür ediyorum. Oyunculara da müthiş bir maç için teşekkür ediyorum. 40 dakika boyunca Sinan Erdem’deki son maçtan sonra da onlarla gurur duyduğumu söyledim. O maçta Gigi hafızasını kaybetti. Çok ciddi bir şey yaşamasına rağmen bugün sahaya çıktı ve takıma destek oldu. Oradaki son çeyrekte de Ahmet’in çok acısı vardı ve bugün oynamayacaktı. Fakat o da takıma destek olmak için iğne yaptırdı ve oynadı. Bu takım ruhuyla gerçekten gurur duyuyorum ve teşekkür ediyorum. Bu ruha sahibiz ve savaşmaya devam edeceğiz.

İki farklı kadroyla oynayan, iki EuroLeague takımı var sahada. Basketbolsever herkesin keyif aldığıdan eminim. Hiç kolay değil. 14 günde 7. kez karşılaşacağız ve gerçekten çok zor olacak. Elimizden gelenin en iyisini yapmamız ve savaşmamız gerekiyor. Sonuç ne olursa olsun ben takımımla gurur duyacağım. Tüm kariyerim boyunca son 2 ayda yaşadıklarımı yaşamadım. Çok fazla şey yaşadık. Sağlıklı olsalar da başka şeyler de vardı. Fakat takım olarak kaldık. Taraftarımız da bunun farkında ve bize bu yüzden destek oldu. Son gün elimizden geleni yapacağız ve sonuç ne olursa olsun gurur duyacağız.”

Obradovic, Ergin Ataman’ın maça ailesini getirememesi hakkında söyledikleri ile ilgili soruya “Yorum yok. Herkes gelmek için özgürdür ve burada kimsenin başına bir şey gelmez. Ben 6 yıldır buradayım. Kimsenin başına bir şey geldi mi? Böyle bir şey oldu mu? Varsa anlatın lütfen. Anadolu Efes sahasında da hiçbir şey olmadı. Her zaman söylediğim gibi biz bütün rakiplerimize saygı duyuyoruz. Böyle öyle olmaya devam edecek.” yanıtını verdi.

Fenerbahçe BEKO koçu, Datome‘nin ambulans olayı hakkında ise “Bu konu hakkında çok fazla konuşmak istemiyorum. Fakat herkes için konuşuyorum, ne olursa olsun önce insan olmamız gerekiyor. Bu Gigi de olabilirdi, Dunston da… İnsan gibi davranmamız gerekiyor. Görevleri insanlara yardım etmek olan insanlar bunu yapmıyorsa söylenecek bir şey yok. Hepimizin ailesi var, siz nasıl reaksiyon gösterirdiniz?” diye konuştu. 

Yorumlar Okunma: 6605

coil